banner851

banner614

ARSLAN KONGREDE KONUŞTU

Düzce Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın 27. Olağan Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan Milletvekili Fevai Arslan, Düzce’de artık devasa sorunların kalmadığını belirterek, "Düzce’nin bir çocuğu olarak söylüyorum. 3 tane mevzu konuşuluyordu. Bağlantı yolu, Kültür Merkezi ve Otogar. Hemen hemen hepsi yüzde 98-99 oranında bitti." dedi ve ekledi: "Yapılanlar ortada. Biz özveriyle çalışmaya uğraşıyoruz."

banner619
Siyaset 04.02.2018, 16:39 05.02.2018, 15:26
1559

27. Düzce Şoförler ve Otomobilciler Odası Olağan Genel Kurulu'na katılan Düzce Milletvekili Fevai Arslan önemli açıklamalarda bulundu.

"3 tane mevzu konuşuluyordu"
Milletvekili Arslan, şoför esnafına seslendiği konuşmasında, Düzce’deki belli başlı sorunların artık sorun olmaktan çıkartıldığını söyledi.

“Düzce’de artık çok büyük, devasa sorunlar kalmadı.” diyen Milletvekili Arslan, konuşmasını söyle sürdürdü: “Bunu çok içtenlikle söylüyorum. Düzce’nin bir çocuğu olarak söylüyorum. 3 tane mevzu konuşuluyordu. Bağlantı yolu, Kültür Merkezi ve Otogar. Hemen hemen hepsi yüzde 98-99 oranında bitti. Bir tek bağlantı yolumuzun inşaatı devam ediyor. Bugün 2 sorunumuz var dersek, birincisi Çevre Yolu’nun yarım kalan yerini Gölyaka Sapağı’na bağlamak, bir tanesi de kanalizasyonlar. İnşallah ikisini de yoluna koyduk. Çevre Yolu’muzun projesi bitmek üzere. Kanalizasyonları da biliyorsunuz Düzce İSKİ Havzası, İSKİ’yle anlaştık. İnşallah onların destek ve yardımlarıyla bu işi böylece bitireceğiz. Mutlaka, hayat devam ettiği müddetçe ihtiyaçlar bitmez, bunu biliyoruz ve ihtiyaçların çeşitliliği bitmez.

“Düzce’de 2 tane kaldı”
Bundan 30 sene önce kalaycılığın çok meşhur ve geçerli bir meslek olduğunu vurgulayan Arslan, “Sülalelere soy ismini veren bir meslekti. Ama şuan görüyoruz ki Düzce’de belki 2 tane kaldı.
” dedi.

10 bin lira ÖTV indirimi yeterli değil”
Şoför ve diğer esnaflara esnaf kefalet kooperatifi kanalıyla hükümet olarak yardımcı olmaya devam ettiklerinin altını çizen Arslan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Daha fazlası olsun inşallah. Biliyorsunuz şuanda 16 yaş üstü aracını hurdaya ayıranlara yeni araç alımlarında 10 bin liraya kadar ÖTV indirimi yapıyor. Ama bunun ben çok yeterli olacağını düşünmüyorum. Çünkü sıfır arabalar çok pahalı. İnşallah biz bunu daha yükselterek sizin işinize gelecek şekilde, hesabınıza uyacak şekilde ayarlamaya çalışacağız. Yapılanlar ortada. Biz özveriyle çalışmaya uğraşıyoruz. Esnafımızı kalkındırmaya çalışıyoruz ama ne derece başarılıyız. Tabii ki “Her şeyi tastamam yaptık” diyemeyiz. Ama inşallah bugün eskisinden daha iyi, yarınımız bugünden daha iyi olacak diye temenni ediyorum. Taşımacılar bir garaj istiyordu. Yavuz başkan bunu bize çoktan beri iletti ve beraber çalışmalarımız sürüyor.”

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (46)
Duzceli 4 yıl önce
Sen hiç pazaryerine geldinmi işler 0( sıfır oy zamanı gördüm 3.5 yada 6 sene önce sen daha aday bile olamazsın oy almayı bıraktı size oy moy yok.boy boy Bim 101 açın rantiyeciler onlarla ortakmisiniz bilmem ama sandık yakın görüşürüz
Adige 4 yıl önce
Fevai bey bir milletvekili olarak en son ne zaman sokağa indiniz esnafı, vatandaşı dinlediniz öyle kürsüden o yapıldı bu yapılıyor demesi güzel Düzce bunu hak etmiyor, Unutulan iller listesinde başı çekiyoruz...
Köylü 4 yıl önce
Düzce deki en büyük sorun sizsiniz sayın başkan hala fark etmediniz mi...
düzceli 4 yıl önce
sayın vekil hayatımda gördüğüm en boş insanlardan birisin..
Şehirde olan 10 yoldan 9 u bozuk.. yeni yapılan(düzenlenen) kavşaklar hangi kurallara göre yapılmış ?.. şehir tam bir imar çöplüğü.. üniversite bölgesinde yapılan ve yapılmayan icraatler düzcenin en kötü reklamı.. peki bunlardan sizin haberiniz var mı? yok sa kızmam tembelliğinize veririm, varsa ve hiçbir şey yapmadan vekilim diyorsanız.. sizi düzcelilere havale ederim..
ESNAF 4 yıl önce
DEVLET BUNA VERDİĞİ PARAYA DÜZCEYE ÖKÜZ ALSAYDI DAHA FAYDALI OLURDU
vatandaş 4 yıl önce
Düzce için yüzyılın yatırımı olurdu. Ancak fırsat kaçtı.
Fabrikalar kapanıyor habe 4 yıl önce
sorunmu yok.Hastaneye git bakalım sorunlar sorunlar.Dr.kalmamış hastanede.Diş hastanesinde ordotondist yok.Sakaryada ulaşım 1300 tl bizde 3000 tl.Orda su neredeyse bedava bizde fahiş fiyatta.Fabrikalar kapanıyor haberin varmı.
insan utanır 4 yıl önce
iyi de bu yapılanlara senin katkın ne
İşsiz 4 yıl önce
tek sorun kaldı. o da sandık geldiğinde sizden hesap sormak. o da çok yakında olacak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın