banner851

banner955

Birleşme Olacak mı ?

29 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi'inden gelen Ak Parti'ye karşı birleşelim çağrısına MHP'den şartlı evet geldi.

Siyaset 18.11.2008, 17:27
201
Birleşme Olacak mı ?
banner1032

29 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için tüm partilerde yoğun bir hareketlilik yaşanmaya başladı. Ak Parti'nin iddialı bir şekilde hazırlandığı seçimlerin bu kez çekişmeli geçmesi beklenirken Cumhuriyet Halk Partisi'nin birleşme çağrısına ilk cevap da MHP'den geldi. MHP İl Başkanı Kenan Ilgaz, Ak Parti'ye karşı partilerin birleşme teklifi için, seçimi birleşerek kazanacağımız kanaati oluştuğu takdirde birleşmeye evet deriz dedi. Birleşme için henüz şartların oluşmadığına da dikkat çeken Ilgaz, bu konuda yapılan görüşmelerin süreceğini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zekeriya Tozan'ın birleşme teklifinin ardından Partiler bu teklifi görüşürken bir yandan da birleşme olmaması durumunda güçlü bir aday çıkarabilmek için çalışmalarını sürdürüyorlar. MHP kanadında Ömer Küçük ismi öne çıkarken, Chp de ise Baro eski başkanı Av. Ahmet Kurtuluş'un ismi adaylık için konuşuluyor. Demokrat Parti'de son günlerde Belediye Meclis Üyesi Faruk Darıyerli'nin adı gündeme gelirken Ak Parti'de ise Mehmet Keleş ve İsmail Bayram dışında isim telafüz edilmekten şimdilik kaçınılıyor. 29 Mart seçimlerine Ak Parti dışındaki Partilerin birleşerek girip girmeyecekleri ve adayların kimler olacağı merak edilirken Tüm Partiler de adayları konusunda şimdiden oldukça iddialı açıklamalar yapmaya başladılar.

banner844
Yorumlar (0)
14
açık