banner851

banner955

“DÜZCE’NİN SUYUNA SAHİP ÇIKAN YOK”

İYİ Parti Düzce Teşkilatı sorun ve taleplerin tespiti için köylere yönelik ziyaretlere devam ediyor. İYİ Parti heyetinin son durağı Dededüzü Köyü oldu. Yıllarca Gümüşova sınırlarında bulunan içme suyu kaynağının yakın zamanda yapılan sınır değişikliği ile Sakarya iline dahil edilmesine tepki gösteren köylüler, yetkililerin Düzce’nin suyuna dahi sahip çıkamadığından dert yandı.

Siyaset 17.02.2021, 17:25
1846
“DÜZCE’NİN SUYUNA SAHİP ÇIKAN YOK”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Ender Çakar, İl Başkan Yardımcısı Kadir Erdoğan, Gümüşova İlçe Başkanı Ramazan Özdemir ve teşkilat mensupları ile köy halkından gelen talep üzerine Dededüzü Köyü’nü ziyaret etti.

Ziyaret sırasında köy sakinleri, köy sınırları içerisinde yer alan içme suyu kaynağının, yapılan sınır değişikliği ile Sakarya sınırlarına geçmesine tepki gösterdi.

“Su kaynağı yapılan sınır değişikliği ile Sakarya iline geçti”

Konuya ilişkin açıklama yapan İYİ Parti Gümüşova İlçe Başkanı Ramazan Özdemir, “Gümüşova ilçemizde merkezde sular hala çamurlu akarken ve ilçemize bağlı birçok köyde içme suyu sıkıntısı yaşanırken; ilçemiz sınırlarında yer alan oldukça önemli bir su kaynağının yapılan sınır değişikliği ile Sakarya iline geçmesini, Düzce ve Gümüşova’nın su üzerinde herhangi bir kullanım hakkının kalmamasını, tüm hakların Sakarya’ya geçip Sakarya ili tarafından idare edilmesini anlayamıyoruz.” diyerek yetkililere seslendi.

“Düzce sahipsiz kaldı”

Düzce ilinin bu ve benzeri birçok konuda sahipsiz kaldığına vurgu yapan İl Başkanı Yunus Özay Er ise “Ne yazık ki Düzce, elindeki kaynakları alınan ve potansiyelini yeterince kullanamayan bir il haline gelmiştir. Dededüzü Köyü’nde yaşanan örnekte de görüldüğü üzere daha birçok çalışma ile ilimizin sahipsizliğini ortaya koyacak konuları kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz. Yetkilileri kentimizin değerleri ile ilgili daha duyarlı olmaya davet edecek, kaynaklarımızın heba olmasına müsaade etmeyeceğiz.“ dedi.

banner844
Yorumlar (8)
Düzceli 2 yıl önce
İyide o iş yazıldığı gibi değil. :) kaynak nerde köy nerde :)
Burak 2 yıl önce
Melen suyu istanbula Karadere suyu Bolıya Dededüzü suyu Hendeğe. Biz de şişe suyu içeriz evelAllah. Düzce durmak yok yola devam
Refik Karali 2 yıl önce
Teskilata bak. Bir oyum bile gitmez. Size de buralardan bir ekmek CIKMAZ
düzceli 2 yıl önce
Oyumuz iyi partiye. Helal olsun.Çalışmaya devam.
dert 2 yıl önce
Dert dinlenir 1 TL :D Anıtparktayım hergün.
Zehra 2 yıl önce
Onların dertlerine tam çözüm bulacak insan Ender Çakar mı? Kendi havasını atmıştır onlara.
Gürkan öztürk 2 yıl önce
O da tribüne oynuyor. 50 yıldır bilirim siyaset ve hizmet yapacak son kişidir.
Yamalı Pantalon 2 yıl önce
Brova... Maske ve mesafe 10 numara...!
Yeni Sayımız