banner851

banner955

ER: ‘YAĞMURSUZ GÜNDE SOKAKLARINI SU BASAN BİR KENT OLDUK’

Çoban Altgeçidi ve Atatürk Bulvarı’nı sular altında bırakan içme suyu hattındaki patlakların ardından İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, seçimin üzerinden 2,5 yıl geçmesine rağmen alt yapıyla ilgili henüz somut bir adım atılmadığını belirterek bu durumu eleştirdi. Er, “Şehrimizin ağustos ayında yağmur yağmadığı halde sokaklarını su basan bir kent olarak ülke gündemine gelmesini istemiyoruz.” diyerek Düzce Belediyesi’ni yaklaşan kış öncesi harekete geçmeye davet etti.

Siyaset 20.08.2021, 11:15 20.08.2021, 16:31
697
banner986

Düzce’de bir gün arayla meydana gelen içme suyu hattında patlaklar şehrin altyapı eksiklerini bir kez daha gündeme taşıdı. 17 Ağustos’ta Atatürk Bulvarı’nda meydana gelen patlak nedeniyle bulvar sular altında kaldı.

Bundan bir gün sonra da arızanın adresi Çoban Dalçığı olurken duvarlardan akan sular nedeniyle alt geçit göle döndü. Her iki arızaya da Düzce Belediyesi anında müdahale ederek sorunlar giderildi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün içme suyu alt yapısının tümden değiştirmeye yönelik projesinin haklılığı da bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.

“DÜZCE YAŞANMASI ZOR BİR ŞEHİR HALİNE GELDİ”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ise seçim vaatlerinde yer almasına karşın altyapı ile ilgili 2,5 yıldır somut bir adım atılmadığını belirterek, “Yıllardır sürdürülegelen, aynı partinin bir belediye başkanının yapıp diğerinin yıktığı; yine aynı partinin bir diğer belediye başkanının yapıp diğerinin bozduğu yapı ve yatırımlar Düzce’yi yaşaması zor bir şehir haline getirmiştir.” eleştirisinde bulundu.

“2,5 YILDA ALTYAPI İÇİN SOMUT ADIM ATILMADI”

Er, Düzce’de kronikleşmiş sorunlar olduğuna işaret ederek, “Türkiye’nin ana su havzalarından birisi olmasına rağmen yaşanan su kesintileri, hava kirliliği, su taşkınları ve özellikle son yağışlar sonrası görülen altyapı eksiklikleri ve su baskınları Sayın Belediye Başkanımız ve yönetiminin seçilmesinin üzerinden 2,5 yıl geçmiş olmasına ve seçim vaatlerinde yer almasına rağmen kentin alt yapısına yönelik yatırımlarda henüz somut adım atılmadığını bize göstermektedir. Atatürk Bulvarı’nı su basması, çoban alt geçidinden su sızması yaşanan en güncel örneklerdir” dedi.

“KENTİ BUGÜNE KADAR YÖNETENLER KENDİNİ SORGULAMALI”

Yıllardır kenti yöneten herkesin alt yapıyla ilgili kendini sorgulaması gerektiğini belirten Er, “Kentte hala başarılı bir belediye başkanlığı yapan Sayın Selahattin Olcar döneminde yapılan altyapı yatırımlarından söz ediliyorsa o günden bugüne kenti yöneten herkesin kendisini sorgulaması ve şehrin içinde bulunduğu bu kaos ortamındaki sorumluluğu göz ardı etmemesi gerekmektedir” diyerek günden güne gelişen ve büyüyen Düzce’de yıllardır altyapı yatırımı yapılmadığı söyledi.

“GÖRSELLİĞE YAPILAN HARCAMALARI ALTYAPIYA DA YAPIN”

Proje üzerinde konuşmak yerine artık somut çalışmalar yapılması gerektiğini belirten Er, “Sonbahar gelmekte, sert bir kış daha Düzce’yi beklemektedir. Biz Düzcelilerin beklentisi ise görsel çalışmalara yapılan harcamaların, seçim vaatlerinde de bahsedildiği gibi, kentin altyapısı için de bir an önce yapılması; proje üzerinde konuşmaların artık somut çalışmalara dönüştürülmesidir. Şehrimizin ağustos ayında yağmur yağmadığı halde sokaklarını su basan bir kent olarak ülke gündemine gelmesini istemiyoruz” diyerek Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve ekibine altyapıyla ilgili somut adımlar atmaya çağırdı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (11)
vatandaş 13 ay önce
kendi haberini yaptıran insandan bu memlekete ne fayda gelsin. Saman altından su yürütmek konusunda uzmandır.
düzceli 13 ay önce
Uzmanlığı bilgi donanım ve kültüründen alıyor. İşinde uzmandır. Uzman olmayanlar partiden uzaklaşmıştır.
iyiler 13 ay önce
Başkanın böyle bir şeye ihtiyacı yoktur.İnsan gibi insandır. Çalışkan dürüst ve ahlaklı insandır.işini iyi yapar.
Ömer 13 ay önce
Ömrünü istanbulda orda burda geçirmiş bir tane düzcelinin yarasına merhem olmamış gelmiş düzcede şu yok bu yok bu eksik o eksik artık insanlar yemiyor YEMİYOR boşa kuru sıkı yapma size oy burdan çıkmaz
iyiler 13 ay önce
Düzce insanı kimin ne yaptığını iyi bilir. Siz dedikoduya devam edin.
Refik Karali 13 ay önce
Aaaaa bak kim ne diyor. Laf olsun reklam koksun. İşin oznesini bile bilmiyorsunuz
cecili 13 ay önce
şu chp yokmu ah bay kemal ah bunlar hep senin yüüüüüüüüüüzünden oluyor özlu neyapsın başkanlığa daha dün geldi
Vatandaş 13 ay önce
Şimdikin yaptığını bir dahaki gelende bozacak bunu not alın
Duzceli 13 ay önce
Duzce çantada keklik hizmet olmasa bile gerek yok
Ya 13 ay önce
Şu adamın başka fotosu yok mu? SIkıldık aynısından
iyiler 13 ay önce
Sıkıldıysan bakma. Başka yerlere bak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık