banner851

banner614

ARTIK YOLLARA ÇIKMAYA HAZIR

Türkiye'nin yüzde 100 yerli ilk elektrikli otobüsü olan 'Avenue EV' yollara çıkıyor. Tanıtım toplantısına katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, ilk elektrikli yerli otobüsün direksiyon başına geçti.

banner619
Siyaset 07.12.2016, 13:52 08.12.2016, 17:06
5321
ARTIK YOLLARA ÇIKMAYA HAZIR

Türkiye'de otobüs üretiminde yepyeni bir dönem başladı. Ülkenin ilk elektrikli yerli otobüsü yollara çıkmaya hazır hale geldi. Türkiye'nin sanayi devleri TEMSA ve ASELSAN işbirliği ile geliştirilen yüzde 100 yerli ilk elektrikli otobüsün tanıtımı bugün yapıldı. 'Avenue EV' adı verilen markanın tanıtım toplantısına katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli aracı test etti. Tamamı yerli ilk elektrikli otobüsün direksiyonuna geçen Bakan Özlü, düşüncelerini sosyal medya hesabından şöyle paylaştı: "TEMSA ve ASELSAN işbirliği ile geliştirilen Türkiye'nin ilk elektrikli yerli otobüsü Avenue yollara çıkıyor. Hayırlı olsun. Avenue, sahip olduğu sessiz ve çevreci özelliklerle, şehir içi ulaşıma yeni bir soluk getireceğine inanıyorum. Yaptığı üretim kadar, sektöre getirdiği yeniliklerle de öne çıkan TEMSA’yı ve bu aracın motorunu geliştiren ASELSAN’ı yürekten tebrik ediyorum."

Öte yandan 'Avenue EV', ulaşım sistemleri arasında ihtiyaç duyulan çevreci özelliği ile ön plana çıkıyor.Elektrikli otobüs tamamıyla elektrik enerjisi ile çalışıyor. Duraklarda veya son duraklarda kısa şarjlar yapılarak güzergahını tamamlayacak şekilde tasarlanan elektrikli otobüste ithal parçalar yerine yurt içinde tasarlanmış elektrik motorları, evirici ve çeviriciler kullanıldı. 

banner844
Yorumlar (17)
kudret 5 yıl önce
hayırlı olsun. bir an önce ülke genelinde bunların kullanılması zorunlu kılınsın.
Sıtkı Sıyrılmış 5 yıl önce
Arkadaşlar otobüsün ismini 'Hasan' koysalardı emin olun siz bile almazdınız. Biraz uluslararası düşünün milliyetçilik öyle olmuyor.
ad 5 yıl önce
avenueeee
birisi 5 yıl önce
Otobüsü yaptık ismini tartışmakmı kaldı yani şimdi tek sorun bumu? Insanlar ismini aldirmaksizin alıp biniyo yurt dışınd, bizde artık neden Türk ismi koyulmadi diye almayalimmi
AKP Lİ 5 yıl önce
Sn bakanım yaptığı yeniliklerle düzceye ve belediyeye verdiği zararı görseniz keleşin onuda cumayerine sürseniz.
yerli malı 5 yıl önce
Öncelikle emeği geçen herkese gönülden teşekkür eder minnetlerimi arz ederim.Bu memleket,bu millet için her kim taş üstüne taş koyarsa Allah bin kere razı olsun.İngilizce yerine Türkçe olarak CADDE denebilirdi ,ama çokta önemli değil önemli olan bence yüzde yüz yerli olması.
Turk 5 yıl önce
Bence ismin türkçe olmamasinin tek bi anlami olabilir ileride gelistirdikce diger ulkelere satabilecegimiz dusunulerek koyulmamistir
Ömer 5 yıl önce
Avenue de yerli isimmi ???
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın