banner851

banner614

DESTEK ARAYACAK

banner619

Düzce Milletvekili Osman Çakır, 10 Ağustosta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu yıl ilk kez oy kullanacak olan yurtdışında yaşayan Türk vatandaşların desteğini kazanmak için Almanya’ya gitti.

banner846
Siyaset 11.07.2014, 13:37
196
DESTEK ARAYACAK
banner844

Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları ilk defa Ağustos ayındaki Cumhurbaşkanlığı seçiminde bulundukları ülkelerde oy kullanabilecek. Bu kapsamda siyasiler dünyanın en büyük Türk diasporasına ev sahipliği yapan Almanya'da destek aramaya başladı.


31 Temmuz ile 3 Ağustos arasında Almanya'nın yedi kentinde 1,4 milyon Türk seçmen sandık başına gidecek. Almanya’da yaşayan Türk vatandaşların oylarını kazanmak isteyen Ak parti kolları sıvadı. Düzce Milletvekili Osman Çakır’da seçim çalışmaları kapsamında Almanya’ya gitti. Almanya seyahati hakkında sosyal paylaşım sitesi üzerinden bilgi veren Çakır, “10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve Liderimizin Cumhurbaşkanlığı adaylığı için yapacağımız çalışmalar nedeniyle bugün itibarıyla üç gün Berlin'de kalacağım. Allah hayırlar versin.” ifadelerini kullandı.

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

 

Yorumlar (0)
24°
kapalı