banner851

banner955

BAŞKAN ÖZLÜ DÜZCE İÇİN GÜZEL ÇALIŞIYOR

Öncü Medya Grubu’nu ziyaret eden CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, 3 Ekim’de göreve gelmesi ile birlikte CHP Düzce’de yeni bir dönem başladığını vurgulayarak, “Benim dönemimde iç çekişmeler olmayacak, kendimizi sahada çalışmaya daha çok adayacağız.” dedi. Düzce’ye hizmet için tüm partilerle siyasi diyaloğa açık olduklarını belirten Cemşit, “Bizim kapımız herkese açık olacak ve biz Düzce için çalışacağız. Yani kimse için kimseyle kavga etmeyeceğiz.” diyerek bu konudaki tavrının net olduğunu gösterdi. Söz, Düzce Belediyesi’ne geldiğinde ise Başkan Dr. Faruk Özlü’nün Düzce için güzel çalışmalara imza attığını söyledi.

Siyaset 10.11.2021, 17:55 10.11.2021, 19:09
1649

3 Ekim’de gerçekleşen olağanüstü il kongresi ile CHP Düzce İl Başkanlığı görevini üstlenen Semih Cemşit, basına yönelik nezaket ziyaretleri kapsamında Öncü Medya Grubu yöneticileri ile bir araya geldi. CHP Düzce Merkez İlçe Başkanı Özcan Dağıstanlı ile birlikte gerçekleşen ziyarette, CHP heyetini, Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Düzce Manşet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Canan Üstüner ve Öncü Medya Reklam ve Halka İlişkiler Müdürü Cahit Üstüner ağırladı.

Sohbetin gündemi ise siyaset-basın ilişkileri ve CHP’nin yereldeki hedefleri oldu. keyifli geçen görüşme sonrası Düzce Manşet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Canan Üstüner’in sorularını yanıtlayan CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, ilk olarak Düzce basının amiral gemisi Öncü Medya’nın kapısını çalarak ile basın ziyaretlerine başlamak istediklerini vurguladı.

“Öncü Medya bizim için çok önemli”

İl Başkanı Cemşit şöyle konuştu: “Öncü’yü ziyaret etmek istedik çünkü Öncü, Düzce’nin önemli haber kanallarından bir tanesi, bizim için de çok önemli. Bu yüzden de biz ilk ziyaretimizi Öncü’ye gerçekleştirdik. Tabii ki Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 10 Kasım’da saygıyla anıyoruz. O’nun izinden gideceğimizi her zaman vurguluyoruz. Bizim ebedi önderimiz ve bu yüzden bugün Anıtpark Meydanı’ndaki törenlere katıldık.”  

“Benim dönemimde iç çekişmeler olmayacak”

Kendi il başkanlığı sonrası Düzce CHP’de yeni bir sayfa açıldığının altını çizen Cemşit, “Benim dönemimde iç çekişmeler olmayacak, öncelikle. Biz merkez ilçe başkanımız ile birlikte çok güzel işler yapacağız. İlçe başkanlığı dönemimde birlikte zaten daha önce çalıştık. Bu yüzden il, ilçe çekişmeleri olmayacak ve kendimizi sahada çalışmaya daha çok adayacağız. İç çekişmeler olmayınca da sahada çalışmalar güzel olacaktır, buna eminim. Ben kendi odamda 3 Ekim’den öncesini konuşmayı kabul etmiyorum. Onları bir köşeye bıraktık, temiz bir sayfa açtık. Yeni sayfa ile birlikte, yeni binamız ile birlikte Düzce’ye hizmet sunacağız.” dedi.

“Bizim herkese kapımız açık”

Siyasi arenada her zaman diyalog ortamı içerisinde olmak istediklerini vurgulayan CHP İl Başkanı Semih Cemşit, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizim herkese kapımız açık. Gördüğünüz gibi bizi ziyaret eden en başta Faruk Özlü oldu. İYİ Parti bizi ziyarete geldi, Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin bizi ziyarete geldi. Bizim kapımız herkese açık olacak ve biz Düzce için çalışacağız. Yani kimse için kimseyle kavga etmeyeceğiz, kimseye dargın olmayacağız, kimseyle küs olmayacağız, herkese sıcak davranacağız. Özellikle Faruk Bey’in nezaketi çok güzeldi, biz çok güzel ağırladık kendisini.”

