banner614

ERDOĞAN AÇIKLADI

banner619

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, liste dışı kalan mevcut vekiller konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, aday belirleme sürecinde, parlamentodaki prensiplerine dikkat etmeyenler ile devamda hassasiyet göstermeyenleri listelere koymadıklarını açıkladı.

banner846
Siyaset 22.05.2018, 10:37 22.05.2018, 16:42
4882
banner844

2002 yılından bu yana yapılan genel seçimlerde Düzce'de vekillik koltuğunu rakiplerine kaptırmayan AK Parti'nin merakla beklenen adayları dün kamuoyuna duyuruldu. Mevcut milletvekillerinden sadece Ayşe Keşir tekrar listeye alındı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün muhtemel kabinede kendisine yeniden yer bulacağı dillendirilirken, 1 Kasım'da tekrarlanan 2015 genel seçimleri ile birlikte 3 kez aday gösterilip vekil seçilen Fevai Arslan liste dışı kaldı. Kurucu İl Başkanı ve eski vekil Fahri Çakır listenin sürprizi olurken, Numan Çabuk da yeni bir yüz olarak seçim yarışına dahil oldı.

"Parlamentoya devam ve prensipleri dikkate aldık"
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, listelere alınmayan 26. dönemden milletvekilleri hakkında konuştu. Milletvekili aday listesini oluştururken parlamentoya devam ve parlamento prensiplerini dikkate aldıklarının altını çizen Erdoğan, parti prensiplerine dikkat etmeyen, devamda hassasiyet göstermeyenlerin listelere konulmadığını açıkladı.

Bir ilk: Adaylardan yazılı taahhüt alındı
Ehliyet ve liyakatın önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, bu seçimlerde yaptıkları bir ilki de paylaştı ve adaylardan yazılı taahhüt aldıklarını söyledi. AK Parti milletvekillerinin seçim bölgelerinde olması konusuna önem verdiklerini ve bu noktada bir hassasiyet gösterdiklerini kaydeden Erdoğan, adaylardan haftanın 3 günü Ankara, diğer günler ise seçim bölgelerindeki ofislerinde olma konusunda yazılı taahhüt aldıklarını bildirdi. Erdoğan ayrıca vekil seçilenlerin çalışmalarını her hafta rapor edeceğini de aktardı.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (26)
AKP 3 yıl önce
AKP işine bakıcak artık devam edicek bekleme yapmadan bu kadar yeterrr...
.?.!,!.! 3 yıl önce
Akp busefer çantada kekliği görecek.bunca yıl onları destekledik artık bitti reisinde dediği gibi küllerinüfleöek lazım yeni taze kan başkanpartilerde arkadaşlar.bunlar çok şımardı tokadı uesinlerde kendilerine gelsinler
HAYAL KIRIKLIĞI 3 yıl önce
DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMADIĞI GİBİ DEĞİŞECEK BİR ŞEY DE GÖRÜNMÜYOR. ANLAŞILAN AKP DÜZCEYİ BU VEKİLLERİ ADAY GÖSTEREREK ÇANTADA KEKLİK GÖRÜYOR. YİNE HÜSRAN YİNE HAYAL KIRIKLIĞI. DÜZCE YERİNDE SAYMAYA DEVAM EDECEK.
ATEŞ 3 yıl önce
24 HAZİRAN AKŞAMI MORARACAKSINIZ.
SABRİ ÇAKIR 3 yıl önce
şampiyon DÜZCE
cumhurbaşkanı MUHARREM İNCE
DÜZCE 81 3 yıl önce
ARKADAŞLAR BEN LAFA DEĞİL İCRAATA BAKARIM
16 yıllık akp liyim. 3 yıl önce
[¯_t¯_]ü[¯_r¯_][¯_k¯_][¯_i¯_][¯_y¯_][¯_e¯_][¯_y¯_][¯_e¯_] [¯_g¯_]ü[¯_v¯_][¯_e¯_][¯_n¯_][¯_c¯_][¯_e¯_] [¯_m¯_][¯_u¯_][¯_h¯_][¯_a¯_][¯_r¯_][¯_r¯_][¯_e¯_][¯_m¯_] [¯_i¯_]·[¯_n¯_][¯_c¯_][¯_e¯_]
**T*A*M*A*M****T*A*M*A*M****T*A*M*A*M****
Niş neiş 3 yıl önce
Fevayi arslan belediye başkanıolur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
hafif yağmur