banner851

banner955

CHP’NİN GÖZBEBEĞİ PROJESİ GÖLYAKALI KADINLARA ANLATILDI

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Kadın Kolları yönetimi, ilçe ilçe, mahalle mahalle gezerek, Düzceli kadınlara partilerinin ‘Aile Destekleri Sigortası’ projesini anlatıyor. CHP Sakarya İl Kadın Kolları’nın da yer aldığı ziyaretlerin bu haftaki durağı Gölyaka oldu.

Siyaset 24.12.2021, 13:36 25.12.2021, 11:09
887
CHP’NİN GÖZBEBEĞİ PROJESİ GÖLYAKALI KADINLARA ANLATILDI

Kongre süreciyle tazelenen ve yeni bir döneme giren CHP Düzce örgütü, tüm kademeleri ile sahadan ayrılmıyor. Düzenli olarak ev ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek, halka dokunan kadın kolları ilçelerden de ayağını çekmiyor. Gölyaka’da mahalle bazında kadınlarla bir araya gelen Düzce örgütüne, komşu il Sakarya’nın CHP Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu da destek verdi.

CHP’nin hazırladığı ve geçtiğimiz hafta İstanbul’da lansmanı yapılan ‘Aile Destekleri Sigortası’ projesinin ayrıntılarını, Gölyakalı kadınlara aktaran heyet, esnaf ziyareti yapmayı da ihmal etmedi.

CHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı ve aynı zamanda MYK Üyesi olan Azize Çeroğlu ise ziyaretlerin amacını şöyle aktardı: “Ailenin güvenliği bir anlamda kadının elindedir. Bu bakımdan maaşlar kadınların hesabına yatırılacak, amacımız kentlerimizde yoksulluk sınırının altında yaşayan ailenin kalmaması. Gençlerimize eğitim, çocuklarımıza beslenme desteği sağlamak. Bizler bu sorumluluğun bilincinde, çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”

CHP’nin Aile Destekleri Sigortası Paketi nedir?

- ADS kapsamında yurttaşlara ödenecek olan “Aile Gelir Desteği”, hanelerdeki kadınların hesaplarına yatırılacak, kadınlar ekonomik açıdan güçlendirilecek.

- Çocuk ve ev işleri nedeniyle işgücüne katılamayan kadınlara, istihdama katılmaları durumunda ADS kapsamında kreş yardımı yapılacak.

- Yoksulluk sınırının altındaki ailelerin çocuklarına eğitim bursu, beslenme ve süt desteği sağlanacak.

- Pandemi döneminde daha görünür hale gelen dijital eşitsizliğin ortadan kaldırılması için çocuklara ücretsiz internet ve tablet desteği sunulacak.

- ADS, “Aile Gelir Desteği”, “Aile Yardımları”, “Gençler”, “Kadınlar”, “Engelliler”, “Yaşlılar” ve “Çocuklar” olmak üzere 7 temel alt alandan oluşacak.

- Engelli ve evde bakım maaşları ADS ile verilmeye devam edecek, hiçbir kesinti söz konusu olmayacak.

- Engelli ve evde bakım maaşları belirlenirken engellinin hane içinde fert başına düşen geliri değil, kendi gelir durumu esas alınacak.

- 65 yaş üstü ve hiçbir sosyal güvencesi bulunmayanların yaşlılık maaşları da ADS sistemine entegre edilecek.

Yorumlar (1)
CAN 12 ay önce
CHP DEN BISE OLMAZ BU DOLARCILARDAN REKLAM BOL BUNLARDA YERSEN DOLAR INDIKCE REKLAMA BASLADILAR DOLAR ALDIYEN ZIHNIYET CHP
Yeni Sayımız