“Millet Bahçesi çevresinde Düzceli müstecirlerin olmasını isterdim”

Düzce Belediyesi’nin çalışmalarını da değerlendiren Cemşit, şöyle konuştu:

“Son dönemde Düzce Belediyesi, benim gördüğüm kadarıyla güzel şeyler yaptı. Sayın Belediye Başkanımız Faruk Bey bizleri yani il başkanlarını topladı, Mutfak Sanatları Merkezi’nde. Burada kendi sunumlarını yaptı. Sunumlardan yola çıktığımız zaman baktığımızda Düzce’de güzel şeyler yapılıyor, yapılacak önümüzdeki günlerde. İşte Millet Bahçesi’nin işlevselliği kabul edilecek derecede güzel olmuş. Yani burada insanlar rahat rahat gezecek ama çalıştırılan büfeler ile ilgili bizim çekincelerimiz var. Mesela, buranın fişlerine baktığınızda, İzmir Karşıyaka Vergi Dairesi’ne kayıtlı. Ben burada Düzceli müstecirlerin olmasını isterdim işin doğrusu, bunu Faruk Bey ile de paylaştım. Faruk Bey’de düzenledikleri ihaleye, Düzceliler’in girmediği yönünde bir savunma yaptı. Bunun Düzce’deki esnafa zarar vereceğini düşünüyorum.”

“İnsanlar açlık sınırının altında yaşıyor”

Röportajın son bölümünde art arda gelen zamlar yüzünden vatandaşların geçim derdinin katlandığını belirten CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bence, öncelikle halk geçim sıkıntısı yaşıyor. İnsanlar açlık sınırının altında yaşıyor. Yani bunu hepimiz gözlemliyoruz. Bunu eminim iktidar partisi de gözlemliyordur. Yani bugün 200 TL para ile bir markete gittiğinizde, bundan 6 ay önce aldığınız malzeme ile bugün aldığınız malzeme çok farklı. Yani alım gücü yarı yarıya düşmüş. Bir bakıyorsunuz; altın fiyatları çok yükselmiş. Yani çok farklı şeyler var. Asgari ücretle geçim, zaten açlık sınırının altında. Bunun için bence insanlar açlık sınırında yaşıyorlar, Düzce’de. Pazar yerinde gezdiğimiz zaman insanların alım güçlerinin ne kadar düştüklerini görüyorsunuz.”

CHP Düzce yeni binasında

Cemşit ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi Düzce il binasının taşınma sürecinin tamamlandığını söyledi. İl Başkanı Semih Cemşit, “Kızılay Sokak’taki yerimizden, Kuyumcuzade Bulvarı’nda bulunan eski KOSGEB binasına taşındık. 3 kat olarak çalışmalarımızı yürüteceğimiz binamızın ilk katında merkez ilçe başkanlığı, ilçe kadın ve ilçe gençlik kolları teşkilatları olacak. İkinci katında il başkanlığı ile il kadın ve gençlik kolları teşkilatları yer alacak. Üçüncü katta ise toplantı salonumuz, bilgisayar odamız, arşiv ve depo alanımız bulunacak.” dedi.

banner844
Yorumlar (1)
AFERİN HEPİNİZE TEBRİKLER 1 yıl önce
3 EKİMDEN ÖNCESİNİ BİR KENARA ATTIK ONLARI KONUŞMAYACAĞIZ, DİYEREK ÖZETLE CHPNİN GEÇMİS TARİHİNİ ÇÖPE ATMAK VE EMEK VERENLERİ DIŞLAMAK ANCAK HAYATINI CUMHURİYETE, ATATÜRKE VE CHPYE KARŞI OLARAK GEÇİRENLERDEN ÖVGÜYLE BAHSETMEK VE HEPSİNİ KUCAKLAMAK.
AFERİN! BU KAFAYLA KENDİLERİNİ TEBRİK EDER BAŞARILAR DİLERİM.
Yeni Sayımız