banner851

banner614

DÜZCE SİYASETİNİN DÜMENİ KİMDE?

Düzce’nin Ankara’daki en büyük gücü olan önceki dönem Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün yeni sistemin ilk kabinesinde isminin yer almaması ile birlikte Düzce’de adeta yalnız kaldı. Projelerin Ankara’daki takibinin yapılması açısından dümeni devralması gereken vekillerin de sesinin çıkmadığı bugünlerde, “Özlü gitti, Düzce sahipsiz kaldı” yorumlarını da beraberinde getirdi.

banner619
Siyaset 25.07.2018, 14:27 25.07.2018, 17:36
3160
DÜZCE SİYASETİNİN DÜMENİ KİMDE?

Birçok yatırım Özlü’nün bakanlığı döneminde tamamlandı
Önceki dönem Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koltuğunda oturan Dr. Faruk Özlü’nün yeni hükümet sisteminin ilk kabinesinde yer alan isimler arasında olmadı. Düzce, bugüne kadar bir bakanı olduğu için sevinirken, bu sevinç vatandaşın kursağında kaldı. Özlü’nün yeniden bakan olmaması, “Özlü gitti, Düzce yetim kaldı” yorumlarını da beraberinde getirdi. Çünkü birçok yatırım ve proje Özlü’nün bakanlığı döneminde tamamlandı.

Özlü’den sonra projelerin Ankara’daki takipçisi kim olacak?
Faruk Özlü’nün gitmesi doğal olarak, Düzce’nin projelerinin takibinin yapıldığı bakanlıktaki ofisinin de elden gitmesi ile sonuçlandı. Düzce’nin Ankara’daki en büyük gücü olan Özlü’nün ardından gözler, projelerin Ankara’daki takipçisinin kim olacağına çevrildi. Fakat 24 Haziran seçimlerinin üzerinden bir ay geçmesine rağmen hiçbir vekilin sesi çıkmıyor. Ankara’ya giden vekiller Düzce’yi unuttu.

Vekillerin sesi çıkmıyor
Şimdi Düzce, projelerin Ankara’daki takibini kimin yapacağını merak ediyor. Önceki dönem Düzce Milletvekili Fevai Arslan’a rahatça ulaşılabiliyorken, o da “Ben vekil değilim” diyerek kenara çekildi. Ayşe Keşir, açılıştan açılışa Düzce’ye gelir oldu. Fahri Çakır ile sorunların çözümü ve bilgi alma noktasında basın olarak dahi iletişime geçmek çok mümkün değil. Düzce için hiçbir vekilin sesi çıkmıyor.

İl Başkanı Keskin belediye başkanlığı telaşında
AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’in şu günlerde Düzce Belediye Başkanlığı’na talip olduğu konuşuluyor. Fakat Keskin’in seçimlerin ardından ortadan kaybolması, “Başkanlığa talipse neden sahada değil” eleştirilerine neden oluyor.

Düzce siyasetinin dümeni kimde?
Öte yandan Düzce’de tamamlanmayı bekleyen sayısız proje var. Kimsenin elini taşın altına koymadığı bu dönemde, Düzce’nin Ankara’daki projelerini kimin takip edeceği ise henüz belirsizliğini koruyor. Faruk Özlü’nün liderliğinde bütüncül bir siyaset anlayışının sürdüğü Düzce, sahiplenilmeyi beklerken bir yandan da “Ne olacak bu Düzce’nin hali” dedirtiyor.  


Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (35)
Düzceli 3 yıl önce
Hey düzceli önce kendini düzelt ondan sonra onun bunu eleştır ona göre yorum yap
Duzceli.. 3 yıl önce
Cumhuriyet gazetesinin karikatüristi Musa Kart’ı ETS turizme telefon edip tatil rezervasyonu yaptırdı diye dokuz ay hapis yatırdılar, ETS turizm fetodan soruşturuluyor dediler. ETS turizmin sahibini turizm bakanı yaptılar!
3 yıl önce
Sanki hep bakan vardı
Su 3 yıl önce
Duzce yerlere çöp atmaz trafik kurallarinida bilir ogrenmez pek kusursuz guzel duzgun kent çok cici..
Duzceli ? 3 yıl önce
Hikmet bırak belediye başkanlığına hazırlanmayı il başkanlıģındanda istifa edip gitsin buralardan. Aday olduğu gün belediyede elden gitti demektir. Bunlar hiç sokaga çıkıp vatandaşın nabzını yoklamadılar heralde
Haylaz 3 yıl önce
Bir cacık olmaz bizim vekillerden ağzını açmıyorlar mecliste.
Cahit 3 yıl önce
Ne oldu? Duzceden sorumlu TANALınız vardi.O nerelerde bu donem sorumlulukdan istidami etti vahhhh vaashh yazik oldu düzcemize.
Erdal8128 3 yıl önce
Düzce belediye başkan Ömer küçük Sedat Özdemir yakışır gerisi çalışmaz yalan hepsi yalan yazıklar olsun keleş gelirse şaşırmayın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın