banner851

banner614

GENEL MERKEZ YAYINLADI

banner619

AK Parti 24 Haziran’da yapılacak 27.dönem milletvekili genel seçimlerinde adayların dikkat etmesi gereken hususları "akadayadaylari.com" adresli internet sitesinde “Seçim Kılavuzu” yayınladı. Yayınlanan kılavuzda adayların sosyal medya kullanımından, gazete ilanlarına, kartvizitlerinden konuşma ve not kâğıtlarına kadar pek çok detay yer alıyor. AK Parti, adaylarından seçim boyunca kullanmasını istediği seçim sloganını da yayınladı: “Vakit Türkiye Vakti”

banner846
Siyaset 23.05.2018, 12:38 23.05.2018, 16:09
1512
banner844

24 Haziran seçimlerinde aday gösterilen 600 milletvekili adayı için seçim kılavuzu yayınlayan AK Parti adaylarının kullanacağı kartvizitlerinden konuşma ve not kâğıtlarına, gazete ilanlarından el broşürleri ve afişlere, minibüs, otobüs ve panelvan giydirilmesinden çeşitli objelerin baskısına kadar pek çok detaya yer verildi. Kılavuzda adayların sosyal medyayı nasıl kullanmaları gerektiği de bulunuyor.

Bu sloganla çıkacak
Seçim Kılavuzunda ayrıca AK Parti’nin seçim kampanyası süresince kullanacağı sloganın “Vakit Türkiye Vakti” olarak belirlendiği görüldü.

İşte AK Parti’nin adaylarından dikkat etmesini istediği hususlar:
Kılavuzda AK Parti adaylarından istenen iletişim stratejisi kısmında özetle şunlara yer verildi.
Kampanya süresince kullanılacak dokümanlarda genel bütünlük sağlanacak. Kılavuz dışında farklı renkler ve yazı karakterleri kullanılmayacak.

Sosyal medyada kullanıcılarla polemiğe girilmeyecek
Kullanıcılardan gelen mesajlar, dijital seçim ekibi yetkilileri tarafından değerlendirildikten sonra hızlı bir şekilde cevaplandırılmalıdır. Kullanıcılarla herhangi bir polemiğe girmeden gelecek her soru ve yorum yanıtlanmalıdır.

Adaylar, katıldıkları miting, TV ve radyo programlarında sosyal medya hesaplarını duyurmalı ve seçmenlerini hesapları üzerinden etkileşime davet etmelidir. Adayların tüm hesapları her an herkesin erişimine açık olmalıdır. Hiçbir gizlilik veya hesap koruma opsiyonu kullanılmamalıdır.

Takip edilecek hesaplar
Adaylar, seçim kampanyası boyunca iletişimlerine katkıda bulunacak hesapları takibe almalıdır. Adayları, Cumhurbaşkanı, Başbakan, AK Parti kurumsal hesapları, AK Parti milletvekili adayları, ulusal yayın organları, Tüm bölgesel yayın organları hesaplarını mutlaka takibe almalıdır.

Sosyal medyada ve internet sitelerinde AK Parti’nin belirlemiş olduğu müzikler kullanılmalı, aynı şekilde önceden belirlenen tanıtım filmleri paylaşılmalıdır.

Seçmen profiline uygun söylemlerin geliştirilmesi
Kampanya süresince kullanılacak söylemlerde seçmen profili dikkate alınmalıdır. Örneğin; gençlere hitap edilirken, onların ilgi ve beklentiler doğrultusunda AK Parti’nin yapacakları anlatılmalı, esnaf ve işçilere verilen mesajlarda bu kesimi ilgilendiren konular hakkında açıklamalarda bulunulmalıdır.

Kurumsala aykırı görsel ve yazılı materyalin kullanılmaması
Her türlü görsel ve yazılı çalışmalar, genel merkezin belirlediği standartlar çerçevesinde yapılmalıdır. Bunun dışındaki çalışmalara sosyal medya hesaplarında ve internet sitelerinde yer verilmemelidir.

Sosyal medyada tartışmadan kaçınılması
Aday, iletişimini tüm toplumu kucaklayacak bir çerçevede yürütmeli. Seçmenlerle diyalog esnasında kararlı olunmalı ve bu kararlılık nazik ve kibar bir dille iletilmelidir. Hakaret, kötü söz ve argo içeren sözler kullanılmamalıdır. Bu türden mesajlara kesinlikle aynı tarzda cevap verilmemelidir.

Seçmenlerin değerlerine ters düşecek içeriklerin girilmemesi
Adaylar, yaşam tarzı ve kültürel unsurlarla ilgili içerik paylaşırken farklı değerlere saygı göstermelidir.

Spor müsabakaları ile ilgili içerik girerken dikkat edilecekler
Adaylar özellikle aday oldukları bölgenin spor takımlarını destekleyen içerikler oluşturmalı ve fanatizmden kaçınmalıdır.

Haber: Ö.YILMAZ


 
 
Yorumlar (24)
namec 3 yıl önce
16 seneden beridir neredeydi bu vaatler. Vakit Türkiye vaktiymiş. memleketimi bitirdiniz. Oy hiç yok size.
Halk 3 yıl önce
Elim kopsa yine vermem geçmişte kaldı akp ye oy attım hep bu kez asla benzin 6 yi geçti dolar 5 lira oldu ne oyu akp ye daha
AKP DE DOĞRU-YANLIŞI ÇOK 3 yıl önce
SERDAR GÜRLERE: O YAZDIĞINA SEN İNANIYORMUSUN, YADA FANATİK OLDUĞUN İÇİN YAZMANI DÜŞÜNDÜĞÜN İÇİNMİ YAZIYORSUN. KEŞKE 1938 DEN BERİ BÖYLE LİDERLER GELSEYDİ AVRUPA BİZE YALVARIRDI
düzce 3 yıl önce
her seçim yazıyorsunuz yok böyle yok şöyle hep 3-0 düzce
Düzce 3 yıl önce
Silindirle ezsen daha oy yok.
SELMA 3 yıl önce
Seçim sürecinde, ''köprüyü geçene kadar..'' mantığı ile hareket edin demişler resmen sonrasında bildiklerini okurlar fırsat bulurlarsa.
Müjde, müjde,müjde.... 3 yıl önce
Bulgaristan'dan ithal edilen 4 bin ton saman İzmir limanına geldi... Her şey yerli ve milli değil mi? ..Dünya bizi kıskanıyor...Saman balyası ottan büyüktürrr...
samancı 3 yıl önce
neyse, bi laf edicem şimdi bana yakışmaz...
SNDIKDA 3 yıl önce
Sandıkta Görüseceğiz Ama Yinede Bir Vatandaş Olarak Çok Umutlu DEĞİLİM İYİ OLSUN HERŞEY
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
kapalı