banner851

banner955

DÜZCE İNSANINI SÖMÜRDÜLER!

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Düzce’de görev yapan basın mensuplarını parti binasında ağırladı ve onlarla birlikte kutlama pastası kesti. Yaptığı açıklamada, Düzce’de artık verimli toprakların sanayiye heba edilmemesi gerektiğini belirten Cemşit, “Düzce’nin tarımına dokunulmasın!” dedi. Cemşit ayrıca yatırımcı seçerken yapılan hatalar yüzünden Düzceliler’in sömürüldüğünü ve OSB’lere kısa sürede kapanan ‘uyduruk’ fabrikalar kurulduğunu söyledi.

Siyaset 10.01.2022, 17:15 11.01.2022, 13:18
991
DÜZCE İNSANINI SÖMÜRDÜLER!
banner1032

CHP İl Başkanı Semih Cemşit, Düzce’de görev yapan basın mensuplarının, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü pasta keserek kutladı. CHP il binasında basın çalışanları ile birlikte pasta kesen Cemşit, “Düzce’de görev yapan tüm gazeteci arkadaşlarımızın bu anlamlı gününü en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

“OSB’nin tarım arazilerine doğru genişletilmesini istemiyoruz”

Düzce’nin gündemine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Cemşit, Düzce OSB’nin en verimli tarım arazilerine doğru genişletilmek istenmesine karşı çıkacaklarını ifade etti. Düzce’nin Türkiye’nin en verimli tarım arazilerine sahip olduğunu hatırlatan Cemşit, “Biz CHP olarak, OSB’nin tarım arazilerine doğru genişletilmesini istemiyoruz. Bununla ilgili olarak biz mücadele edeceğiz. Bizim bu konuda köylülerden 200-300 civarında imza aldık ve muhtarla da görüştük. Bununla ilgili de girişimlerde bulunacağız ve biz bunun takipçisi olacağız. Bence Düzce kesinlikle tarımcılığa ve hayvancılığa ayrılmalı. Biz Düzce’de sanayi istemiyoruz. Yarın bir gün fabrika bacalarını mı yiyecek insanlar burada?” dedi.

“Düzce’yi ziyan etmesinler”

“Düzce’yi çok kötü bir şekilde yönetiyorlar ama az zaman kaldı.” diyen Cemşit, konuşmasına şöyle devam etti: “İnşallah biz geldiğimizde Düzce’yi bunlardan daha iyi yöneteceğiz. Düzce kesinlikle tarım alanı olmalı, çok verimli tarım arazilerine sahibiz. Bu yüzden Düzce’yi ziyan etmesinler. Biz bu işin takipçisi olacağız, bununla ilgili de ne gerekiyorsa yapacağız. Düzce’ye çok uyduruk fabrikalar kurdular, tekstil fabrikaları kurdular. Bunları fabrika diye lanse ettiler ve Düzce’nin insanını sömürdüler. Bir akşamda fabrika kurdular, bir akşamda fabrikanın içlerini boşaltıp gittiler. Ne maaş verdiler doğru dürüst, ne insanın emeğine saygı gösterdiler. Yani bir şey yapılıyorsa adam gibi yapılsın, yapılmıyorsa da Düzce’nin tarımına dokunulmasın lütfen. Gümüşova OSB mükemmel bir yer. Ne tarıma elverişli toprakları var, ne Düzce’nin havasını kirletecek bir ortam var ve ulaşımı kolay. Neden oraya yapmıyorlar da canım tarım arazilerimizi öldürüyorlar bizim burada. Adam gibi fabrikalar gelecekse gelsin ama Gümüşova’ya gelsin.” diye konuştu.

banner844
Yorumlar (3)
maalesef doğru 10 ay önce
Düzcenin etrafı dağlarla çevrili olduğu için pis hava çöküp kalıyor. Her yeni fabrika bunu daha da artırıyor. Sanayiye uygun değil. Daha yeni büyük bir kimya şirketi fabrika açacakmış. Bunlar Düzceye faydalı değil, yaşanmaz hale getiriyor.
T.C 10 ay önce
Buyuk baba fabrika kalmadi artik hepsi ayni ne yapsakta daha az versek derdinde hepsi heryer asgari ucret
Mehmet 10 ay önce
Çilimli organize de tarım arazisine kuruluyor
19
kapalı