banner851

banner955

“DÜZCE TÜRKİYE’DİR, TÜRKİYE DÜZCE’DİR”

Fikirlerini aktararak 1. Düzce İktisat ve Kalkınma Kongresi’ne katkı sunması için davet edilen isimlerden olan ve 2 gün boyunca Düzce’de en iyi şekilde ağırlanan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun’un Düzce ile ilgili hadsiz paylaşımına siyasetten il tepki İlhami Caboğlu’ndan geldi. “Bir Gazeteci müsveddesinin talihsiz paylaşım ve kıyaslamasını esefle kınıyorum” diyen Caboğlu, Altun’un sözlerine çok sert cevap verdi.

Siyaset 27.12.2021, 12:10 28.12.2021, 11:21
2523
“DÜZCE TÜRKİYE’DİR, TÜRKİYE DÜZCE’DİR”

Düzce,  Öncü Haber’in gündeme getirdiği, Düzce İktisat ve Kalkınma Kongresi’ne davetli olarak katılan ve 2 gün boyunca en iyi şekilde Düzce’de ağırlanan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun’un Düzce ile ilgili yaptığı, “Düzce’nin il olduğu yerde, Gebze’nin hakkı büyükşehir belediyesidir” ifadelerini konuşuyor. Kocaeli’de gazetecilik yaptığı bilinen Altun’un Düzce ile ilgili yaptığı hadsiz paylaşımına Düzce’deki siyasilerden ilk tepki MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’ndan geldi.

“Gazeteci müsveddesi”

Altun’un skandal paylaşımı ile ilgili sert ifadeler kullanan Caboğlu, Düzce’nin geleceği için icra edilen Düzce Belediyesinin öncülüğüne gerkleşen Düzce İktisat ve Kalkınma Kongresinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.  Bir Gazeteci müsveddesinin talihsiz paylaşım ve kıyaslamasını esefle kınıyorum.  Davet edilerek Düzce’de kabul görüp, Düzce’yi küçük görme cüretsizliğini haddini aşan abesle iştigal ve yerini yadırgamak olarak değerlendiriyorum. Buna alet olan Düzce’deki basın mensuplarını hassasiyete davet ediyor, bu hassasiyeti gösteren basın mensuplarını da tebrik ediyorum.  Özellikle Öncü Medya gurubu başta olmak üzere, diğer basın mensubu arkadaşlara,  bu hassasiyeti için teşekkür ediyorum. Düzce’yi bilmeyen, telaffuz edip izah edemeyen zevatın, Düzce kıyaslaması yapması da cahil cühela haliyle değil, kasıt ve farklı niyetle yapıldığını görmekteyim. Esefle kınıyor, Düzce basınının bu hassasiyeti için bir kez daha onur duyduğumuzun bilinmesini isterim.  Düzce sizin telaffuz edemeyeceğiniz kadar büyük, izah edemeyeceğiniz kadar asildir. Düzce Türkiye’dir, Türkiye Düzce’dir” dedi.

Tayhan'a tepkiler sürüyor...

Öte yandan, Levent Altun’un Düzce ile ilgili hadsiz paylaşımının ardından sessizliğini koruyan Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan’a basın camiasından da tepkiler sürüyor.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (5)
Ali veli 12 ay önce
çok üzülen olmuş..sakin olun ..ben doğruları söylerim şimdi...Düzcemiz paris ile yarışır hale geldi...oldumu şimdi hadi üzülmeyin
VATANDAŞ 12 ay önce
DÜZCE NEDEN İL YAPILMIŞ ÖNCE BUNU ARAŞTIRSIN.
Piribey 12 ay önce
Adam doğru söylemiş ki birilerinin zoruna gitmiş.
20 yıllık kasaba vilayeti...
ENKAZ 12 ay önce
Levent altun bence torpilli konuşmuş düzce il değil balta girmemiş amazon ormanları benzetmesini yapsaydı doğru söylemiş olurdu gebze nere düzce nere bir siyah kuşak öbürü pembe
Ali 12 ay önce
Ah öncü ah bırak bu işleri
Yeni Sayımız