banner851

banner614

ESKİ YÖNETİMDEN ÇARPICI İFADELER!

Seçim süreci boyunca partiye zarar vermemek adına herhangi bir yazılı ya da sözlü açıklama yapmadıklarını ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Eski İl Başkanı Zekeriya Tozan eski Yönetim Kurulu Üyeleri, sürekli oy oranının düştüğünü kaydettikleri CHP 1.Sıra Milletvekili Adayı Zafer Teber’in seçim çalışmaları kapsamında parlamento seçimlerinde CHP’ye Cumhurbaşkanlığı için Erdoğan’a oy istediğini iddia etti. Ayrıca, CHP’nin seçimlerdeki başarısızlığının sorumlusu olarak, ‘Bu seçimin kaybedeni AKP’dir’ açıklamasını yapan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu göstererek “O koltuklar başarılı olacak kadrolara teslim edilmelidir” ifadesini kullandı.

banner619
Siyaset 29.06.2018, 15:46 29.06.2018, 17:36
2683

Seçim süreci boyunca sessizliğini koruyan CHP eski İl Başkanı Zekeriya Tozan ve eski yönetim kurulu üyeleri suskunluğunu bozdu. Bugün yapılan yazılı basın açıklamasında Parti Genel Merkezlerine tepkilerinden dolayı istifa ettiklerini dile getiren eski yönetim, partiye zarar vermemek için de herhangi bir yazılı ya da sözlü açıklama yapmadığını kaydetti.

“Gelen liste il örgütünün iradesine uygun olmadığı için istifa ettik”
Parti Genel Merkezlerinin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye yakın olan il başkanlarını milletvekilliğini kaybetme pahasına liste başı yapmadığını kaydeden eski yönetim yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Genel Merkez tarafından il ve ilçe başkanlıklarından istenen temayül yoklamasında, Düzce'de bir İlçe hariç, tüm örgütlerden Zekeriya Tozan çıkmış olmasına rağmen ne anket sonucu ne de örgütlerin iradesi dikkate alınmıştır. Temayülden çıkan sonuç, il örgütünün iradesini yansıttığından ve Genel Merkez tarafından il örgütünün iradesine saygı gösterilmesi beklendiğinden ve gelen liste bu iradeye uygun olmadığından il yönetiminden 16 kişi istifa etmiştir. Bu istifalarla Genel Merkez tarafından uygun görülen milletvekili adayının daha çok güveneceği ve uyum sağlayacağı yeni bir yönetim kadrosunun oluşturulması için fırsat tanınmıştır.

Parlamento seçimlerinde CHP’ye, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Erdoğan'a…
CHP’nin Düzce 1.Sıra Adayı Zafer Teber’in 2015 yılındaki Haziran ve Kasım seçimlerinde başarısız bir performans gerçekleştirmesi nedeniyle 24 Haziran seçimlerinde de aynı durumu öngördükleri ifadesinde bulunan eski yönetim, şu iddialarda bulundu:

“Nitekim Sayın Teber’in kendi köyü olan Darıyeri Hasanbey Köyü’ndeki son 3 seçimde almış olduğu oy sayısının sürekli azalması ve diğer partilere kıyasla oy oranlarındaki düşüşleri dikkate aldığımızda bu öngörüdeki haklılığımız bir kez daha kanıtlanmaktadır. Sayın Zafer Teber ve ekibinin seçim stratejisinin yanlış olduğu, parlamento seçimlerinde halktan oyu partimiz CHP’ye isterken, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Erdoğan'a oy verin demelerinden belliydi.

“O koltuklar başarılı olacak kadrolara teslim edilsin”
“Biz eski il yönetimi olarak partimizin parlamento seçimlerinde ve partimizin Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği  Sayın Muharrem İnce'nin başarılı olması için maddi manevi kendi imkanlarımız ile son güne kadar çalışmalarımıza devam ettik. Vicdanımız bu konuda çok rahat. Ortaya çıkan başarısızlığın sorumlusu, devleti kim yönetirse yönetsin, partiyi ben yöneteyim anlayışıdır. O koltuklar başarılı olacak kadrolara teslim edilmelidir. En büyük şaşkınlığımız ise, ertesi gün Genel Başkanımızın yaptığı ‘Bu seçimin kaybedeni AKP’dir’  açıklamasıdır.”


Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (21)
SONSUZA KADAR ADALET 3 yıl önce
CHP Zekeriya beyle birlikte ciddi çıkış yakalamıştı Düzcede...Kemal Kılıçdaroğlu şanına yakışanı yaptı ve bir vekilliği diğer eczacı aday Ümit Beye hediye etti!..Kılıçdaroğlu ile devam ederse CHP epeyce şok yaşar belediye seçimlerinde.MHPnin Akp teşkilatlarının yetersizliğinden yararlanması gibi İyi Parti de CHP genel merkezinin yetersizliğinden yararlanır.Bir milliyetçi olarak iki türlüsü de beni mutlu eder orası ayrı :)
CHP'Lİ SADE VATANDAŞ 3 yıl önce
İstifa eden eski il yönetimi ve başkanının haklılığı ileriki zamanda çok daha iyi anlaşilacak. İzleyin görun. Net.
sayın zafer teber 3 yıl önce
bu yorumun size ulaşabileceğini düşünerekten size bir şey söylemek istiyorum. kendini yıpratma 2 ker kaybettin geldin tekrar aday oldun yine kaybettin istifa edenlere kızıyordum ama bugün hak veriyorum zekerya iyisi ile kötüsü ile burda gerçekten emek verdi sen kelip emeğinin üstüne kondun ne olur artık şu etrafındaki fanatiklerin ve sen partiye zarar vermeyin iyi adamsın seni severiz ama olmuyıor.
Duzcemm 3 yıl önce
Sizde farkli degilsiniz? Bilmem ne kadar oy ciksin birakir giderim dediniz hangi secimdi unuttum.belkide referandumdu.ama yuzsuzce oturmaya devam ettiniz.genel baskana falan bakmadab once kendinize bakin
bilgisizce yorum 3 yıl önce
adam %80 çıkarsa giderim dedi . akp % 70 aldı boş konuşma
Yusuf 3 yıl önce
Zekeriya kardeş güzel bir il başkanlığı dönemin oldu bir düzceli olarak teşekkür ederim.Vekil adayı olabilseydin inanıyorumki kazanırdın.Düzceliler seni sevmişti.Zafer bey hak ettiği cevabı aldı.Yolun açık olsun Zekeriya kardeşim.
Ahmet 3 yıl önce
Bir CHP li olarak ilk defa MHP ye oy verdim. çünku il başkanı Zekeriya beyi sıralamaya koymadılar.buda benim tavrimdi
Vatandaş 3 yıl önce
YSK dan bakın , Abhaz köylerinde bile oyları düşürmüş .Duzcede yaşamayana Düzceli oy vermez.
chp üyesi 3 yıl önce
başkan sonuna kadar haklısın.senide partiyide harcadılar. siz birinci sıra aday olsaydınız şimdi vekil olarak ankaraya gitmişdiniz. zafer bey yanlış adaydı. düzcede doğmak yetmiyor.düzcede yaşamak lazım. bak ümit nasıl vekil oldu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın