banner851

banner614

ERDOĞAN'DAN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR

Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ülkede FETÖ'yü terör örgütü olarak ilan edip, ona savaş açan; şahsım ve AK Parti'dir. 15 Temmuz gecesi bir tek kişi FETÖ'nün özel ilgisine, himayesine, korumasına mazhar olmuştur, o da Kemal Kılıçdaroğlu'dur." dedi.

banner619
Siyaset 19.02.2020, 12:23
858
ERDOĞAN'DAN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ülkede FETÖ'yü terör örgütü olarak ilan edip, ona savaş açan; şahsım ve AK Parti'dir." dedi.
Erdoğan, "Başbakanlığım boyunca YAŞ'larda önüme tek bir FETÖ'cünün dosyası gelmedi. Gelen dosyalar hep mütedeyyin insanlarla ilgiliydi." ifadelerini kullandı."FETÖ'ye karşı tedbirleri 2010 yılı itibariyle almaya başladık"
FETÖ'ye karşı tedbirleri 2010 yılı itibariyle almaya başladıklarını belirten Erdoğan, şöyle devam etti: "Meydanı; demokrasinin kendilerine sunduğu zemini, yalanları ve iftiralarıyla milleti zehirlemek için kullananlara asla bırakmayacağız. Demokrasi, insan hakları, hukuk, adalet söylemlerini, FETÖ ile mücadeleyi sulandırmak, FETÖ tehdidini hafifletmek için kullananlar, bu millet için en az FETÖ zihniyeti kadar tehlikelidir.""15 Temmuz'da tek bir kişi FETÖ'nün özel korumasına mazhar oldu o da Kılıçdaroğlu"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "15 Temmuz gecesi bir tek kişi FETÖ'nün özel ilgisine, himayesine, korumasına mazhar olmuştur, o da Kemal Kılıçdaroğlu'dur." ifadelerini kullandı.

"Kontrol sizde ama başaramadınız"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "'Kontrollü darbe...', doğru kontrol sizde ama başaramadınız." dedi.

Erdoğan, "Yargının FETÖ'nün tasallutundan kurtarılabilmesi için verilen mücadeleyi değersiz hale getirmeye ve hatta tam tersi göstermeye çalışan herkes hükmen FETÖ'cüdür." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,"FETÖ'nün, 40 yıllık birikimini riske atarak başlattığı 15 Temmuz darbe girişiminin sebebi bizim kararlılığımız değil midir? Tespit ettiğimiz her yerde ve her durumda örgütün tepesine bine bine muvazenelerini bozduk." diye konuştu."Gezi olayları devleti, milleti hedef alan alçak bir saldırı"
Gezi olaylarının, tıpkı askeri darbeler, muhtıralar, terör örgütlerinin saldırıları, FETÖ'nün 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimleri gibi devleti, milleti hedef alan alçak bir saldırı olduğunu dile getiren Erdoğan, "Gezi olaylarının Türkiye'ye doğrudan maliyeti 1,4 milyar dolar iken dolaylı maliyeti ise 100'lerce milyar doları bulmuştur." ifadelerini kullandı."Gezi'nin ve bu kalkışmanın önünde yer alanların hükmü asla değişmeyecek"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: "Her kim Gezi olaylarını masum bir çevre hareketi olarak tanımlıyorsa ya gafildir ya da taammüden bu ülkenin ve milletin düşmanıdır. Hukukun her kararına elbette saygımız vardır ama bizim ve milletimizin gözünde Gezi'nin ve bu kalkışmanın önünde yer alanların hükmü asla değişmeyecektir."
banner844
Yorumlar (8)
Düzceli 2 yıl önce
fetöye savaş açan ilk kişi Aziz Yıldırım ve Fenerbahçedir . O zamanda onun sözlerine kimse inanmadı sonra haklı çıktı .
adam 2 yıl önce
inanmıyorum.hala aktıfler ve ıcınızdekı tapanları yargıya goturmedıkce aklanmazsınız
chp vs de umrumde degıl..hata yaptınız hemde buyuk hata bunların ıznı olmadan hıc bır yerde adım atılmıyordu.
Bu ne şimdi... 2 yıl önce
Klıçtaroğlu mu Ne istedi de vermedik demişti... Kılıçtaroğlu mu Fötönün adına olimpiyat düzenlemişti... Kılıçtaroglu mu Fötöyle beraber banka açmıştı.. Allahım aklımıza mukayyet ol...
STAJER MAFYALAR 2 yıl önce
ÖNCÜ SİZDE DÜZCENİN AKP.NİN YALAKA A HABERİ GİBİ OLDUNUZ NOLDU YAVRUM İHALE Mİ VAR
Ister yayinla ister yayin 2 yıl önce
Don gel bitsin bu sila hasreti diyenler, fetoye sayin fettullah hoca efendi diyenler chplimiydi? Sizlerdiniz maalesef.azcik sabredin. Herkes ektigini elbet bicer
Aferin oncu 2 yıl önce
Televizyonunuz internetiniz var haa haberleride takip ediyonuz aferin size.
Köylü 2 yıl önce
MaaşAllah ..
doğruya doğru denir 2 yıl önce
VAllaha ne diyorsa hepsini doğru diyor, yalan diyen belgelesin anlatsın. Ancak yanında halen güvensiz varlıklar var.