banner851

banner955

“ERKEN SEÇİM İSTEMELERİNİN ALTINDA PKK OPERASYONLARI YATIYOR”

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölücü terör örgütü PKK/ PYD’ye yönelik düzenlediği sınır ötesi operasyonları üzerinden muhalefete yüklendi. Caboğlu, muhalefetin erken seçim istemesinin altında bu operasyonların yatığını ileri sürdü.

Siyaset 03.02.2022, 14:58 03.02.2022, 17:52
1144

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Öncü Haber mikrofonuna Düzce’deki siyasi tartışmaların fitilini ateşleyecek açıklamalarda bulundu. Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır ötesinde PKK / PYD Terör Örgütü unsurlarına yönelik sürdürdüğü operasyonların muhalefeti tedirgin ettiğini savunan Caboğlu, Millet ittifakının bu nedenle erken seçim istediğini öne sürdü.

“Biz halkımızın refahı için çalışıyoruz”

Ekonomik sorunlarla ilgili Cumhur İttifakının çok ciddi çalışmalarının olduğunu kaydeden Caboğlu, “Muhalefetin işi erken seçimi dillendirmek. Ama ben kendilerine buradan sizin aracılığınız ile bir mesaj vermek istiyorum; bugün neden bir erken seçime gitmek için beyanda bulunduklarını sorduğunuzda ekonomi ile alakalı bazı konulara değineceklerdir. Ama bugün muhalefete baktığınız da ekonomi ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne her hangi bir şekilde bu konu ile ilgili bir meclis çalışması sundukları görülmemektedir. Burada bu işi halledecek olan halkımızın refaha kavuşması ile ilgili gerçekten Cumhur İttifakı olarak çok ciddi çalışmalar var. Halkımız müftedir olsun, hayat pahalılığının olduğunu, Sayın Cumhurbaşkanımız da söylemektedir. Ama bunların geçici olduğunu, bununla ilgili çok radikal kararlar alınıp, enflasyonun düşmesi ile ilgili çalışmalar var. Ben erken seçim olacağı kanaatinde değilim. Biz seçimle uğraşmıyoruz, seçimle ilgilenmiyoruz. Biz halkımızın refaha kavuşması için ne gerekiyorsa, onun üzerinde çalışıyoruz. Takdir edersiniz ki geçen gece de Genel Kurmayımız, devletimiz sınır ötesinde PKK’ya yönelik çok ciddi operasyonlar yapmaktadır.  Tabii bu tip operasyonlar hızlandıkça, Millet İttifakı tedirgin oluyor. Erken seçim istemelerinin bana göre altında bu yatmaktadır. Burada bizim Cumhur İttifakı olarak seçime kadar yapmamız gereken çok ciddi ve önemli Konular var. Zannediyorum ki bu yapılan operasyonların bir uzantısının kendilerine kadar gideceğinden, bundan sebep erken seçimi çok dillendirmektedirler” dedi.  

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (17)
GÖKHAN 11 ay önce
BAL KABAĞI LAF KONUŞMUŞ
Aşık 11 ay önce
Sayın caboğlu Genel başkanına bi zahmet iletirmisin seçim zamanı EYT lilere verdiği sözünü yerine getirsin millet ekmek derdinde siz halen daha demogoji yapıyorsunuz
Asd 11 ay önce
Laf bulamamış konuşmaya ki bunca sıkıntı varken!! memlekette.. bari bişeyler uydurayım demiş sanki!!
Belediyeci 11 ay önce
Muhalefet neden erken seçim istiyor bilinmez ancak MHP nın seçimden kaçmasının sebebi baraj altında kalacağı endişesidir.
Engin 11 ay önce
Saçmalamış ortağı olduğunuz iktidar ülkeyi yangın yerine çevirdi birde şanlı askerimiz üzerinden siyaset yapıyorsunuz insaf
Vatandaş 11 ay önce
Siz MHP olarak ne iktidar pesindesiniz ne bakanlık pesindesiniz siz sadece ülkenin muccesini belestten somuruyuyorsunuz sizin aldığınız maaş küllü haram rabbim bunun hesabını size soracak
halk 11 ay önce
seçimden mi korktun ?
Rıfat 11 ay önce
Millet pahalılık tan markete gitmeye korkuyor . Bence tüm enerjinizi ekonomiye verin. Böylesi daha iyi olur. Elektrik ve Doğalgaz faturaları nasıl düşer onu konuşun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız