banner851

banner614

BAKAN İKEN SARIL, BAŞKAN İKEN SIRT ÇEVİR

banner619

28 Mayıs 2016'da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak ilk ziyaretini yaptığı memleketi Düzce'de sevgi gösterisiyle karşılanan Faruk Özlü'yü Kaynaşlı Gişeleri önünde coşkuyla sarıp sarmalayanlardan bazıları bugün adeta kendisine düşman kesildi. 4 yıl önceki görüntülere bakıldığında "BAKAN" Özlü'nün en büyük destekçisi gibi görünenler, bugün "BAŞKAN" Özlü'nün adını bile anmak istemiyor.

banner846
Siyaset 18.08.2020, 13:19 18.08.2020, 16:15
6315
banner844

Takvimler 28 Mayıs 2016 tarihini gösterdiğinde 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak görev alan AK Parti Düzce Milletvekili Faruk Özlü'nün bakan sıfatıyla memleketi Düzce’ye ilk ziyaretinin büyük coşkusu yaşanıyordu. Anadolu Otoyolu Kaynaşlı Gişeleri önünde "Düzce'mize Hoş geldiniz Sayın Bakanımız" pankartıyla Özlü'yü karşılayan partililer adeta sevgi gösterisinde yarışa girerken, bugün gelinen noktada birçoğunun Özlü'nün yanında değil karşısında durması 'siyasetin cilvesi' olarak yorumlandı.

O günlere ait görüntülere bakıldığında Düzce Belediyesi Mehter Takımlı ve kurbanlı karşılamada en ön saflarda eski İGM Üyesi ve yıkılan Camlı Köşk'ün işletmecisi Cahit Aydın, Özlü hakkında yaptığı keskin açıklamaları yüzünden AK Parti ile yolları ayrılan eski Milletvekili İbrahim Korkmaz, dönemin AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ile Akfa Beton Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlu'nun yer aldığı görülüyor.

Cahit Aydın: Destekçisiydi muhalifi oldu

Karşılamada kesilen 3 kurbanla bizzat ilgilenen Cahit Aydın'ın uzun yıllar işlettiği ve her yerini ücretli hale getirdiği Camlı Köşk'ü Düzce Belediye Başkanı seçilmesinden kısa süre sonra yıktıran Dr. Faruk Özlü, araya giren partililere rağmen bu kararlı duruşundan geri adım atmadı. Bu yıkım, 4 yıl önce bakan olarak Düzce'ye gelen Özlü'yü en mutlu ve heyecanlı karşılayan kişi olan Aydın'ın Başkan Özlü'ye en muhalif isimler arasına soktu.

İbrahim Korkmaz: En ağır eleştiriler ondan geldi

Yıllar sona Düzceli bir ismin bakanlık mevkiine yükselmesi nedeniyle duyulan gurur ve mutluluğun en yoğun şekilde yaşandığı karşılamada kesilen kurbanlar sırasında duayı okuyan isim olan eski Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz da şimdiki zamanda Özlü'nün görüş, düşünce ve yaptıklarına karşı çıkan siyasetçi olarak hafızalara kazındı. Yaptığı dobra açıklamaları ile vekillik görevi boyunca adından söz ettiren Korkmaz'ın, Başkan Özlü için kullandığı ağır ihtamlar partisinin ihraç düğmesine basmasına neden oldu. Partiyle yolları ayrılsa da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bağlılığını her fırsatta dile getiren Korkmaz, katıldığı platformlarda hala Faruk Özlü'yü eleştirmekten geri durmuyor.

Hikmet Keskin: Görevden alınmasını hazmedemedi

Özlü'nün bakan olduğu dönemde il başkanlığı koltuğunda oturan ancak başkan adayı olarak açıklanmasının ardından ani bir kararla görevden el çektirilen Hikmet Keskin'in karşılamadaki sevinci objektiflere yansırken, bugün aralarının serin olduğu her kesim tarafından biliniyor. İl başkanlığı görevinden istifa etmesi yönünde genel merkezden gelen talimatın arka planında Özlü'nün olduğu görüşünde olan eski İl Başkanı Hikmet Keskin'in artık Düzce'nin yerel yönetimin başında olan Faruk Özlü ile diyaloğunun olmadığı konuşuluyor.

