banner851

banner955

“ERDOĞAN GİBİ LİDERLER 150 YILDA BİR GELİR”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzce ziyaretinin son durağı olan AK Parti Düzce İl Başkanlığını’nda partililere hitap etti. Bakan Soylu, 2023 seçimlerini siyasi kazanım olarak görmemek gerektiğini belirterek, “Bu hesabı millet 2023'te kapatacaktır ve tarihe Kılıçdaroğlu'nu da onun zihniyetini de gömecektir." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vizyonu olmasa pandemide çok büyük sıkıntılar yaşanacağını söyleyen Soylu, “Böyle liderler 100 yılda, 150 yılda bir gelir. Biz fırsatı yakalamışız. Bu fırsatla dünyaya sözümüzü söyleyecek, anlatacak Tayyip Erdoğan ile 2023'te zafer bizim sorumluluğumuzdur.” diyerek teşkilatını görevlendirdi.

Siyaset 13.11.2021, 10:36 14.11.2021, 09:27
1005
“ERDOĞAN GİBİ LİDERLER 150 YILDA BİR GELİR”

12 Kasım 1999 Düzce Depremi’nin 22. yıldönümü anma programlarına katılmak üzere Düzce’ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun son durağı AK Parti Düzce İl Başkanlığı oldu.

Burada partililere hitap eden ve mücadele ederken sayının değil inancın önemli olduğunu dile getiren Soylu, "Ekonomik büyüklük önemli değil, etrafımızdaki coğrafyanın ve bize inanan, güvenen bütün insanların duası önemli. Onların bize kurdukları pusular, oyunlar önemli değil, bizim ne yapacağımız, ortaya ne koyacağımız önemli." ifadelerini kullandı. Soylu, "AK Parti teşkilatı 21. asrın başından itibaren devrimlerin öncüsüdür. Değişim ve dönüşüm yaptıklarına hafiftir. Bu ülkede insanların aklından geçiremeyecekleri zihniyet devrimlerini her şeye ve herkese rağmen yapmıştır." şeklinde konuştu.

Batı, HDP, FETÖ ve yeminli Türkiye düşmanlarıyla ittifak edenlere bu milletin iktidar vermeyeceğini, karşılarında milli hassasiyetini kaybetmiş muhalefetin olduğunu belirten Soylu, "Biz bütün bu anlayışa, yaptıklarına sesimizi çıkarmaz, '20 yıldır iktidarız, bu millet bize elbette yaptıklarımızın karşısında oyunu verir.' diye bir anlayış içinde olursak, bu ülkeye de bu millete de geçmişimize de son 20 yıldaki devrimlerimize ve yapacaklarımıza da gelecek nesillerimize de yanlış yapmış oluruz." dedi.

Erdoğan’ın vizyonu olmasa pandemide büyük sıkıntı yaşardık”

Salgın nedeniyle dünya genelinde ekonomik sıkıntı yaşandığının apaçık ortada olduğunu anlatan Soylu, "Kanal İstanbul'u yaptırmayacak ya... Hadi şehir hastanelerini kapatacağım de. Bu millet senin aklına teneke takar. Tayyip Erdoğan'ın vizyonu olmasaydı biz pandemide çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalırdık. Bizatihi onun vizyonudur." ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tahliye edilmesi konusunda açıklama yapan bazı yabancı büyükelçilerle ilgili muhalefetin tavrının görüldüğüne değinerek, şöyle konuştu: "Siyasete dönüp '2023'ten sonra bunun hesabını size soracağız.' diye bize tehdit savurduklarını hep beraber gördük. Neyin hesabını soracaksın? Sen PKK'yla koyun koyuna girmişsin, onun hesabını mı soracaksın? Türkiye'ye, Tayyip Erdoğan'a, terörü bitirdin, sınır ötesinde PKK'ya PYD'ye, DEAŞ'a nefes aldırmıyorsun, onun hesabını mı soracaksın? Doğu Akdeniz'e Türkiye'yi, bu milleti ortak ettin, bunun hesabını mı soracaksın? Azerbaycan'da haksızlığı ortadan kaldırıp Karabağ'da Azerbaycan bayrağı dikildi, onun hesabını mı soracaksın? Ayasofya'nın hesabını mı soracaksın? İnsansız hava aracının mı hesabını soracaksın?"

