banner851

banner614

BAŞBAKAN VALİLERİ UYARDI

banner619

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde ağırladığı 81 ilin valisine “Mesele ülkenin geleceği ve menfaati ise hata yapın ama hainlik yapmayın” uyarısında bulundu.

banner846
Siyaset 11.10.2017, 17:03 11.10.2017, 18:37
929
banner844

81 il valisinin katılacağı Vilayetevleri’ndeki toplantı bugün başladı. Başbakan Binali Yıldırım Çankaya Köşkü’nde ağırladığı 81 ilin valisine önemli uyarılarda bulundu.

 “Artık Milleti Yaşat Ki Devlet Yaşasın Diyoruz”
“Devlet milletin hizmetinde olacak” Başbakan Binali Yıldırım valilere tavsiyelerde bulunarak şöyle konuştu:

"Biz en baştan beri millet devletin değil, devlet milletin hizmetinde olacak dedik. Size düşen görev devlet ile millet arasındaki mesafeyi kapatmaktır. Mesafe koymamaktır. Mutluluğunu, sevincini yüreklerinizde hissederek görev yaptığınızı biliyorum. Sizleri bu bilinç ve gayretinizden dolayı tebrik ediyorum fakat hayatın bir gereği olarak sürekli yenilenmeye ihtiyaç var. Başarılarımızla övünerek değil, daima yeni başarılar, daha iyisini nasıl daha iyi yapacağız düşüncesi ile çalışmak mecburiyetindeyiz.
Uzun seneler milletimizin yüzü gülmedi. Hamdolsun, son 15 yılda biz bu durumu tersine çevirdik. Artık milleti yaşat ki devlet yaşatsın, milleti yücelt ki devlet yücelsin prensibini hayata geçirmiş bulunuyoruz”“Hata Yapın Ama Hainlik Yapmayın”
Son olarak 81 ilin valisine adeta gözdağı veren Başbakan Binali Yıldırım şu uyarılarda bulundu:

“Mesele ülkenin geleceği ve menfaati ise hata yapın ama hainlik yapmayın. Hata yapmaya alan var ama hainliğe asla alan yok. Bulunduğunuz şehirlerden milletin emaneti sizlerin omuzlarınızdadır. Rızasını beklediğiniz yegane mercii milletin ta kendisidir.”

Haber: Ö. YILMAZ
Yorumlar (0)