banner851

banner955

CHP’DEN SEÇİM HAMLESİ

CHP sandık bazlı seçim çalışmalarına başlıyor. SÖRE isimli sandık örgütlenmesinde her sandıktaki seçmenle yüz yüze görüşülmesi planlanıyor. Elektronik altyapıdan da faydalanılarak seçmenin nabzının tutulması hedefleniyor.

Siyaset 22.03.2018, 10:53 23.03.2018, 13:31
602
banner1032

CHP Düzce İl Başkanlığı, 2019’da yapılacak yerel ve genel seçimler için, “seçmeni analiz etmeye” yönelik olarak yürüttüğü çalışmalar doğrultusunda hazırlıklarına şimdiden başladı. Düzce’de bulunan bir otelin konferans salonunda dün akşam yapılan toplantıda SÖRE isimli sandık örgütlenmesi sistemi tanıtıldı. Sandık çevresi sorumlularının, kendi oy kullandığı sandıktaki diğer seçmenlerle, seçim dönemlerine ek olarak sürekli etkin iletişim kurabilmek, CHP’nin ortak söylemlerini seçmene doğru anlatabilmek ve gerektiğinde seçmenlere yardımcı olmak üzere oluşturulan sistem aktif olarak faaliyete geçirildi.

Toplantıya CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü, Merkez İlçe Başkanı Alaettin Duran, il ve merkez ilçe gençlik kolları ile CHP Düzce İl ana kademe yöneticileri katıldı. “Bu sorumlular sandıklarında seçmenin nabzını tutacaklar”

Bu çalışma modeli ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin kararsız seçmenlere ulaşacağını söyleyen Tozan, şu ifadelerde bulundu:

“Seçimlerde başarılı olmanın yolu seçmenle yüz yüze görüşmekten geçiyor. Bu sorumlular kendilerinin de oy kullandığı sandık çevresinde yaşayan seçmenlerle yakın diyaloga girecekler ve sandıklarında seçmenin nabzını tutacaklar. Buradaki sorumlumuz o sandıkta oy kullanan seçmenin profilini bilmiş olacak. İkinci olarak, sorumluluk bölgesindeki tüm seçmenlerle iletişim kuracak ve partimizin genel politikalarını sandık çevrelerinde anlatacaklardır.”

“Atamalar en kısa sürede tamamlanacak”
Merkez İlçe Başkanı Alaettin Duran konuşmasında “Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta içi sandık çevresi görevlileri atamalarına devam edeceğiz. Düzce ilinde tüm sandıklara en kısa sürede sandık çevresi sorumlusu ataması tamamlanacaktır.” dedi.

“Her zaman oy kullandığımız sandığımıza bu sayede sahip çıkacağız”
Toplantıda SÖRE eğitimi konusunda Parti Okulu Eğitmenlerinden Utku Topçu’nun verdiği eğitim sonrasında konuşan İl Kadın kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü, “Kadın Kolları olarak çalışmayı önemsiyoruz. Partimize katkısının olacağını ve sandık çevresi çalışması ile tüm komşularımızla bağlantı kurup beşeri ilişkilerimizi geliştireceğiz. Sadece seçim zamanı değil her zaman oy kullandığımız sandığımıza bu sayede sahip çıkacağız” şeklinde konuştu.


Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (12)
chp li 5 yıl önce
Yav CHP de sokağa çıkacak adam varmı.. Partiyi bölüp parçaladılar. Partide genç kalmadı. Çalışan bir kaç kişi vardı onları da soğuttular. Orayı kafkas derneğine çevirdiler. Yıllarca görev yapmaktan yorulmuş il ve ilçe yönetimi.. koltuğu da bırakmıyorlar. hem yapamıyorlar. En son Çanakkale kutlaması 11.00 da idi. Herkes var ilçe başkanı 10 dk. geç geldi. Çelenk gelmemiş 30 dk da onu bekledik. Kardeşim yorulmuşsunuz artık . bırakın.. gençler yapsın..
Yine mi İhanet Edenler Sa 5 yıl önce
Geçmişte CHPli olduğunu gizleyen hatta seçimlerde adaylar sokakta gezerken yüzünü gizleyip yolunu değiştirenler bugün CHP yöneticisi sıfatıyla ortalıkta dolaşıyorlar. CHPye doğru düzgün oy vermemiş bu insanlarla mı oy isteyip seçim kazanacaksınız?
Cabir bas 5 yıl önce
Tozan efendi Tûrkiyenin en mûmbit tarim arazilerine sahip 20 tane kôyû ( hic bir tepki gôstermedigin gibi ) Mehmet keles le anlasarak belediyenin mûcavir alan tuzagina kaptirdin senden CHP ye hayir gelmez lûtfen o baskanlik koltugunu gercek bir CHP liye birak
Koskoca CHP Bu kadar mı? 5 yıl önce
Koskoca Partide geçmişte bu işleri yapmış partiye yıllarca emek vermiş bir sürü eski İl ve ilçe yöneticisi,delege ve üyeler varken sadece belli kişileri çağırarak mı başarıya ulaşacaksınız? Resmen insanları küstürüp partiye gelmesin diye elinizden geleni yaparak resmen partiyi sabote ediyorsunuz.
Şaka Gibi 5 yıl önce
Seçmenle yüz yüze görüşülecekmiş. Güldürmeyin insanı Salondakilerin yaş ortalaması 60 üstü ve resime bakınca çoğunun içi geçmiş uyuyor Bu yapıyla mı sokağa inip seçmenle yüz yüze görüşeceksiniz? Hem ilk önce CHPli olmayan bazı yöneticileri ve üyeleri partiden temizleyin. Ondan sonra sokağa inersiniz
Seçmen 5 yıl önce
Salondakilerin çoğuna siyasi olarak eğitim verebilecek CHP'ye yıllarını vermiş partinin bazı duayen isimlerini de eğitime çağırmak da o duayenlerin emek ve bilgi birikimlerine biraz hakaret gibi olmuş.
CHP muhalefeti bumu 5 yıl önce
Düzcede muhalefet yapamayan chp seçime hazırlanıyor Düzce'nin sorunları gündeme getirmek yerine yine boş işler peşinde chp
Gerçekçi 5 yıl önce
Salonda Bazı Eski il başkanları,Asilden fazla Yedek il ve İlçe yöneticileri ,Kadın ve arkalardaki Gençlik kolları olmasa salon bomboş gözükecekmiş neredeyse.
Partili Arkadaşa 5 yıl önce
Arkadaşım haklısınız salon küçük olduğu için gayet de dolu gözüküyor ama Partide yıllarını vermiş bir çok partili maalesef salonda yok. Mesela 2009da seçilmiş 2 eski belediye Başkanı bile salonda yok Şimdiki yönetim insanları yok sayarak nasıl seçim kazanacak?
Partili 5 yıl önce
Toplantıya bende katıldım. Bence söyleminiz çok gerçekci olmamış. Sadece eleştirmek için söylemişsiniz. Katılım gayet iyiydi. Hem asil hemde yedek üyelerden mazareti olanlar hariç güzel katılım vardı. Bir çoğuyla görüşüp sohbet etme imkanımın da oldu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
açık