banner851

banner955

Çetinkaya'nın açıklamalarına BBP tepki gösterdi.

Geçtiğmiz günlerde Düzce'ye gelen Necati Çetinkaya'nın yerel seçimlerle ilgili yaptığı açıklamaya BBP İl Başkanı Ünal Yılmaz'dan tepki geldi.

Siyaset 05.10.2008, 10:15
218
Çetinkaya'nın açıklamalarına BBP tepki gösterdi.

Geçtiğimiz perşembe günü Devlet Bakanı Cemil Çiçek'le birlikte Düzce'yi ziyarete gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya yerel seçimlerle ilgili yaptığı açıklamada “Ak Parti Başpehlivan, gerideki bütün partiler bir AKP edemez” demesi üzerine Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Ümit Yılmaz'dan tepki geldi.

Yılmaz, Çetinkaya'nın yaptığı açıklamayı kınadıklarını belirterek “Geçmişinde DYP'nin Manisa Milletvekilliğini yapmış olan Çetinkaya'nın o dönem ki açıklamaları da DYP'den başkası beş lira etmezdi. Dün DYP'den başkası 5 lira etmez diyen bu şahsın bugün benzeri ifadeleri AKP için kullaması AKP'nin karışık bir o kadarda dönemeçlerde olduğunun kanıtıdır. Öncelikle biz geçmişte hiç ideolojik açıklaması olmadan gemiyi ilk terkeden faredir anlayışıyla kendi siyasi oluşumunu bugün yarı yolda bırakanlarla kimin büyük kimin küçük parti veya hangi partinin toplamının BBP'nin bir gencine bile yüzde kaç oranında denk olduğunu tartışma tenezzülünde bile bulunmayız. Böyle açıklamalarla kendi gafiyetlerini dile getiren şahıslardan örülü bir yapının iktidar olması seçim kazanması önemsizdir. Muhakkak ki sonunda gülenler yalnızca milletinin yanında olanlardır. Çiftçisine ananı da al git diyen, memuruna tehditler savuran haritadan yer begen diyenler, sen bizden daha mı iyi bileceksin diye bağıranların sonucu tarih sahnesinden silinmek olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu