banner851

banner955

ERDOĞAN AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri Aday Tanıtım Toplantısı'nda, partisinin seçim manifestosunu açıkladı. Toplantıda Düzce il, ilçe ve belde belediye başkanları ile parti teşkilatları da hazır bulundu.

Siyaset 31.01.2019, 17:38 02.02.2019, 15:27
1748
banner1032

Cumhurbaşkan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri Aday Tanıtım Toplantısı'nda yeni dönemdeki belediyecilik anlayışlarını 11 başlık altında açıkladı.

 

Toplantıda Düzce Başkan Adayı ve eski Bakan Dr. Faruk Özlü, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ile yeniden aday gösterilen ilçe ve belde belediye başkanları, Gölyaka Adayı Yakup Demircan, Düzce eski Milletvekili Fevai Arslan, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin de hazır bulundu.
 
Erdoğan toplantıdaki konuşmasında, AK Parti’nin 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri'nin ardından şehirleri yönetme anlayışının özünü, millete verecekleri sözlerin çerçevesini oluşturan manifestoyu paylaşmak üzere huzurda olduğunu söyledi.

 

"Söz konusu vatansa gerisi teferruattır"

Erdoğan, tribünlerden sarkıtılan kendisinin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Alparslan Türkeş ile Necmettin Erbakan'ın fotoğraflarının yer aldığı "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır." yazılı pankartı görmesi üzerine, "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Cumhur İttifakı'nın tanımı budur. Pazara kadar değil inşallah mezara kadar." dedi.
 
"Her seçim bir imtihan"

Her seçimin bir imtihan olduğunu bildiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"31 Mart 2019 imtihanından başarıyla çıkmak için, geçmişte yaptığımız hizmetlerle yetinmiyoruz. Bu büyük müktesebatın yanında, şehirlerimizi geleceğe hazırlayacak yeni projeler geliştiriyoruz."

 

"Millete taahhütlerini 11 başlık altında özetledi"

Erdoğan, AK Parti olarak yeni dönemdeki belediyecilik anlayışlarını ve millete taahhütlerini 11 başlık altında özetlediklerini belirterek, bu başlıkları "Şehir Planları, Altyapı ve Ulaşım, Kentsel Dönüşüm, Benzersiz Şehirler, Akıllı Şehirler, Çevreye Saygılı Şehirler, Sosyal Belediyecilik, Yatay Şehirleşme, Halkla Birlikte Yönetim, Tasarruf ve Şeffaflık ve Değer Üreten Şehirler" şeklinde sıraladı.
 
"Yatay şehirleşme yeni dönemdeki şehircilik vizyonumuzun merkezinde yer alacak"

Kentsel dönüşüm projelerini, şehirleri hem deprem riskinden hem de çarpık yapılaşmadan kurtarmaya dönük olarak geliştireceklerini kaydeden Erdoğan, özetle şöyle devam etti:

"Yatay şehirleşme yeni dönemdeki şehircilik vizyonumuzun merkezinde yer alacaktır. Gönüllerimize hitap eden mekanlar bütünü olan şehirlerimizi, toprakla daha çok buluşan, mahalle kültürünü yaşatan, komşuluk ilişkilerini canlı tutan yatay mimari anlayışıyla geliştireceğiz. Belediyemizden hizmet alan vatandaşlarımız için bir 'Şehirli Hakları' bildirgesi hazırlayacağız. Belediye sınırları içinde yaşayan herkesin katılımıyla toplanacak Şehir Meclislerinde, önemli kararları ortak akıl ile alacağız. Hangi kaynaktan gelirse gelsin belediye bütçesine giren her kuruşta yetiminden gazisine, işçisinden yaşlısına herkesin hakkı olduğunu aklımızdan asla çıkarmayacağız."

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'li belediyelerde, bu 11 başlıkta ifade edilen ilkeler çerçevesinde hizmet vereceklerini belirterek, "Böylece seçim kampanyamızı da resmen başlatmış, seçim sloganlarımızı kamuoyumuzla paylaşmış oluyoruz." dedi.
 
Erdoğan, 31 Mart seçimlerinin demokrasi şöleni şeklinde geçmesi temennisinde bulunarak, "Mahalli İdareler Seçimleri Manifestomuzdaki ilkelerimiz, milletimize yeni dönemdeki yönetim anlayışımızı ifade eden taahhütlerimizdir." diye konuştu.

Haber: C.ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

 
 

Yorumlar (21)
AKPINAR 4 yıl önce
Ankara ve İstanbul u belediye anlamında 24 yıldır siz yonetiyorsunuz ülkeyi 16yildir yonetiyorsunuz hangi gucunuz eksikti ve buna rağmen hala sorunlar var diyorsunuz hangi yüzle oy istiyorsunuz çok merak ediyorum bu ülkenin beka sorunu sizle ortaya çıktı gidin sorun biter zaten.
VATANDAŞ. 4 yıl önce
SAYIN CUMHUR BAŞKANIM, HER ŞEY ATEŞ PAHASI, MAAŞLAR EVE GİTMEDEN BİTİYO. NE OLUR ŞU ÜLKENİN EKONOMİSİNİ DÜZELTİN.
Yegane 4 yıl önce
Yaşasın her şey güzel olacak...
Feti81 4 yıl önce
Mizansen bizim işimiz diyor. Şehirler akıllı olsa ne olur, millet contayı yaktı. Yahu cumhurbaşkanı nin ne işi var bld seçimiyle? Biride beka diyor başka bişey demiyor. Allah bu millete akıl sağlığı nasip etsin.
ss 4 yıl önce
oldu isimli vatandaş şaka falan yapıyorsun trollsün galiba
olduu 4 yıl önce
İşinize gelmeyen herkes trol, bir tek siz akıllısınız. Muhalefetin bu çok bilmiş tavırları saçmalıktan başka bir şey değil. Neyse ki millet bilinçli olduğu için Reisi yalnız bırakmayacak feraset sahibi.
ss 4 yıl önce
yatay şehircilik, akıllı şehircilik, mutlu şehircilik, teknolojik şehircilik, sosyalist şehircilik lan ne uyduracağınızı şaşırdınız ya
Hasan 4 yıl önce
Siz ustalık dönemini de başarı ile geçtiniz emekliliği hak ettiniz. Kenar çekilip dinlenin. Ömer küçük çalışsın biraz da.
Aynen 4 yıl önce
Pazarların pahallı olduğunu bildiklerinden uzak duruyorlar Şimdide mezarı gösteriyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
az bulutlu