Ahmet Mutlu: Artık araları mesafeli

Yine karşılamanın en dikkat çeken isimleri arasında yer alan Akfa Beton Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlu ile de Özlü'nün arasına kara kedi girdiği biliniyor. Düzce'de önemli yatırımları bulunan şirketin tepesindeki isim olan Mutlu, bakan olduğu dönemde Özlü'nün yanında yer alıp büyük destekçisi olduğunu gösterirken, yıllar içerisinde bu tutum yerini mesafeli bir duruşa bıraktı.

Yorumlar (28)
düzceli81 12 ay önce
adı geçen diğer şahısları tanımam ama, Belediye başkanımız bence başarısız ve pasif kaldı.
t.s 12 ay önce
cahit denen kişi daha düne kadar beşkuruşsuz gezerdi park sayesinde cebi para gördü şimdi böyle oldu. Helal sayın bakanımıza....
partilisever 12 ay önce
Herşeyi çok iyi anlıyorum ve saygı duyuyorum yalnız, İl başkanını görmek için sanayiye ve İgm başkanını görmek için emlakçıya gitmek bir Düzceli olarak çok kırıyor ve üzüyor. Sayın Bakan, başkan, dava adamı Allah rızası için Allah için...
Yerli 12 ay önce
Böyle bir yanlı haber mi olur kardeşim
Serdar 12 ay önce
Bu yazdıklarımı belediye başkanı Faruk ozluye de iletirseniz sevinirim kendisini hala bakan olarak mı goruyo belediye baskanimi belediye calisanlarini bı zahmet denetlesin ve gerekirse ağır talimatlar versin belki yol geçen hanı olmuş belediye düzelir bunu neden söylüyorum bir hafta önce su faturası yatırmaya gidiyorum sırada beklerken 6. Tane gisenin ikisi calisiyo diğer üç memur laklak yapiyo utanmadan su abonesi bölümüne giriyorum dört bölüm var biri calisiyo sırada abartısız otuz kişi mesafe felan zaten hak getire diğerleri gene koyu muhabbetin dibine vurmuşlar gereken yerlere şikayetimi yaptım cevabın takipçisiyim düzce belediyesi şuan çok iiicalisiyo tebrikler
Fatih 12 ay önce
Yazık hiçbir proje yapmadan üzerine hiçbirşey katmadan düzcede önceki dönemlerde yapılanları yerle bir ettiler bunlar milli servet değil miydi insanların nefes alacağı biryer kalmadı parklar yıkıldıktan sonra etraftaki kafelerde fiyatlar uçuşa geçti parklar yıkılmadan değerlendirebilinirdi saat kulesi şaibeli idi ama yerine çok yakışıyordu sökülenler hurda oldu ve bu hepimizin parası ekonomik ömrünü tamamlamadan yapılan yıkımlar devleti zarara uğratmaktan başka bişey değil doğru bitanedir öncü ekibi üç beş kuruş menfaat sağlayacağım diyerek yapılan yanlışlara çanak tutmayın düzce kasrı yıkıldı iki ay sonra haber yapıyorsunuz bugün desteklersin seçim zamanı herkesi desteklersin düzce hepimizin yarın kim gider kim kalır Allah bilir ama biz düzcede doğduk ve burda öleceğiz sular çekilince biz bize kalıcaz.
Daragos 12 ay önce
Siyasetin cilveleri bunlar siyaset durust adamin yapacagi is degil
Komşu 12 ay önce
Faruk Özlü bilir işini.Kimsenin parası var diye sırtını sıvazlamaz.Adam gibi adam
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın