banner851

banner955

“CİDDİYETSİZ YAPILAN HER İŞİN CEREMESİNİ HALKIMIZ ÇEKİYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Semih Cemşit, yaşanan sel felaketinde telef olan kanatlı hayvanların şehir merkezine yakın bir alana gömülmesine tepki gösterdi. Cemşit, “Ciddiyetsiz yapılan her işin ceremesini vatandaşlarımız çekiyor” dedi.

Siyaset 05.07.2022, 09:30 05.07.2022, 15:01
1446
banner986

Düzce’de hafta kuvvetli sağanaklarla birlikte derelerin taşmasıyla meydana gelen sel felaketinin arkada bıraktığı tahribatın izlerinin silinmesi için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Yaşanan sel felaketi ile birlikte yükselen suların tavuk çiftliklerini basmasıyla yüzbinlerce kanatlı hayvan telef olmuştu.

Kanatlı hayvanlar, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerinin kontrolünde kireçlenerek belirlenen alanlara gömülmesi, CHP İl Başkanı Semih Cemşit’in tepkisine yol açtı. Telef olan hayvanların gömüldüğü alana yakın Sıracevizler Köyünde ikamet eden vatandaşların şikayeti üzerine bölgeye giden Cemşit, “Ciddiyetsiz yapılan her işin ceremesini vatandaşlarımız çekiyor” diyerek duruma tepki gösterdi.

Cemşit, ‘’ Sel nedeni telef olan hayvanların şehir merkezine bu kadar yakın bir yer seçilip gömülmesi, felaketin başından beri yönetim sıkıntısını bir kez daha ortaya koymuştur. Sıracevizler’de inanılmaz bir koku hakim, vatandaşlar çok tepkili, yöneticiler yer yokmuş gibi merkeze birkaç dakika mesafedeki yere bu işlemi neden yapıyorlar? Yerleşim alanlarından uzak bir yer bulamadınız mı? İnsanlar bu sıcakta kapılarını, camlarını açamıyorlar. Telef olan hayvanlar Vali Bey’in veya Faruk Bey’in evinin önüne gömülse acaba ne derlerdi? Ciddiyetsiz yapılan her işin ceremesini vatandaşlarımız çekiyor. Şehrin idaresinde daha akılcı yöntemlerle hareket edilmesini tavsiye ediyorum.’’ şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (6)
Adnan 1 ay önce
Benim yorumlarımı neden yayınlamıyorsun öncü ailesi sizde mi yandaş oldunuz
Adnan 1 ay önce
Yalakalık olsun diye yorum yapmayın o tavuk leslerinizi evinizin bahçesine gömdurun o zaman millet para kazanacak biz koku mu çekeceğiz
kendinize bakın 1 ay önce
Ciddiyetsiz derken? Her doğal afette bir yolunu bulup tatile giden Ekrem imamoğlunun yaptığı gibi mi mesela?
ADEM KILIÇ 1 ay önce
GERÇEKTEN MUHALEFETTEN DE İKTİDAR PARTİSİNDEN DE GINA GELDİ BİRİ ELEŞTİRİDEN BAŞKA BİR İŞ YAPAMIYOR BİRİ DE KENDİ BİLDİĞİNDEN VAZGECMİYOR AMA SUÇ TABİKİ BİZDE NASIL HAKEDİYORSAK OYLE YÖNETİLMEYE DEVAM EDECEĞİZ CUMHUR İTTİFAKIDA BU SAATTEN ZOR TOPARLAR MİLLET İTTİFAKI ZATEN BAŞTAN PATLADI GİZLİ AJANDALARI BİTMEZ
Din Görevlisi 1 ay önce
Başkan, Yeşil ve Allah'ın mükemmel bir doğa yarttığı suyu bol olan Düzenin haline, Her şey rant olmuş. 40 yıllık içme suyu boruları. Sel ve deprem bölgesi. En küçük bir önlem alın mışmı. Ne diyecektim Belediye başkanına Bakanım. Ama Düzce yaaşanmaz hal aldı. İşimiz zor.
eşraf 1 ay önce
YA ŞAKAMISINIZ SİZİN BU HERŞEYİN SORUMLUSU BELEDİYE KAFASINDAN ÇIKMANIZ VE ÖNCE BU İŞİ ÖĞRENMENİZ LAZIM FELAKET VE AFETLERDE BİRLİK OLUNUR SİZİN İKTİDAra geldiğnizi düşünemiyorum ak partili değilm kararsızım ama sizin bu saçma açıklamalarınızla sizede oy vermeyi düşünmüyorum
21
kapalı