banner851

banner955

“BİZ TÜRKİYE’NİN DEVA’SIYIZ”

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, partisinin birinci kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Caymaz mesajında, “Türkiye’mizi insan haklarına saygılı, adalet bilinci gelişmiş, daha huzurlu ve daha gelişmiş bir ülke yapmak üzere yola çıktık, ilerliyoruz. Biz Türkiye’nin DEVA’sıyız!” ifadelerine yer verdi.

Siyaset 09.03.2021, 10:53 10.03.2021, 17:15
486

Eski başbakan yardımcısı Ali Babacan’ın liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi birinci yılını geride bıraktı.

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, partisinin birinci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Bir yıl içerisinde çok hızlı bir teşkilatlanma sürecini gerçekleştirdiklerini belirten Caymaz, “Bugüne kadar 81 ilimizin tamamında teşkilatlanma tamamlandı, 973 ilçenin de 436’sında ilçe başkanları görevlendirildi. DEVA Partisi olarak yola çıkarken, huzur ve güven, adalet ve hukuk, insan hakları ve özgürlükler, insan onuru ve insana saygı, sosyal refah gibi gelişmiş değerlerle her kesimden insanımızı buluşturmak temel hedefimiz oldu. İnanmanın, düşünmenin, inancını ve düşüncesini ifade etmenin ve bunlara göre yaşamanın, bu amaçla örgütlenmenin insanın en temel hakları olduğuna inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN YARALARINI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ”

“Biz DEVA Partisi olarak, toplumun gerçek gündeminden asla sapmayacağız” diyen Caymaz açıklamasına şöyle devam etti:

“Biz DEVA Partisi olarak bu ülkenin tek umudu olduğumuz bilinciyle çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz Çünkü DEVA Partisi; kadınlarla gençlerle, çiftçilerle, emeklilerle, öğretmenlerle, işçilerle, esnafla; eşitlik için, adalet için, özgürlük için yola çıktı. Çözüm haritamız belli. Çözümün sözcüsü bizler olacağız. Ayrışmayacağız, ayrıştırmayacağız. Toplumu kutuplara ayırmayacağız. Hep beraber Türkiye’nin yaralarını saracağız. Biz Türkiye’nin haysiyetli insanları için buradayız.

“TÜRKİYE’NİN GERÇEK BİR ZİHNİYET DEĞİŞİMİNE İHTİYACI VAR”

Bugün geldiğimiz noktada Türkiye’nin ihtiyacı sadece yönetim sisteminin değişmesi değildir. Türkiye’nin ihtiyacı, aynı zamanda, yöneten zihniyetin de değişmesidir. Türkiye’nin ihtiyacı, topyekûn bir iktidar değişikliğidir. Türkiye’nin ihtiyacı, kuvvetler ayrılığına dayanan, güçlendirilmiş bir parlamenter sistemdir. Türkiye’nin, sıkışınca tekrar edilen reform laflarına değil, gerçek bir zihniyet değişimine ihtiyacı vardır.

“EKONOMİYİ BÜYÜTEREK SOSYAL YARDIM İHTİYACINI AZALTACAĞIZ”

İşte biz her yeri dökülen bu bozuk sistemi değiştireceğiz. İşte biz, ülke yönetiminde gereken zihniyet değişimini de gerçekleştireceğiz.

Vatandaşlarımız yatağa aç girmekten, çöplerden yiyecek toplamaktan, ekmek kuyruğunda saatler geçirmekten kurtulacak. Ailelerin ihtiyaçlarını tespit edip, ihtiyaç sahiplerinin kapısına biz gideceğiz. Ama aynı zamanda, bunu bir yoksulluk döngüsüne de çevirmeyeceğiz. Ekonomiyi büyüterek sosyal yardım ihtiyacını azaltacağız.

“KÖYLÜMÜZÜ YENİDEN BU MİLLETİN EFENDİSİ YAPACAĞIZ”

Günlerce siftah yapamayan ve ağır sorunlar altında beli bükülmüş olan esnaf ve sanatkarımızın işlerini büyüterek “tacir” ve “sanayici" aşamasına geçmelerini sağlayacağız. Bir yandan ürettiği ürünün hakkını alamayan, diğer yandan artan girdi fiyatları nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayan çiftçilerimizi ayağa kaldıracağız. Tarladan sofraya dek üreten çiftçimizin yanında duracağız. Köylümüzü yeniden bu milletin efendisi yapacağız.

“BİZ TÜRKİYE’NİN DEVA’SIYIZ”

Bir yıl önce kuruluşumuzda açıkladığımız gibi; demokrasimizi güçlendirmek, Türkiye’mizi insan haklarına saygılı, adalet bilinci gelişmiş, daha huzurlu ve daha gelişmiş bir ülke yapmak üzere yola çıktık, ilerliyoruz. Biz Türkiye’nin DEVA’sıyız!”

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (2)
CAN 2 yıl önce
SIZ ÖNCE KENDI YARANIZI SARIN YOL ARKADASLARINI YOLDA BIRAKANA OY YOK KAPIS
ESNAF 2 yıl önce
SİZ KENDİNİZE DEVA OLMAMIŞSINZ SİZE OYMU VERİR MİLLET. MURAT BY DE KELEŞİN TAYFASI OLDUĞU SÜRECE DUZCEDEN OY HİÇ CIKMAZ