banner851

banner614

FESİH KURULTAYINA GİDİYORLAR

HAS Parti'nin Olağanüstü Büyük Kongresi “partinin feshi” gündemiyle 19 Eylül Çarşamba günü (yarın) saat 11.00'de yapılacak. HAS Parti İl Başkanı Halil Aydın, Cumayeri Belediye Başkanı Yakup Keleş ve HAS Parti eski milletvekili adayı Selahattin Aydın da olağanüstü büyük kongreye katılacak.

banner619
Siyaset 18.09.2012, 18:38
198
FESİH KURULTAYINA GİDİYORLAR

22 eylül cumartesi günü AK parti ile birleşecek olan HAS parti yarın olağanüstü büyük kongreye gidiyor. Kongrenin gündem maddeleri arasında, HAS Parti'nin feshinin görüşülmesi ve faaliyet raporlarının okunmasının yer alıyor. il kongreleri yapılmadığı için Kurucular Kurulu Büyük Kongre görevini yerine getirecek.  AK Parti’yle bütünleşme sürecindeki Numan Kurtulmuş, yarın partisinin kaderini belirleyecek.

Birleşme öncesinde yapılacak olan olağanüstü genel kurulun ardından kimlerin AK Parti’ye geçip geçmeyeceği belli olacak. Birleşme konusunda Has parti ikiye ayrılırken, kurucu üyelerden bazıları Genel başkan Numan Kurtulmuş’un partiyi kapatmamasını sadece istifa edip kendisinin geçmesini istemişti. Kimlerin AK Parti’ye geçeceği konusunda Düzce’de de durum hala net  değil. İl Başkanı Halil Aydın ve teşkilat üyeleri ile HAS partili belediye başkanı Yakup Keleş’in AK Parti’ye geçip geçmeyeceği yarınki toplantının ardından belli olacak.

Haber; H. İŞCAN

Yorumlar (0)