banner851

banner614

CHP'DE BAYRAK DEĞİŞİMİ!

banner619

Düzce’de kongre sürecine start veren CHP'nin ikinci adresi Gölyaka oldu. Çilimli’de mevcut Başkan Cemil Tınaz'la yola devam eden CHP, Gölyaka'da bayrak değişimine gitti. Tek listeyle gidilen kongrede mevcut başkan Enver Verep, görevi Cevdet Atasoy'a devretti. Kongrede konuşan CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, "makas değişimi" olarak işaret ettiği 2019 Seçimlerinde Düzce'den en az bir vekil çıkartmayı hedeflediklerini söyledi ve bu sebeple kongrelerin büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.

banner846
Siyaset 02.12.2017, 15:22 02.12.2017, 17:32
1947
banner844

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Gölyaka'da gerçekleşen ikinci İlçe Kongresi'ne divan heyetinin oluşturulmasıyla başladı. CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz'ın katılımıyla gerçekleşen kongrede CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut, CHP Merkez İlçe Başkanı Alaaddin Duran, ilçe başkanları ve çok sayıda partili de yer aldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden kongrede daha sonra faaliyet raporunun üyelerle paylaşıldı.

"2019 Bir Makas Değişimi"
Protokol konuşmaları kapsamında katılımcılara seslenen CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, 2019 Seçimlerinin bir "makas değişimi" olduğu vurgusu yaparken, 2019 hedeflerine ulaşabilmeleri için de kongrelerin büyük önem taşıdığını kaydetti. Tozan şöyle konuştu:
" Önümüzde 2019 seçimleri var. Bu seçim çok önemli. Bir makas değişikliği, bir rejim değişikliği  farklı bir anlayışla ülkenin üretilmesi isteniyor. İşte bu yüzden yönetimler çok çok önemli. Bugünkü ortamdaki en büyük problem ülkede hukukun olmamasıdır. Genel Başkanımızın orta koymuş olduğu belgelerden sonra maalesef yargı harekete geçti. 40 milletvekilimiz hakkında fezleke hazırlandı. Yani yargının bir baskı unsuru gibi kullanıldığı bir yönetim anlayışının devam ettireceğiz yoksa Atatürk’ün bize emanet ettiği laik, demokratik Cumhuriyetin temellerini koruyup, hukuk devleti olarak yolumuza devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti 2019 seçimlerinde böyle bir yol ayrımında. Bu çok önemli."

"AKP artık ülkeyi yönetemiyor"
"AKP artık ülkeyi yönetemiyor" diyen Tozan 2019'da Düzce'den en az bir vekil çıkartmak için çalışacaklarını söyledi.
"Bugünkü en büyük problemimiz hukuk ama ülkenin diğer temel sorunları da  devam ediyor. Ekonomi problemi bitmedi, eğitim bitmedi, toplumsal barışla ilgili problemler bitmedi. Artık AKP hükümeti ülkeyi yönetemiyor. Bu çok net ve açık. Bu kongredeki heyecana baktığımızda önümüzdeki dönem en az bir milletvekili Düzce’den çıkarmak durumundayız. Bunu hep beraber çalışıp yapacağız."

"CHP Fındığın Kitabını Yazdı"
Tozan'ın gündeminde fındık da vardı. CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, "Ağustos ayında Sayın Genel Başkanımız buraya geldiğinde, fındıkla ilgili yaptığı çalışmada kendisinin Tarımdan Sorumlu Başdanışmanı, Parti Meclis üyesi, Edirne Milletvekili Sayın Okan Gaytancıoğlu’nun yazdığı bir kitap var. Yani CHP fındığın kitabını yazdı. Önümüzdeki günlerde gelecek. Bununla ilgili köy köy kahve kahve dolaşarak CHP’nin tarım politikalarımızı anlatacağız. 2019’ a hazırlayacağız" ifadelerini paylaştı.

Konuşmaların ardından tek listeyle girilen kongrede oylamaya geçildi. Oylama sonucunda Gölyaka'nın yeni İlçe Başkanı Cevdet Atasoy oldu.
Yeni Başkan Atasoy'un yönetim kurulunda ise Gürhan Altuner, Zeynel Avcı, İrfan Ayar, Rahman Baklavacı, Yılmaz Çavuş, Canan Horoz, Kazım İmamoğlu, Erdoğan Keleş, Ergün Mert, İhsan Onat, Ramazan Örenay ve  Hasan Sever yer alıyor.

Haber: G. TEMEL 

Yorumlar (10)
Gariban 4 yıl önce
15 temmuz davalarında kaç tane chp li var..amerikadaki davalarda hepiniz ön saftasınız..şimdi fetö ile kolkola kim geziyor...Allah kelimesine bile tahammülünüz yok çıkmış imandan bahsediyorsun.sen daha kendi söylediklerine inanmıyorsun.
OsMAN 4 yıl önce
Manı keşfetmişler Milyon dolarları da Os için göndermişler. Al sana Osman. Malum osmanlı yeniden kurulacak ya ona hazırlık. Bu CeHaPe oyunu yine bozdu yav.Ver mehteri.
Gariban a cevap 4 yıl önce
Hakk bir CHP'li olarak bize yakismiyorsa size hiç yakışmaz. Bizim imanimizi sorgulamak sizin göreviniz değildir. Allah biliyor bizim kalbimizi siz konuşun durun. hiç önemli değil. Bizlerin ahirette veremeyecegimiz cevap yoktur.sizler bizleri değil kendinizi dusunun. Her koyun kendi bacagind
Balıkçıyla cevap 4 yıl önce
Gerçi arıyorsan aynaya bakman yeterli :) size göre herkes fetocu bir siz değilsiniz. Daha düne kadar sayın Fethullah Gülen hoca efendimiz diyen sizmiydiniz yoksa CHP'liler mi?
düzceli 4 yıl önce
chp liler diyordu...
Bana cevap yazanlara 4 yıl önce
Allah herkese akıl vermiş bir tek sizleri unutmuş. Akpden önce biz puta mi yapıyorduk? Pislige gelince rüşvet yolsuzluk herşey sizde hala konuşuyorsunuz. Peygamber efendimiz ne demiş devlet malından bir hırka asiranin sonu ne olur belki bilirsiniz. Son olarak parayla imanın kimde olacağı belli olmaz.
vatandaş 4 yıl önce
bunu biliyorsanız chp den uzak durun, chp önce iş bankasının hesabını versin...
Balıkçı 4 yıl önce
Yorumsuz rumuzlu kesin fetocusundur..hic bir chp li hakka hizmet kelimesini sevmez...ne ayaksın.. Utanmazlar..chp yi hakla bagdastiriyorsun.
Gariban 4 yıl önce
Hakka hizmet kelimesi size yakışmıyor ...herturlu pisliği yap hakka hizmetten bahset..hele chp.sana 5 yaşındaki çocuk inanmaz...zulüm=chp
Yorumsuz.. 4 yıl önce
Hayırlı olsun. Unutmayın ki halka hizmet Hakka hizmettir. Yolunuz açık olsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
parçalı bulutlu