banner851

banner614

“Ben değil, ÖDP benden ayrılıyor.”

Özgürlük ve Dayanışma Partisi İl yönetiminde bulunan Aydın Şengül, bugün partiden istifa etti. Şengül, istifa gerekçesi olarak partinin çizgisinden uzaklaşmasını gösterdi.

banner619
Siyaset 18.06.2009, 16:52
212
“Ben değil, ÖDP benden ayrılıyor.”

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Düzce İl yönetiminde görev yapan Aydın Şengül, bugün düzenlediği basın toplantısıyla partiden istifa ettiğini açıkladı. Şengül istifa gerekçesi olarak partinin çizgisinden uzaklaşmasını gösterirken yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Son iki kongrede yaşanan dışlayışı, ötekileştiren şiddet gösterileri, partinin çoğulcu örgütsel yapısını reddeden anlayışla İzmir 6. Olağan Konferansı'nda da benzer sahneler yaşanmış, şiddet ve gerilim ortamında yapılan kişisel suçlamalar ve ithamlar içeren konuşmalar siyaset anlayışımızın ve siyaset yapma tarzımızın ne kadar farklı olduğunu ve devrimci dayanışma grubunun yaratmaya çalıştığımız ÖDP kültürüne yabancılaştığını göstermiştir. ÖDP'nin kuruluşundan beri biriktirdiği politika ile siyaset yapma biçimini reddeden yola girilmiştir. Partinin en önemli tartışma ortamı olan konferanslarında tartışma imkanları, şiddet ve saldırganlıkla bastırılmış, farklı olana tahammül ortadan kaldırılarak, çoğulcu karakteri yok edilmiştir, Parti, bugün kadro partisi olarak, gelenek üzerinden siyaset anlayışına yöneltilmiştir. Parti, çoğunluğu elinde bulunduran devrimci dayanışma grubu tarafından, ÖDP, ismi ve logosu dışında her şeyiyle ret edilme sürecine sokuldu. Yani ben ÖDP'den ayrılmıyorum, ÖDP benden ayrılıyor.”

banner844
Yorumlar (0)