banner851

banner614

BAKAN ÖZLÜ MUHALEFETİ ALT ETTİ!

banner619

Hecinler Bölgesi’ne kurulan katı atık tesisi bölge halkının tepkisini çekmiş ve eylemlere sebep olmuştu. Halk oylaması öncesi siyasilerin uğrak yerlerinden olan bölgede, evet ve hayır oyları arasında uçurum oluştu.

banner846
Siyaset 17.04.2017, 13:12 18.04.2017, 16:57
2353
banner844

Bölgelerine kurulan katı atık depolama tesisi nedeniyle isyan eden ve yaptıkları eylemlerle gündeme gelen Hecinler bölgesinin halk oylaması kararı “Evet” oldu.
Ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bizzat eylemlerine katıldığı, muhalefet milletvekillerinin ziyaret ettiği Hecinler Bölgesi halkı tercihini iktidardan yana kullandı.
Halk oylamasına sayılı günler kala bölgeyi ziyaret eden ve yoğun ilgi gören Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün, tesisin taşınmasına ilişkin girişimleri ve bölge halkını rahatlatan söylemleri “evet” oylarının artmasında büyük pay sahibi oldu.

Bölgeyi oluşturan 3 köyde geçerli 743 oyun 613’ü “Evet” olurken, “Hayır” oyları 130’da kaldı. Bu da bölge halkının Anayasa değişikliği oylamasına %82,50 ile Düzce ortalamasının üstünde destek verdiği anlamına geliyor.
                                   EVET             HAYIR
Esençam Köyü           264                     49
Esentepe Köyü           234                     26
Hasanlar Köyü           115                      55
 

Yorumlar (25)
garip 4 yıl önce
belediye baskanı bu seçimlerde kendini ön plana atmasın bakanımız olmasa oy duşuşu yaşana bilirdi
nsm 4 yıl önce
zaten bu ülkede yapilan hicbir iyilik cezasiz birakilmadi, sizi cöpün icinden alana bu yaptiginizdan dolayi utanmiyor musunuz diye soramiyorum, cünkü öyle bir hissin sizde olmadigi acik. diurmak yok, cöplüklerinizde alcak sürünmeye devam.
Bidaa yanından geçmeyiz 4 yıl önce
Keleş duysun.Ankarali firmaya kiraya vermesine itiraz etmeyeceğiz.Adama haksızlık etmişiz
yorumcu 4 yıl önce
Sayin keles duzcede referandum yapmanizi iatiyoruz ve sizlerden ozur diliyoruz. Hecinlere copler lutfen tekrar dokulsun. Isterseniz imza kampanyasi baslatabiliriz
yorumsuz 4 yıl önce
Bir chpli olarak hecinlerde bundan sonra cop atmak degil tezekleri bile oraya dokulmesine destek oluyorum sayin keles sayin mv. Bakanlar lutfen hecinleri odullendirip coplukte bogun
Huseyin 4 yıl önce
Ya arkadaslar bakiyorumda yorumlara sanki parti secimi yapilmisda millet ona gore oy vermis vatanin milletin bekasi icin verildi o evetler hic kimse vatanin milletin butunlugunu bozamaz biz oylarimizi vatan icin millet icin verdik
Helal olsun 4 yıl önce
Adamlar cope itiraz edeblir gayet normal, ama vatana ihanet ve hain olmak baska sey
nsm 4 yıl önce
ben illa ki cöplükte yasamak istiyorum diyene yardima giden chp bundan böyle bu aklini rafa kaldiranlara enerjisini harcamasin artik.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın