banner851

banner614

DÜZCE'DE SEÇİMLERE GÖLGE DÜŞTÜ

banner619

Düzce tarihinin en tartışmalı seçimlerini yaşıyor. 1 vekillik koltuğunu MHP'ye kaptıran AK Parti itiraz üstüne itiraz yapıyor. Avukatları ile süreci yakından takip eden MHP, AK Parti'nin bir kez daha oyların sayılması için yaptığı başvuruya 'Oyalama taktiği' diyerek tepki gösteriyor. Cumhurbaşkanı ve vekillik oyları arasında çelişkiler tespit eden ve soluğu ilçe seçim kurulunda alan CHP de seçim sonuçlarının adil bir şekilde açıklanmasını istiyor. Seçime gölge düşüren tüm bu gelişmeler, Düzce'de yeniden sandık başına gidilmesi ihtimalini akıllara getiriyor.

banner846
Siyaset 27.06.2018, 12:59 28.06.2018, 14:37
4515
banner844

24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri'ne Düzce'de itirazlar damga vurdu. 4 bin geçersiz oyun fazla olmasını gerekçe gösterek tüm oyların sayılması için İlçe Seçim Kurulu'na başvuran AK Parti'nin talebi sonucu merkez ve bazı ilçelerde sandıkların tekrar açılımasına karar verilirken, sonuç değişmedi.

AK Parti'den "Sayılmayan sandıklar da açılsın" talebi
2 gün süren oy sayım işlemi sonucunda yine 2 vekillik AK Parti'nin, 1 vekillik ise MHP'nin oldu. Yurt dışından gelen oyların da eklenmesi ile aradaki oy farkının 150'lere kadar düşmesi ile umutlanan AK Parti'nin "Sayılmayan sandıklar da açılsın" talebinde bulunması ise MHP'yi kızdırdı.

MHP'ye göre AK Parti'in yaptığı 'Oyalama taktiği'
Resmi olmayan sonuçlara göre Düzce'nin 3 vekilinden biri olan MHP'li Ümit Yılmaz başta olmak üzere genel merkezden görevlendirilen iki avukatla birlikte ilçe seçim kurulunda 2 gündür nöbet tutan partililer, AK Parti'nin 2. kez "oylar sayılsın" talebinde bulunmasına 'Oyalama taktiği' yorumunda bulunuyor. Sonucun değişmeyeceği konusunda kendisine güvenen MHP, süreci titizlikle takip etmeye devam ediyor.

Bir itiraz da CHP'den
AK Parti ile MHP arasında oy kavgası devam ederken, bir itiraz haberi de CHP saflarından geldi. 24 Haziran’da yapılan seçimlerde bir takım çelişki ve usulsüzlükler olduğunu savunan CHP'li yöneticiler, tüm bu çelişkilerin tespiti ve seçim sonuçlarının adil bir şekilde açıklanabilmesi için ilçe seçim kuruluna itiraz bulundu.

Seçimler iptal edilir mi?
Düzce'de adeta itirazların seçimine dönüşen 24 Haziran'daki seçimlere, 'yanlış sayım', 'çelişki', 'usulsüzlük' gibi iddialar gölge düşürürken, tüm bu gelişmeler, seçimlerin iptal edilip Düzce'de yeniden sandık başına gidilmesi ihtimalini akıllara getiriyor. Yapılan itirazlara ilişkin gözlerin çevrildiği ilçe seçim kurulunun yapacağı açıklamalar merakla bekleniyor.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (53)
Ak partili 3 yıl önce
Birdahaki belediye seçimlerinde hiç bir Ak partili millet vekili gormek istemiyoruz belediye başkanımıza başka partiden istiyoruz sanki ak partili millet vekilleri birsey yaptı gideni geri getirip temcit pilavı gibi önümüze sunuyorlar .
Halkın iradesine güvenmey 3 yıl önce
Halk oyunu kullanmış . Seçimler belli olmuş . Tekrar tekrar sayılıp duruyor . İnsanları sıkıntıya sokmanın bir anlamı yok . Ha AKP ha MHP bütün Türkiye'de MHP sırf biz Cumhurbaşkanimizi çıkartalım diye desteğini esirgemedi. Ama Düzce mizde ne oluyor anlamıyorum . Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuya derhal el atması lazım . Yoksa bidahaki sefere 3 vekilde MHP den cikicak çünkü halka çok büyük terbiyesizliktir bu yapılanlar .
Terbiyesizlik 3 yıl önce
Bidaha seçim olursa MHP ye çalışıçaz kompile akıllı olsun herkes 3 vekilde MHP li olmasın . Kendinize yakışanı yapın vekilllerim bu ne biçim iştir ayıp ya .
Düzceli 3 yıl önce
Seçimler iptal edilsin mhp seçimde kazandı ama ittifakta kaybediyor
Sandik gorevlilerine 3 yıl önce
Sandik basinda herkes oturmus cep tel var mi yok mu diye soruyolar aslinda duzcede bu sandik baskanlarinin dagili mi bile adaletli degil bunun gundeme gelip sorgulanmasi lazim
X man dinle 3 yıl önce
İttifaktan önce MHP oyuna bir bak ona göre konuş AkPartini oyu ittifaktan önce kaçtı kaç oldu Mhp nin oyu kaçtı kaç oldu boş atma millet Devlet Beyin tavrına oy verdi
Boğaziçiliye Cevap 3 yıl önce
Boğaziçili senin derdin Koltuk Makam Mevkii itibar Bizim Derdimiz Ülke Vatan Millet Bizler Bu yüzden Rahatsız oluyoruz...
t 3 yıl önce
bunlar iste asil...
Silver 3 yıl önce
Akp kazanınca milli irade, kaybedince tekrar tekrar sayalım. Olmadı bidaha seçim yapalım. Bunların adalet anlayışı bu kadar...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
az bulutlu