“Utanıp özür dileyeceğine…”

İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de şehit ağabeyine küfür etmesine ilişkin Soylu, "Utanıp özür dileyeceğine, 'Milletvekilliğini sona erdirdim, bu adamın siyaset yapma hakkı yoktur, bu bizden değildir.' diyeceğine hep beraber diyet ödüyorlar. 20 yıldır bu ülkeye büyük hizmetler yapan AK Parti karşısındaki iftiraları gayretullaha dokunmuştur. Bunların saldırıları mahşeri vicdanı zedelemiştir. Kendi içlerindeki kirlilikleri sadece yüzüne değil, ağızlarına da vurmuştur." değerlendirmesinde bulundu.

"Millet 2023'te Kılıçdaroğlu'nu da zihniyetini de tarihe gömecektir"

"2023 sadece 2023 değildir, 2053'tür, 2071'dir. 1071'dir, 1453'tür, 1923'tür. Eğer 2023'ü sadece seçim kazanma olarak görürsek yanlışa düşeriz." diyen Soylu, şunları kaydetti: "2023 seçimlerinde bunlara tarihi bir hezimet sunmak namusumuzdur. Tarihi hezimet alacaklar. Ben millette bunu görüyorum. Arkadaşlarımızın çalışma azminde bunu görüyorum. Biz daha yeni başladık. İnsanlıktan uzaklaşan, paraya tapanlara, Batı'ya tapanlara söyleyecek sözlerimiz var. Sadece hesabımız siyasi olmaz. Şu yetimler var ya dünya coğrafyasında yetim bıraktıkları... Diyarbakır anneleri var ya 8-10 yaşındaki çocukları ellerinden alarak dağa getirip eline silah verdikleri... Hesap sadece siyasi hesap olmaz. Bu hesabı millet 2023'te kapatacaktır ve Kılıçdaroğlu'nu da zihniyetini de tarihe gömecektir. Siyasetten biraz anlıyorsam 2023'te seçim akşamı, Kılıçdaroğlu'nun evden çıkıp partisine gidecek yüzü kalmayacaktır."

“Erdoğan gibi liderler 150 yılda bir gelir”

Bakan Soylu, AK Parti'ye herkesi davet etmeleri gerektiğini vurgulayarak, "Bu sadece bizim meselemiz, Türkiye'nin meselesi değil, bu bölgenin huzurudur, bu dünyanın çıkış yoludur, buna inanın ne olursunuz. Bir daha Tayyip Erdoğan gibi bir lider gelmez, bunu çok net söylüyorum. Böyle liderler 100 yılda, 150 yılda bir gelir. Biz fırsatı yakalamışız. Bu fırsatla dünyaya sözümüzü söyleyecek, anlatacak Tayyip Erdoğan ile 2023'te zafer bizim sorumluluğumuzdur." dedi.

(AA)

Yorumlar (17)
Duzceli 1 yıl önce
Akp ekonomik kriz sonucu geldi, ekonomik kriz sonucu gidecek. Siz istediginizi soyleyin
vatandaş 1 yıl önce
ekonomiyi iyileştirmeye bakın.sandıkta kimin hezimete uğrayacağı seçimde belli olur.
Hlk. 1 yıl önce
Hahahahahahaa...
Öz Düzceli 1 yıl önce
Temmuzda ekonomi şaha kalkacak inş.
YAVUZ0881 1 yıl önce
2023veya daha erken bırak akp yi sağ partiler yerle yeksan olacak artık din iman bayrak vatan hikayesinden millet doydu yok olacağınız tarihtir 2023 milletin sayesinde
Deprem parti Mi? 1 yıl önce
Ya arkadaşım şunu anlamıyorum. Bir depremin acısını yaşayan halka gelip neyin siyasetini yapıyorsun! Deprem töreni Deprem! Parti şenliği değil!
Şampiyon 1 yıl önce
Bakıcaz o işlere…..
sakal 1 yıl önce
SEDAT PEKER E NE OLDU SAYIN BAKANIM ??????
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız