banner851

banner614

“Bu söylemler yöneticilere yakışmıyor.”

AK Parti İl Başkanlığı Kongresi yaklaşırken mevcut İl Başkanı Fevai Arslan ile diğer aday Salih Kuşçuoğlu arasındaki söz düellosu devam ediyor.

banner619
Siyaset 15.05.2009, 11:55
227
“Bu söylemler yöneticilere yakışmıyor.”

İl Başkanlığı Kongresi öncesinde AK Parti'de iki aday arasındaki açıklamalar devam ediyor. Son olarak mevcut İl Başkanı Fevai Arslan, yaptığı açıklamalarda Başkan adayı Salih Kuişçuoğlu'nu hedef göstererek aralarında başka partilere çalışan isimlerin olduğunu ve bu isimlerden birinin İl Başkanlığı için aday olduğunu söylemişti. Açıklamaların ardından konunun muhatabı olan Salih Kuşçuoğlu yazılı açıklamada bulundu. Kuşçuoğlu, bu tür söylemlerin parti yöneticilerine yakışmadığını belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Yaklaşan AK Parti İl Kongresi nedeniyle, yoğunlaşan çalışmalarımızı yakından takip eden parti içi rakiplerimizin, bazı tutum, davranış ve söylemlerini anlamak mümkün değildir. Parti içi demokrasi gereği aday olduğum İl Başkanlığını, kazanmak için yaptığımız çalışmalardaki başarıyı, büyük milletimizin ve kıymetli delegelerimizin bizlere olan teveccühlerini gören siyasi anlamda rakiplerimizin, bu durumu kabullenmek yerine siyasette seviyeyi düşürücü, bir iktidar partisi yöneticilerine yakışmayacak söylemlerde bulunmaları bir hali manidar ve üzücü olmuştur. Rakip partilerin bile söylemekten imtina edilmesi gereken sözleri, yıllardır maddi ve manevi olarak AK Parti'de kuruculuk, yöneticilik ya da üyelik yapmış birçok değerli ve ilimizin saygın insanlarını, sadece parti içi muhalefet oldukları nedeniyle seviyesizce suçlamaları gayet yersiz ve gereksiz olmuştur düşüncesindeyiz. Kimseye baki olmaya ve ber tek de olsa kalbi kırmaya değmeyecek makam hırsıyla, çalışma grubumuzda bulunan arkadaşları ve bizleri geçtiğimiz mahalli seçimlerde başka partilere çalışmakla suçlamanın ne derece insani ne derece ahlaki olduğunu değerli değerli kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.”

banner844
Yorumlar (0)