banner851

banner614

BU SONUÇLAR UYKU KAÇIRTIR…

MetroPOLL’ün son anketinde yeni kurulan partilere halkın teveccühünün olmadığı ortaya çıktı. Muharrem İnce’nin Memleket Partisi yüzde 1 oy alırken daha önceki anketlerde yüzde 4’e kadar çıkan Ali Babacan’ın Deva Partisi yüzde 0,7’de kaldı. Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi ve Fatih Erbakan’ın Yeniden Refah Partisi ise listeye dahi giremedi.

banner619
Siyaset 02.09.2021, 14:30 02.09.2021, 15:22
3638
BU SONUÇLAR UYKU KAÇIRTIR…

İktidar olma hevesiyle parti kuran DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan başta olmak üzere, muhalefet partilerinin uykularını kaçıracak anket sonuçları yayınlandı. MetroPoll Araştırma Şirketi Başkanı Özer Sencar, son anket sonuçlarını paylaştı. Verilere göre AKP ve MHP’den oluşan ‘Cumhur İttifakı’ yüzde 34; CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nden oluşan ‘Millet İttifakı’ ise yüzde 32 oy oranına sahip.

Buna göre katılımcılara “Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz” diye sorulduğu ankette AK Parti yüzde 25,4, CHP yüzde 18,5, İYİ Parti yüzde 11,5, HDP yüzde 9,8, MHP yüzde 8.9, Saadet Partisi yüzde 1.2, Memleket Partisi yüzde 1, DEVA partisi yüzde 0.7 oy oranına sahip oldu. Yüzde 7,3’lük kesim kararsız olduğunu belirtirken, yüzde 6,3 ‘protesto oy’, yüzde 7,7 de “Cevabım yok” dedi. Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi ve Fatih Erbakan’ın Yeniden Refah Partisi ise listeye dahi giremedi.

Ağustos 2021 Türkiye'nin Nabzı araştırmasında yeni kurulan partilerin yüzde 1’in altında kalması dikkat çekti. Önceki anketlerde oy oranı yüzde 4'e kadar çıkarılan DEVA Partisi'nin 0,7 ve 1 aralığında oy aldığı görüldü. CHP'den ayrılan Muharrem İnce tarafından kurulan Memleket Partisi'nin de DEVA Partisi'ni geride bıraktığı görüldü.

Araştırmada, kararsızların oranının yüksek olduğu görüldü. Kararsızlar dağıtılmadan tüm partilerin oy oranlarının düşük olması dikkat çekti. Ancak DEVA'nın yüzde 1 bile alamaması ayrıca dikkatlerden kaçmadı. Ak Parti’den istifa ederek iktidar hevesiyle parti kuran DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın, yüzde 1'i bile görememesi gündem oldu.

(Akit)

banner844
Yorumlar (16)
Vatandaş 3 hafta önce
Algı operasyonu yapmak en iyi bildiğiniz şey. Sadece şu plandemiden, zorunlu aşı ve pcr dan dolayı 30 milyon oy kaybı olacak bu 30 milyon da vatandaşa sahip olan kişiye gidecek fatih erbakan olacak bu kişi de. Ben ve çevremdekiler ilk defa yeniden refah partisine oy vereceğiz. 2 yıl sonra sizde gerçeği gördüğünüz de iş işten geçmiş olacak ama sizde sizin hakkınızı savunan kişiye vereceksiniz.
Sorumlusu 3 hafta önce
Millet İttifakının iktidar olması durumunda. Bunun sorumlusu Cumhur İttifakı olur. Çünkü memleketi doğru yönetemiyorlar. Suçu diğer muhalefet seçmenine atmak çok yanlış bir bakış açısıdır. Yönetemeyenlere neden yeniden oy verelim ki
Vatandas 3 hafta önce
Anketi suriyelilerle afganlarla yapmışlar anlaşıldı
büyük tehlikeye cvp. 3 hafta önce
Mültecilkeri bırakdın kendi halkından mı tırsdın.Yazık sana.Ülken sessiz sessiz işgal edilmiş haberin yokyoksa hala trt de öcalanımı izliyon.istanbulda arapafganlı kaynıyor.Özveriler verilirken niye sesin çıkmıyor.
büyük tehlike 3 hafta önce
kendi halkından korkan gitsin mültecilerle beraber yAllah.Sen asıl afganlı ve mültecilerden kork.tavşan gibi üreyip heryerdeler.Ekonomiyi akepeyle beraber batırdınız.kimse unutmadı şehidimize kelle denmesini haburda şarkıları meclise bayrağı akil adamları trt de öcalanı.zamanı gelince defterler açılacak.
Vatandas 3 hafta önce
Irak suriye akpnin sayesinde bolundu
Celal KARAGÖZ 3 hafta önce
Biz halk olarak aramızdaki konuşmalarda oy oranlarını tahmin ediyoruz.Ankete gerek yok.Oğul Erbakanın partisine önemli yöneliş var.
Ziyaaa 3 hafta önce
Sende bunu yedin :) heeee
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın