banner614

BOLU’DA İLK KADIN VEKİL, AYDIN

banner619

Türkiye’nin sandık başına gittiği 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri sonucunda komşu il Bolu’daki milletvekili dağılımında bir değişim olmadı. AK Parti iki adayını meclise gönderirken CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan yeniden mecliste Bolu’yu temsil etmeye hak kazandı. AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu'nun siyasi tarihinde ilk kez kadın milletvekili olarak mecliste yer alacak isim oldu.

banner846
Siyaset 25.06.2018, 16:29 25.06.2018, 19:07
2113
banner844

Türkiye'de yeni bir dönemin kapısını aralayan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri sonucunda komşu il Bolu'da yine "2 AK Parti, 1 CHP" dedi. Bolu’da Cumhur İttifakı yüzde 67,34 oy alırken, Millet İttifakı ise yüzde 30,31 oy aldı. Bolu’daki milletvekili dağılımında ise bir değişim olmadı. AK Parti iki adayını meclise gönderirken CHP’den bir milletvekili yeniden seçildi. Buna göre ilimizi Ankara’da 3 avukat temsil edecek.

AK Parti'de Bolu’nun ilk kadın milletvekili olmak için 1 ayı aşkın süredir sahada çalışan Arzu Aydın ile iki dönemdir AK Parti Bolu milletvekili olarak mecliste bulunan Fehmi Küpçü meclise girmeye hak kazanırken, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan da yeniden vekil seçilerek meclisteki koltuğunu korudu.  3 vekilin ortak noktası ise mesleklerinin avukat olması...

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (3)
vatandaş 3 yıl önce
Bolunun farkı .Biz nasıl il olduk hemen söyleyeyim. Depremden sonra alel acele.İl olmayı beceremedik görüntümüze bir bakarmısınız.Yani layık olduğumuz şekilde yönetileceğiz.
Aynen boyle 3 yıl önce
Bu kadin akpnin basina cok is acar mecliste demekki chp 2 akp 1 oldu
murat 3 yıl önce
atatürkçü aydın bir hanımefendi görüntüsünde,sayın vekilimizi kutluyor hayırlı hizmetler diliyorum,Allah utandırmasın inşAllah.
13°
kapalı