banner851

banner955

ERBAKAN: “GÜN BİRLİK OLMA, TEK YÜREK OLMA GÜNÜDÜR"

Yeniden Refah Partisi Başkanı Fatih Erbakan, devam eden orman yangınları ile ilgili tartışmalara ilişkin bir açıklama yaptı. Çeşitli afetlerin yaşandığı şu günlerde milli beraberlik vurgusu yapan Erbakan, “Şu noktada İktidar-muhalefet kavgası, toplumsal kutuplaşma ve kamplaşma görüntüsünün verilmesi çok yanlıştır. Gün iktidarıyla muhalefetiyle, her kesimden insanımızla 84 milyon hep birlikte, felakete karşı canla başla mücadele etme, maddi manevi yaraları sarma günüdür." dedi.

Siyaset 05.08.2021, 15:00 05.08.2021, 17:35
465
banner986

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, yaptığı yazılı açıklamada, ciğerlerimizi yakan yangınlara karşı siyasi kavgaların yeri ve zamanı olmadığını belirterek, bu felaketle millet olarak tek yürek yek vücut hep birlikte mücadele etme çağrısında bulundu.

“Gün birlik olma 84 milyon hep birlikte tek yürek olma günüdür”

28 Temmuz’da Antalya Manavgat’ta başlayan ve kısa sürede Akdeniz Bölgesi’nde çok geniş bir alana yayılan  yangınların devam ettiği şu günlerde iktidar ve muhalefet partilerinin bir arada olması gerektiğini belirten Başkan Erbakan, “Asırlık ağaçlarımız, ormanlarımız kül olmaya, savunmasız ve masum hayvanlar canından olmaya devam ederken, itfaiye erlerimiz, gönüllülerimiz yangının söndürülmesi için aralıksız şekilde can siperane mücadele verirken, yüzlerce yaralımız hastanelerde tedavi edilirken, yüreği yanan, içi kan ağlayan bölgedeki insanlarımızın karşısında, büyük bir acı ve endişe yaşayan milletimizin gözleri önünde, iktidar kanadının ve muhalefet partilerinin siyasi düellolara tutuşması kabul edilemez. İktidar kanadı muhalefet partili belediyeleri suçlarken, muhalefetin de Hükümeti, Bakanlıkları suçlaması; iktidarın da muhalefetin de siyasi kazanç saikiyle çeşitli açıklamalar yapması asla uygun bir tutum değildir.” ifadelerine yer verdi.

“Önce evimizdeki yangını söndürmeli sonra eksikliklere bakmalıyız”

Yangınlar devam ederken iktidar ve muhalefet arasında çıkan siyasi kavgaların yanlış olduğuna dikkat çeken Erbakan, “Şu noktada İktidar-muhalefet kavgası görüntüsü, toplumsal kutuplaşma ve kamplaşma görüntüsünün verilmesi çok yanlıştır.  Gün iktidarıyla muhalefetiyle, her kesimden insanımızla 84 milyon hep birlikte, felakete karşı canla başla mücadele etme, maddi manevi yaraları sarma günüdür. Önce evimizdeki yangını söndürmeli, yaralarımızı sarmalı, sonra eksikleri, yanlışları, ihmalleri masaya yatırıp gereken adımları atmalıyız." değerlendirmelerinde bulundu.

“Gerginliği arttıracak her türlü söz ve tavırdan uzak durulmalıdır”

“Böyle bir zamanda kutuplaşmayı, gerginliği artıracak her türlü söz ve tavırdan uzak durulmalıdır.” diyen Erbakan, "Terör örgütlerinin ve çeşitli unsurların, bu yangınları maksatlı olarak çıkartarak ülkemize, milletimize ekonomik ve psikolojik bakımdan zarar vermek istemesi ihtimal dahilindedir. Ancak böyle büyük bir felaketle karşı karşıya olduğumuz şu günlerde “yangını şunlar çıkardı, bunlar çıkardı, şu etnik kökenden insanlar yaptı” şeklinde konuşmaların tartışmaların zamanı ve yeri değildir. Bu gibi yaklaşımlar bu felaketle mücadele sırasında birlik ve bütünlüğümüzü zedeler.  Bu zor günlerde millet olarak dayanışma birlik ve beraberlik içerisinde olmalı, tek yürek yek vücut halde yangınların kontrol altına alınması, yaraların sarılması için hep birlikte mücadele etmeliyiz." cümlelerine yer verdi.

'Bölgedeki kahramanlara şükranlarımızı sunuyorum'

Canını dişine takarak büyük bir özveri ile yangınların söndürülmesi, canların kurtarılması için çaba sarf eden tüm itfaiye ekiplerine, orman teşkilatımıza, vatandaşlarımıza, gönüllülere şükranlarını sunduklarını ifade eden Erbakan, açıklamasına şu ifadelerle son verdi:

“Bölgedeki vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm Milletimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerini iletiyor ve Cenabı Allah’a bu yangın felaketinin bir an önce son bulması için dua ediyoruz"

banner844
Yorumlar (5)
Hasan türk 1 yıl önce
Değerli açıklamalar için teşekkür ediyor başarıların devamını diliyorum
Kedikadın. 1 yıl önce
Adam sevmiyor ama en sonunda çok doğru söyliyor.Insanlar,hayvanlar ve ağaclar ölüyör,güzel ülkemiz yanıyor ama bazen siyasetçiler puan skor etmek uğraşıyorlar.Insan dışı davranış.Utansınlar!
Vatandaş 1 yıl önce
2002 de 19 tane ucak vardi nereye gitti ucaklar simdi baska ulkelere dileniyor turkiye nereden nereye
şakacı 1 yıl önce
BİRLİKTELİK BOZAN BİRİNDEN BU ÇAĞRI ÇOK MANİDAR
edep 1 yıl önce
Hadi ordan haddini bil
23
açık