banner851

banner955

ANKARA’DA DÜZENLEDİĞİ YEMEĞİN PARASINI BEN ÖDEDİM

Ankara Düzceliler Derneği Başkanı ve AK Partili siyasetçi Semih Kıbrıs, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün milletvekili aday adayı olduğu dönemde Ankara’da düzenlediği yemekli toplantının masraflarını kendi cebinden karşıladığını açıkladı. Önceki hafta konuk olduğu Öncü TV’nin ‘Kitabın Ortasından’ programında bu dikkat çeken açıklamayı yapan Kıbrıs, “Restaurant müdürü yanıma gelip yemeklerin parasının ödenmediğini söyleyince akşamki toplantının parasını kredi kartım ile ödedim. Garsonlara bahşişi de ben verdim. Faruk Bey’den o toplantının parasını hala daha alamadım.” dedi.

Siyaset 07.03.2022, 13:30 07.03.2022, 15:58
5359

Aday olmasına rağmen 31 Aralık 2017 tarihinde yapılan AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan Genel Kurulu’nun yapıldığı salona alınmaması uzun süre siyaset arenasında konuşulan Ankara Düzceliler Derneği Başkanı Semih Kıbrıs, Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu ‘Kitabın Ortasından’ programında Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün kendisine borçlu olduğunu açıkladı.

“Özlü’nün düzenlediği yemekli toplantının parasını ben ödedim”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün müsteşarlık görevini yürüttüğü sırada milletvekili aday adayı olduğunu anımsatan Kıbrıs, o dönem Özlü’nün Ankara’da düzenlediği yemekli toplantının parasını kendi cebinden ödediğini dile getirdi. Kıbrıs, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Faruk Özlü’yü ben Ankara’dan tanırım. Faruk Özlü, milletvekili olmadan önce Ankara’da bir restoranda yemekli toplantı yaptı. O toplantıda Düzceliler’e seslendi. Düzceli arkadaşları ben topladım oraya, toplantının organizasyonunu müsteşar Faruk Özlü yaptı. Yemekler yendi, dışarı çıkarken garsonlar geldi yanıma, bahşişlerini ben verdim, ardından restoranın müdürü geldi, yemeklerin parasının ödenmediğini söyledi. Ben de dedim ki o müdüre, ‘Toplantıyı ben değil, müsteşar düzenledi.’ Abi dedi, ‘Biz müsteşar beyden para isteyemeyiz. Ben de ‘Benden nasıl istiyorsunuz’ dedim, o da ‘Abi seni daha çok cana yakın buldum.’ dedi. Ben de o akşamki toplantının parasını kredi kartı ile ödedim. O toplantının parasını hala daha alamadım Faruk Bey’den ama inşallah alacağım.”

“Hasan Özlü’ye ben sahip çıktım”

Ankara Düzceliler Derneği Başkanı Semih Kıbrıs ayrıca Başkan Özlü’nün abisi Hasan Özlü’yle ilgili de şu çarpıcı söylemlerde bulundu:

“Faruk Özlü’nün abisi, Çevre ve Orman Bakanlığı’nda görevli. İstanbul’da su toplantısına bütün dünyadan gelen insanlara koordinatörlük yapıyor. Hasan Özlü, daire başkanıydı. Bu toplantıda, kürsüye çıktı ve konuşmacılardan birine konuşmasının yanlış olduğunu söylemesi üzerine kafası kopartıldı. Hasan Özlü’ye orada ben sahip çıktım. Doğuya sürüldü. Ama kardeşinin bakan olması ile yine aynı görevine geri getirildi.”

Yorumlar (10)
Cevap 7 ay önce
Yolun sonu görünüyor...
Sivri 7 ay önce
Başka alacakların varsa onlarıda ifşa etseydin hazır yayına çıkmışken..böyle edepsiz insanlar vekil olacak da bizi yönetecek..evvlerden ırak
Ahmet hakan 7 ay önce
Ödemeseydin ne cıkaranın vardı acaba şimdi vıdı vıdı yapıyon ayıp herhalde istediğin bi işi vermedi sana sonra sen bi yere aday olcan
tuhaf 7 ay önce
şu adama da hiç ısınamadım.
AKPINAR(MEMUR DEĞİL) 7 ay önce
Çok ayıp etmiş Faruk bey onca boş ihale varken bi tanesini size vermedimi yakışmadı Düzce belediye başkanına milletin parasını birazda size sunsaydı tepsi ile tam olarak istediğiniz bu sanırım Semih Kıbrıs
vedat 7 ay önce
nasil bir siyasettir medyayi boylesine mesgul eden sadakatsizce laf soylemek ben lafa bakarim lafmi diye birde adama bakarim adammi diye ayiptir boyle yemek borcu var yok cay borcu var soylemek ayiptir laf yapmayin is yapin uretin uretin yazik boyle beyinlere
Memet 7 ay önce
Ne o,veresiye defterlerine mi sira geldi.
qwerty 7 ay önce
burada ki haberden ben hiçbirşey anlamadım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27
parçalı bulutlu