banner851

banner955

ERKEN SEÇİM SİNYALİ!

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu, Düzce İl Başkanlığını ziyaretinde yaptığı açıklamada, iktidar yetkililerinin yerel seçimlerin zamanında olacağını söylediğini ancak eylemlerine bakıldığında yapılan ittifak görüşmeleriyle genel seçimlere bir hazırlık yapıldığını söyledi. Ejderoğlu, “Kendi hesaplarına uydurup bir erken seçime mi gidilecek diye düşünüyoruz” dedi.

Siyaset 09.03.2018, 14:24 09.03.2018, 17:27
759
banner1032

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu, Saadet Partisi Düzce İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Partililerle bir araya gelen Ejderoğlu, burada bir basın açıklamasında da bulundu.

“Ülke ekonomik darboğazda”
Açıklamalarında iktidara yüklenen Ejderoğlu, AK Parti’nin 2002 yılında iktidara gelirken yolsuzluk, yoksuzluk ve yasakları ortadan kaldıracağı iddialarına ilişkin şu bilgilendirmelerde bulundu:

“Biliyorsunuz bu konularda bizim de yani böyle acaba olacak mı diye takip ettiğimiz 3-5 sene oldu ilk başta. Ama gelişme ve sonuca götüremediklerini hep birlikte gördük. Dün asgari ücret tartışma şeklimizle bugünkü tartışma şeklimizin arasında fark yok. Asgari ücretli yine geçinemiyor ve dünya standardında değil. Herkesin yine yoksulluk içinde yaşadığını görüyoruz. Esnafımız gerçekten müşteri bekler halde. Çiftçimiz gerçekten ürününü yetiştirip satması ve sahipsiz kalması ayrı bir dert. Ülke ekonomik darboğazda uğraştığını hep birlikte görüyoruz. Bu konuda net bir şekilde adım atılmıyor.”

“Adalet mekanizmasının sarsıldığı yerde güven ortamı da kalmıyor”
Yolsuzluk, yoksulluk ve yasak konularının ortadan kaldırılması konusunda mücadele edilmesi gerektiğini kaydeden Ejderoğlu şöyle konuştu:

“Adalet mekanizması gerçekten yara almıştır. Biz biliyoruz ki ahlaki yozlaşma, insanla bir arada olabilme, toplumun huzur içinde ticari ve insani ilişkilerinin yozlaştığını televizyonlardan ve basından takip ettiğimize göre toplumun bir çöküş içerisinde olduğunu görüyoruz. Yersiz tartışmaların ahlaki yozlaşmadan olduğunu yani dün dünya kadınlar günü olması nedeniyle biliyorsunuz dünyanın en değerli varlıkları kadınlar. Ama yozlaşmanın getirdiği kadına şiddet, istismar tartışmaları oluyor. Bu yozlaşmanın işaretidir. En biricik varlıklarımız varlık sebebi olan kadınlarımız… Elbette bu kadar adalet mekanizmasının sarsıldığı yerde güven ortamı da kalmıyor. İşte, ekonomide ahlakta güven her bir açıdan güven ortamının en fazla arandığı bir süreçte yaşıyoruz. Bunun da tesis etmek noktasında en büyük görev siyasilere düşüyor. Ahlak noktasında gerçekten toplum sıkıntılı bir süreçten geçiyor.”

“Kendi hesaplarına uydurup bir erken seçime gidilecek diye düşünüyoruz”
Erken seçimlerin gündeme gelebileceği noktasında Saadet Partisi olarak düşüncelerinin olduğunu kaydeden Ejderoğlu şu ifadelerde bulundu:

“Normalde 12-13 ay yerel, 18-19 ay genel seçimlere var. Bize 18-19 ay iktidarsınız denilse size 19 ayda bugün çift haneli olan enflasyonu kesinlikle tek haneli ve daha düşük seviyelere çekmenin gayreti içerisinde oluruz. Bugün sıkıntı içerisinde olan esnafın nefes alması için adımlar atarız. Bugün çiftçinin derdine derman oluruz. Bugün biz bunları yaparız. Ama bugün iktidarda olanlar onunla bununla ittifak yapacağız diye yüzde 50’yi aşmayı bekliyor. Siz esnafı, çiftçiyi rahatlatın. Siz milletle ittifak yapın. Bunun yapabilecek gücü ve enerjiyi kendilerinde görmediği için çok erken ittifak görüşmelerini gündeme taşıyorlar. Yerel seçimlerin zamanında olacağını söylüyor hükümet yetkilileri. Zamanında olacaksa daha önce yerel seçimler var, yerel seçimlerle ilgili hazırlıklar yapın. Çünkü ittifak görüşmeleri genel seçimleri ilgilendiriyor. Biz de diyoruz ki kendi hesaplarına uydurup bir erken seçime mi gidilecek diye düşünüyoruz. Biz de erken seçimi Saadet Partisi olarak bekliyoruz.”

“Biz onu zamana uygun şekilde yaşanması olarak değerlendiriyoruz”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla katıldığı bir programda, “İslam'ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar. Siz İslam'ı 14 asır öncesi hükümleri ile bugün uygulayamazsınız” açıklamalarına da yanıt veren Ejderoğlu, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanı o açıklamayı yaptıktan sonra sözcüsü İbrahim Kalın bir açıklama yaparak sünnet ve Kuran’ın değişmesinin mümkün olmadığını söyleme şeklinin kastı aştığı kanaatini taşıyorum. Biz bu noktada İslam’ın değişmesi değil, sadece zamana uygun bir şekilde yaşanması konusunda değerlendirme olarak anlamaya çalışıyor ve onun kastedildiğini kabul ediyoruz.”

Haber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (9)
m 5 yıl önce
Boş konuşmayın chp ve hdp ile görüşen ittifak düşünen partinizden hiç birşey olmaz artık. Erbakan gitti, bu parti bitti.
Cakır 5 yıl önce
Saadet partisi de kim ya böyle bir parti mi kaldı ki çıkıp konuşuyorlar sağda solda oturun evinizde haberleri izleyin
fatih güner 5 yıl önce
SP Kocaeli İl Kongresi'nde ilk kez iki aday yarıştı. Mevcut il başkanı Sinan Ejderoğlu ile Mehmet Aras'ın yarıştığı kongrede, SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, kendisine danışmadığı için Aras'ın listesini okutmazken, Aras 258 oyla başkan.SONRA GENEL MERKEZ GÖERVDEN ALDI YERİNE SİNAN GELDİ BEYLERRRR SENE 2013
fatih yılmaz 5 yıl önce
dr.fatih erbakan düşmanları toplanmışlar sizlerin kimlere dost,kimlere yalancık muhalefet yaptığını fatih erbakan iyi biliyor yakında sahnede bakalım ne iftiralar atacaksınız yine numan kurtulmuşa attığınız gibi iktidara göz kırpma he
MEHMET KURT 5 yıl önce
SAADET PARTİSİ ŞUAN OĞUZHAN ASİLTÜRK NEZARETİNDE AKP YE YILLARDIR PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR ALTTAN ALTTAN DESTEK YAPIYOR KOLTUKTA OTURAN İL BAŞKANLARI İYİ BİLİR ALLAH SİZLERDEN HESAP SORACAK
hasan kurt 5 yıl önce
sinan ejderoğlu o koltuğa seçilip gelmedin izmit il başkanlığını atama ile geldiniz.neden mevcut il başkanı FATİH ERBAKAN yanlısı olduğu için bunu unutmadık
Geliyorrrr Saadet geliyor 5 yıl önce
Başkanım seçim ne kadar erken olursa o kadar iyi! Bunlardan o kadar erken kurtulmuş oluruz! Bu defa ava giden avlanacak Başkanım! Maymun gözünü açtı inşAllah! Düzceli yoruldu artık beceriksiz ve yetersiz yöneticilerden! yok Vali Başkanı ziyaret etti-başkan valiyi ziyaret etti. yok muhtarlar valiyi ziyaret etti! Akıllı aklı başında bir yatırım mı o yok canım ne gerek var! Başkan mı? O cenazeye gitti! Cenazeye gidip orada fotoğraf çektirmek nedir Allah aşkına!
Dursun Gül 5 yıl önce
Türkiye'nin en değerli konumunda bulunan Düzcemizi bu beceriksizlerin elinden SAADET'in bu dik ve ilkeli duruşuyla kurtaracağız! Bolu'daki kaliteli şehirleşmeyi gördükçe kendimizden utanıyoruz. Yeni Başkan O cenaze senin bu cenaze benim sosyal medyadan fotolar paylaşarak düzceyi yönettiğini zannediyor. Daha hayatında iki şehir bile görmemiş, deden ananeden kalan arsalar sayesinde yaptıkları iki ucube binayla kendilerini müteahhit sanan miras yedilere bırakılamaz bu şehir!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
kapalı