banner851

banner614

BÜYÜKERŞEN ERDOĞAN'A YÜKLENDİ

CHP İlçe Kongresi için Akçakoca'ya gelen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in hedefinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bilgi eksikliğiyle sürekli komşu ülkelere yönelik hitapları olduğunu savunurken, "Türkiye'nin tek bir dostu kalmadı. Karanlık bir tünelin içinde ilerliyoruz" dedi.

banner619
Siyaset 09.12.2017, 18:44 11.12.2017, 13:59
1777
BÜYÜKERŞEN ERDOĞAN'A YÜKLENDİ

CHP Akçakoca İlçe Kongresi'ne katılan Eskişehir'in adından söz ettiren Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, kongre öncesi katılımcılara seslendiği konuşmasında Türkiye’nin karanlık bir tünelin içinde ilerlediğini savundu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a dikkat çeken sözlerle yüklenen Büyükerşen, Erdoğan'ın bilgi eksikliğiyle sürekli komşu ülkelere bağırdığını söyledi.

Büyükerşen, ’’Hala tünelin ucunda bir çıkış bir ışık göremiyoruz.Temennimiz bir an önce o ışığa kavuşmak. Çünkü ümit etmezsek yaşanmaz. Hayat zehir olur insana.  Tünelin içinde bir adam durmadan bağırıyor. İçerde bizlere bağırıyor.Dışarıda komşumuz ne kadar dostumuz ülke varsa hepsine haklı veya haksız durmadan bağırıyor. O kadar çok şeyler söylüyor ki, bilgi eksikliği görüyoruz,tarih bilgisinin olmadığı ortaya çıkıyor. Enson, Türkiye’nin tapu senedi olan Lozan’ı bile Yunanistan’a gidip değiştirelim bu kanunu diyor. Anlaşmayı diyor. Karşısındaki Cumhurbaşkanı diyor ki ben hukukçuyum bu anlaşmaları değiştiremeyiz diyor. Bizimki ise bende Uluslararası Siyaset hukukunun profesörüyüm diyor. Hani deveye sormuşlar niye boynun eğri diye, nerem doğru ki diye cevap vermiş. Bu sorunun neresi doğru insan şaşırıyor. Hukukta disiplin olarak siyaset hukuku diye bir şey olamaz. Maalesef bütün dünyanın gözü önünde bu gibi gaflara Türk milleti olarak üzüntü duymamak mümkün değil’’ dedi.

"Türkiye’nin bir tek dostu kalmadı"

 "Türkiye’nin bir tek dostu kalmadı" diyerek açıklamalarına devam eden Büyükerşen, Türk ulusunu düze çıkaracak tek partinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu savundu.

Büyükerşen, "Türk ulusunu düze çıkaracak, tekrar alnı açık, başı dik, tekrar Ortadoğu saygın, ulusal alanda saygın bir ülke haline getirecek tek parti Cumhuriyet Halk Partisi'dir" sözlerini kaydetti.

Haber: G. TEMEL 

Yorumlar (21)
VATANDAŞ 4 yıl önce
SORUYORUM SANA CHP BUZAMANA KADAR ÜLKEYE NE YAPMIŞ BİR ÇİVİ ÇAKMIŞMI BİR SOKAK ASVALTMI YAPMIŞ ŞUNU BİLMENİZİ İSTERİM ASLA BİR ASIRDA OLSA CHP İKTİDAR OLAMAZ VE OLMAZDA OLAMAZDA GEÇTİ ESKİ GERİ KAFA KALMADI
CAN D ye 4 yıl önce
Üç aday yarışmış .AKP gibi tek liste yapılmamış. bütün delegelerin görüşlerine saygı duyulmuş bari bunu tebrik et güzel kardeşim.
CAN D ye 4 yıl önce
kardeşim KILIÇDAROĞLUNA söyleyecem Düzcede sana bir ağaç diktirecem. yeter artık ne bu ya.her CHP söyleminde tutturmuş bir ağaç gidiyorsun.mantıklı eliştiriler yap artık. Ne kadar güzel akçakoca kongreleri demokrası şöleni olmuş.
Erol çak 4 yıl önce
Neyap saydı ada lari verdiğiniz gibi sınırları da verseydi fetoşun taş örenbaşkani
Ahmet akın 4 yıl önce
Cemill atatürk öldü öldü gericiler sayesinde hayatdasınız unutma bırakın artık atatürk sömürülerini bitti o işler eskide kaldı yemiyo artık kimse si gidin add derneklerinde kafayı yapım anın
Ahmet akın 4 yıl önce
Sizin zihniyetiniz korelmeyecek harbiden sizin beyni kuşa taksan ters ucaryada kümesde yaşar sizin kime gaydanız olmuş millete olcak yüce Allahım imşAllah size bu fırsatı vermez atatürk öldü öldü gelmeyecek daha bırakın atatürk ayagını
Hocama 4 yıl önce
Hocam sen ayakkabı kutusuna yeşilleri doldurmayı becerebilirmisin? Yatak odalarına çelik kasa koyabilirmisin? Vergi kaçırmak için Man adasında şirket kurabiirmisin?
Can. D 4 yıl önce
CHP NIN TEK BI DIKILI AGACI YOK HALA KONUSUYOLAR CHP BASKANI VE MAHMUT TANAL YUTDISINA GIDERLER GÜZELIM ÜLKEMIZI SIKAYET EDERLER FETÖYE PKK YI TEK BIRDEFA ELESDIRMEZLER HELE MAHMUT TANAL CENAZELERINE GIDEN DESDEK VEREN TA KENDISIDIR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın