banner851

banner614

BAŞBAKANLA 4 GÜN

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu tarafından düzenlenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın da katılacağı Yurtdışı İş Gezisi Programı heyetinde Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Çakır da yer alacak. 5-9 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek gezi, AK Partili Çakır'ın adaylık konularında Başbakanla temaslarda bulunmasına da olanak sağlayacak.

banner619
Siyaset 25.10.2013, 16:49
278
BAŞBAKANLA  4 GÜN

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından organize edilen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılacağı yurtdışı iş gezisi programına Düzce'den de katılım sağlanacak. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Çakır, 5-9 Kasım tarihleri arasında, Finlandiya, İsveç ve Polonya’ya gerçekleştirilecek olan yurtdışı iş gezisi programı heyetinde yer alacak. Ticaret ve karşılıklı yatırım noktalarında ülkeler arası işbirliğini arttırması hedeflenen 4 günlük gezide Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Çakır'ın yerel seçimlere ilişkin Başbakan Erdoğan ile görüş alışverişinde bulunması bekleniyor. Aynı zamanda partisinin eski milletvekili olan Çakır'dan Düzce'deki mevcut aday adayları hakkında bilgiler alacak olan Başbakan, bu istişare ile başkanlık koltuğunu isteyen isimler hakkında ön bilgiye sahip olacak.

 

 

Yatırım ve ticaret imkanları incelenecek

 

Öte yandan ziyaret çerçevesinde, Helsinki, Stockholm ve Varşova’da İş Forumları’nın gerçekleştirilmesi öngörülüyor. İsveç ve Finlandiya’da özellikle bilişim, telekom, güvenlik, çevre ve sürdürülebilir enerji çözümleri, ileri teknoloji, elektronik, orman ve kağıt ürünleri, savunma sanayi, sağlıklı yaşam ürünleri ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar için işbirliği, yatırım ve ticaret imkanları incelenecek. Polonya’da ise inşaat ve inşaat malzemeleri sektörü, enerji, makine sanayii, tekstil-hazır giyim, gıda, turizm, mücevherat ve savunma sanayii alanlarında işbirliği olanakları araştırılacak.

 

Haber; C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (0)