banner851

banner614

CHP ADAYI DEMOKRAT PARTİLİ ÇIKTI

banner619

CHP'nin İGM adayı ve şimdi de ilçe başkanlığına aday olan Tuğrul Abanoz'un bugüne kadar CHP üyesi olmadığı gibi sağcı Demokrat Partili olduğu ortaya çıktı.

banner846
Siyaset 28.10.2019, 19:14 29.10.2019, 20:39
2258
CHP ADAYI DEMOKRAT PARTİLİ ÇIKTI
banner844
Akçakocalı Sosyal Demokrat'lar, CHP Akçakoca İlçe Örgütü'nün kulislerine düşen bir haberle şaşkına döndü. 31 Mart yerel seçimlerinde partinin 2.sıra İGM adayı olan Tuğrul Abanoz'un bugüne kadar CHP üyesi olmadığı, sağcı Demokrat Parti üyesi olarak gözüktüğü, halen de CHP'ye üye girişinin yapılmadığı öne sürüldü. Hakkında çıkan dedikoduları sormak için aradığımız Tuğrul Abanoz, siyasi kulislerde konuşulanları doğrularken, Demokrat Parti üyesi olduğunu ve CHP'ye üye olmak için 21 Ekim 2019 Pazartesi günü (bu hafta) partisine istifasını sunduğunu ancak henüz Demokrat Parti'ye olan üyeliğinin düşmediğini söyledi.

PARTİ ÜYESİ OLMAYAN BİRİNİ İGM ADAYI YAPMIŞLAR

CHP Akçakoca İlçe Teşkilatı'nın nasıl olup da bir başka partiye üye olan birini İl Genel Meclisi adayı olarak gösterdiği tartışmaları sürerken, bilgisine başvurduğumuz bir partili, Tuğrul Abanoz'un  CHP serüvenini şu şekilde anlattı; "Tuğrul, partimize üye değildi. Bize üyelik başvurusunu 31 Mart yerel seçimlerine aday adaylığı sürecinde yaptı. Biz de adaylık başvurusunu CHP Genel Merkezi'ne ilettik. Ancak CHP Genel Merkezi Tuğrul Abanoz'un Demokrat Parti'ye üye olması nedeniyle kabul etmemiş. Biliyorsunuz bir kişi aynı anda iki partiye birden üye olamaz, hele hele bizimle tamamen zıt görüşe sahip olan Demokrat Parti'ye üye olan birinin CHP'ye adaylığı söz konusu olmamalı, ama olmuş burası Akçakoca, maalesef böyles şeyler oluyor."

OLAY HAZİRUN LİSTELERİ GELİNCE ANLAŞILDI

Bizim Akçakoca haber sitesi olarak yaptığımız araştırmada, Tuğrul Abanoz'un CHP'ye üye olmadığı gerçeğinin 21 Ekim 2019 'da ortaya çıktığı bilgisine ulaştılk. Kongre sürecine giren ilçe teşkilatına gönderilen listede Tuğrul Abanoz'un CHP üyesi olmadığı olmadığı ortaya çıktı. Abanoz'un, böylesine dezavantajlı bir duruma düşmesinin ardından derhal İlçe Seçim Kurulu'na gittiği ve Demokrat Parti'den istifa dilekçesini verdiği de kendisi tarafından teyit edilen bilgiler arasında. Ancak İlçe Başkanlığı seçimleri öncesinde böyle bir fiyaskonun ortaya çıkması karşısında yönetimin Tuğrul Abanoz'un üye kaydını yapmaya yanaşmadığını, partisine ilçe başkanı adayı olmak için üye  olunmasını prestij meselesi yaparak üye kaydına yanaşmadığı, kendisinin Düzce il yönetimi kanalıyla Genel Merkez'i arayarak üye olmaya çalıştığını öğrenmiş bulunuyoruz. Gelişmelerle ilgili bilgi vermeye devam edeceğiz...

HABER VE YORUM ÖZHAN KIZILTAN

Yorumlar (9)
ak 2 yıl önce
Ak partili hhemşehrilerimiz çoşmuş maşAllah,türkyede en az oy aldığı yer düzce chp'nin.desteklemediğiniz,il başkanını sokakta dözdüğüünüz parti nasıl hatasız örgütlensin
Adore81 2 yıl önce
bu nasıl parti yöneticiliğidir be acemi çaylak işi gibi ne oldu oartinin kirasınımı ödemiş çaresizmi kaldınız bi araştırın dimi sizi kullanmaya çakışan dalkavuk yüzünden rezil oldunuz.size ücretsiz hizmetiçi eğitim verrim ama boşa gidwr
Yorumsuz.. 2 yıl önce
Tüm Türkiye uyanıyor elbet Düzce'de uyanacak. Buna inanmaya basladim
Huzeyfe demircan 2 yıl önce
Ya şu CHP nin bir tane çakılı çivisi varmı bu ülkeye
Millet 2 yıl önce
Ne farkeder? hepsi de sistemin evladı
H.G 2 yıl önce
CHP partisi tabanından ideolojisinden uzaklaşmış, cukkası peşinde, geçmişi başarılı olmayan yöneticilerinden tırsak vaziyette hareket ediyor ne de olsa. Şaşırmayız.
Düzceli 2 yıl önce
Baska partinin secilmisleri gibi fetöcü çıkmasından iyidir.
adamın teki 2 yıl önce
Normaldir, belediye baskanlari da Basrioglu kendisine oy verememişti. Aklını kullan diyen nsm, bunlara akıl vermemiş anlaşılan.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık