banner851

banner955

DİĞER PARTİLERE ÇAĞRI: PROJELERLE GELİN, ANKARA’YA GÖTÜRELİM

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Manşet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Canan Üstüner’ün sorularını yanıtladı. Akçakoca’da Cumhur İttifakı’nda ‘çatırdama’ yorumlarına neden olan gerginliğin geçtiğimiz gün tarafların bir araya gelerek gerçekleştirdiği toplantıyla tatlıya bağlanması sorusuna Caboğlu, “Yanlış anlaşılmaların önüne geçmiş olduk. İnşallah önümüzdeki dönem Akçakoca daha çok şeyler kazanacak” dedi. Caboğlu, Akçakoca’daki diğer parti teşkilatlarına da kısır çekişmeleri bir kenara bırakarak projeler noktasında bir araya gelme çağrısı yaptı.

Siyaset 26.02.2021, 10:27 26.02.2021, 14:44
7196

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu da partisinin yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Öncü Medya Grubu’nu 27. Yıl kutlama ziyareti düzenledi. MHP heyeti, Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal tarafından ağırlandı. Caboğlu, burada Manşet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Canan Üstüner’e çok özel açıklamalarda bulundu.

Üstüner, Caboğlu’na geçtiğimiz haftalarda AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’nun MHP’li Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ı eleştiren sözleriyle başlayan ve MHP cephesinden gelen tepkilerle tırmanan gerginliğin ‘Cumhur İttifakı çatırdıyor’ yorumlarına neden olmasını da sordu. Hafta başında Cumhur İttifakı ortağı partilerin ilçe başkanları, Başkan Yanmaz ve Caboğlu’nun düzenlediği toplantıyla taraflar arasındaki gerginlik ‘Akçakoca kazansın’ söylemiyle sona ermişti.

“KIRGINLIK DEĞİLDİ, YANLIŞ ANLAŞILMALARIN ÖNÜNE GEÇTİK”

Caboğlu, bu durumun bir kırgınlık değil yanlış anlaşılma olduğunu belirterek, “Biz bu yanlış anlaşılmaların önüne geçmiş olduk diye düşünüyorum. Yani bir yanlışı örtmek değil burada. Biliyorsunuz biz siyasiler olarak hizmet noktasında varız. Eğer yanlış giden bir şeyler varsa bununla ilgili çalışan sistemler de vardır Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde. Bu sistemde herkes kendi görevini yapar. Olayı şahsileştirmediğiniz zaman doğruyu her zaman bulursunuz. Akçakoca’da da baktığımızda şahsileşmenin dışına çıkarılmış ve kazanan Akçakoca söylemiyle de göreceğiz. İnşallah önümüzdeki dönem Akçakoca daha çok şeyler kazanacak” dedi.

BARAJ VE İÇME SUYU TESİSİ KONUSU

Birtakım basın organlarında çıkan ‘Akçakoca Belediyesi hibe olan baraj ve içme suyu tesislerinde borçlandırıldı’ haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirten Caboğlu, “Bedelsiz bir şey olmaz. Zaten biz insan olarak buna çok sıcak da bakmayız. Netice itibarı ile 80 milyonun hakkı olan bir şeyi bir öncelik olarak bunu bizim anıyor olmamız çok iyi olmaz. Ama burada gerçek olan şöyle bir şey var. Akçakoca ölçeğinde bir ilçeye böyle bir yatırımı kim getirdiyse teşekkür etmek lazım. Niye? Baktığınızda Akçakoca ilçesinde bu ölçekli, böyle yatırım Devlet Su İşleri yapmaz. Burada hibe mantığı ile burada bana göre kıyak yapıldığını söyleyeyim burada. Önemli olan Akçakoca’ya böyle bir barajın yapılmış olması” diye konuştu.

“DİĞER İLLERDE UYGULANAN, AKÇAKOCA’DA DA UYGULANDI”

Projelerle birlikte Akçakoca’da içme suyu sorunun tarih olduğunu belirten Caboğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Bütün sorunları hallolmuş bir şekil olmuş oluyor. Burada şunu da söylemek lazım. Diğer illerde ne uygulandıysa Akçakoca’ya da o uygulanmış. Yani burada ben hiçbir kimseden Akçakoca’da baraj yatırımı hibedir diye duymadım. Bu söylem olayı yanlışa çekme noktasında söylenmiş aslında.”

DİĞER PARTİLERE ÇAĞRI: AKÇAKOCA’YI ÖNEMSEYİN, PROJELERLE GELİN

Bu durumun ‘hizmet mantığı’ ile değerlendirilmesi gerektiğini belirten Caboğlu, Akçakoca’daki diğer siyasi partilere de ‘bize projelerle gelin, Ankara’ya taşıyalım’ çağrısı yaptı.

Kısır çekişmeleri bir kenara bırakmak gerektiğini belirten Caboğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gerek bizim teşkilatımız gerek Akçakoca’daki tüm siyasi partilerin teşkilatların burada söylemem şu olur; Akçakocayı önemsesinler, Akçakoca’yı sevsinler, projeler ile gelsinler. Biz de bu sorunu Ankara’ya taşıyalım. Ben bir İl Başkanı olarak Akçakoca’da yapılacak olan hizmetlerden eğer Akçakoca’nın talebi veya talepleri olursa ben bunun üzerine giderim. Ama baktığınızda orada herkes kendi işleri arasında kısır bir çekişme bu Akçakoca’ya bir şey kazandırmaz.

KISIR ÇEKİŞMELER YERİNE, AKÇAKOCA’NIN SORUNLARINI KONUŞALIM

İnsanlarda iş aramak, illa ortada bir olay olması anlamına gelmez. Gözünüzün üstünde niye kaş var diye de insanlardan iş arayabilirsiniz. Kimse kimseden iş aramasına gerek yok. Benim gençliğim Akçakoca’da geçti, Akçakoca’yı önemsiyorum.

Düzce il bazında baktığınızda sahile açılan tek ilçemiz bunun kıymetini bilerekten bütün söylemlerimiz, çalışmalarımız bu yönde olsun. Akçakoca’nın başka sorunları var, Akçakoca’nın bir dalga kıran sorunu var, turizmle ilgili sorunları var, Organize Sanayi sorunları var. Bunları konuşalım, bunları konuşmak lazım. Enerjimizi kısır çekişmelere harcamamalıyız”  

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (1)
Düzceli 2 yıl önce
Tamam yedik bizde işinize gelince öyle yoksa böyle hep menfaat var yeyin bibirinizi
Yeni Sayımız