banner851

banner614

CHP'DE BEKLENEN OLDU: İL YÖNETİMİNDE TOPLU İSTİFA

Hem genel merkezle yaşadığı sorunlar hem de parti içi sıkıntılar nedeniyle uzun süredir görevi bırakması istenen CHP İl Başkanı Haluk Kadri Demir, istifaya yanaşmayınca, il yönetimindeki 12 kişi ‘Artık biz yokuz’ dedi. İstifa dilekçelerini partiye sunan Alaettin Duran ve Cemal Çapar’ın da aralarında bulunduğu yönetimdeki ağır toplar, Düzce’de artık değişime ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. Öte yandan toplu istifanın genel merkezce onaylanması sonrası başkanlığı tüzük gereği düşecek olan İl Başkanı Demir’in yerine şimdiden ‘Tuğrul Abanoz’ sesleri yükselmeye başladı.

banner619
Siyaset 03.06.2021, 11:51 04.06.2021, 19:34
2683

CHP, Düzce’de toplu istifa depremi ile sarsıldı. 19 kişilik yönetim kurulu üyelerinden 12’si istifa etti. CHP Düzce İl Yönetimi’nde bulunan eski Merkez İlçe Başkanı Alaattin Duran ve Kaynaşlı eski İlçe Başkanı Cemal Çapar’ın da aralarında bulunduğu 12 üye il başkanı ile yaşadıkları uyumsuzluk gerekçesiyle istifa etti. Artık başkanlık makamıyla sağlıklı çalışma ortamı tahsis etmenin imkansız olduğuna işaret eden 12 yönetim kurulu üyesi, Ankara’ya giderek istifalarını CHP Genel Merkezi’ne verdi.

Öncü Haber Merkezi’nin CHP kaynaklarından edindiği bilgiye göre; istifaların arka planında İl Başkanı Haluk Kadri Demir’in partinin il, merkez ilçe ve ilçe teşkilatları ile anlaşamaması olduğu öğrenildi.

Daha önce ana muhalefetin Düzce’de pasif kalması nedeniyle genel merkezde “istenmeyen adam” ilan edildiği konuşulan CHP İl Başkanı Haluk Demir’in görevi bırakacağı gündeme gelmiş ancak 30 Ocak 2021 tarihinde Öncü TV’nin “Kitabın Ortasından” programına konuk olan Demir bu iddialara , “İstifa etmiyorum, Genel Merkez beni görevden alsınlar” diyerek son noktayı koymuştu.

CHP İl Başkanı Demir’in bu açıklamasının ardından, CHP il yönetimi, merkez ilçe yönetimi ve ilçe teşkilatları arasında soğuk rüzgarlar esmişti.

CHP’de yaşanan toplu istifa depreminin ardından, 19 kişiden oluşan il yönetiminde 7 kişi kaldı. Parti tüzüğüne göre, parti meclisi tarafından istifaların onaylanması halinde Haluk Demir’in il başkanlığı görevi de düşecek.

İşte istifa dilekçesinde ismi olan partililer:

Alaettin Duran, Zeynep Zorlu, Cemal Çapar, Aydın Eyüpoğlu, Sueda Şahin, Ferahnur Arslan, Ertan Çakıroğlu, Fatih Günaydın, Ali Fuat Şaşoğlu, Osman Sivrikaya, İbrahim Günaydın, Şuayip Uycay

Öte yandan CHP İl Teşkilatı’nda uzun süredir devam eden iç kriz nedeniyle istifa çok sürpriz olmadı. Demir’in istifaya yanaşmaması üzerine yönetimindeki 12 isim, ‘Sen bırakmazsan biz bırakırız’ diyerek resti çekti. Genel merkezin istifa depremini yeni yönetimle aşması beklenirken, il başkanlığı koltuğuna CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz’un oturması birçok partiliden aldığı destek göz önüne alındığında kuvvetli ihtimal olarak görülüyor.

banner844
Yorumlar (5)
ANLAYANA 4 ay önce
YA ABANOZ ADAY DEĞİL ÖYLE BİR İHTİMAL YOK 45 GÜN SONRA SEÇİM VAR DOĞRULARLA YANLIŞLARIN YARIŞI OLACAK HALUK DEMİR YENİ KADRO İLE GELİYOR TEMBELLER YATMAYA DEVAM EDECEK
Madur 4 ay önce
Bir adam 9 kez kaybetti kaybettik fakat başarılı olduk diyip oturur sa olacağı buydu bu daha başlangıç gibi
MUSTAFA 4 ay önce
ALATTİN DURAN DENİLEN KİŞİNİN BU PARTİYE NE GİBİ YARARI VAR BU GÜNE KADAR PARTİ İÇİN NE YAPMIŞ, SADECE ÇİRKİN BİR G ÖRÜNTÜ
Ali veli 4 ay önce
çare sarıgül ...
Özgür iliksiz 4 ay önce
AHMET ÇEKİÇ OLUCAK İL BASKANİ BEKLEYİN VE GÖRÜN