banner851

banner614

“HALK EKMEK UYGULAMASI BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLMELİ”

banner619

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce için açıklanan Ramazan Pidesi fiyatı için, fırıncıların elinden geleni yaptıklarını, Düzce halkı da Ramazan Pidesini 1,5 TL’den yiyebilme seçeneğine sahip olmaları için Düzce Belediyesi’nin harekete geçmesi çağrısı yaptı. Er, belediyenin fırıncıların belli masraflarını sübvanse ederek veya maliyetlerinin bir kısmını üstlenerek vatandaşa ucuz pide ve ekmek sağlaması gerektiğini belirtti.

banner846
Siyaset 08.04.2021, 12:44 08.04.2021, 17:30
1250
banner844

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Fırıncılar Odası tarafından 350 gr 4 TL, 700 gr 8 TL olarak belirlenen Ramazan pidesi ile ilgili açıklama yaptı.

Belirlenen fiyatlarının pandemi koşullarında fırıncılar tarafından belirlenebilen en iyi fiyat olduğunu belirten Er,, “Bu zor günlerde Düzceli hemşehrilerimize destek olabilmek hepimizin en temel görevidir. Düzce halkı da Ramazan Pidesini 1,5 TL’den yiyebilme seçeneğine sahip olmalıdır” ifadelerini kullandı.

“DÜZCE BELEDİYESİ HAREKETE GEÇMELİ”

Diğer illerdeki pide ve ekmek fiyatlarını paylaşan Er, “Ramazan Pidesinin fırınlarda satışı, İstanbul’da 365 gr pide 4 TL, Sakarya ve Kocaeli’de 370 gr pide yine 4 TL olarak duyurulmuş olup Bolu’da ise 3 TL olarak satılması beklenmektedir. Bu kıyas içerinde baktığımız zaman Düzce Fırıncı esnafı fiyat belirlemede elinden gelen gayreti göstermiştir denilebilir.  Bununla beraber, konuya  pandemi koşullarında ve gittikçe ağırlaşan ekonomik şartlar çerçevesinde bakıldığında, Düzce halkına daha makul fiyat ve ürün seçenekleri sunmanın Düzce Belediyesi’nin görevleri arasında yer aldığını düşünmekteyiz” sözleriyle Düzce Belediyesi’ne seslendi.

ANKARA VE İSTANBUL ÖRNEĞİ VERDİ

Sosyal Belediyeciliğin zor zamanda,  kar-zarar anlayışından ziyade ön koşulsuz olarak halkın yanında olabilmeği gerektirdiğini belirten Er, “ İstanbul Halk Ekmek 365 gr pideyi 1,5 TL’den,  Ankara Halk Ekmek ise Ramazan Ayı boyunca 250 gr Ekmeği 1 TL’den satacağını duyurmuştur.  Sosyal Belediyecilik, zor zamanda, temel ihtiyaçlar söz konusu olduğunda kar-zarar anlayışından ziyade, ön koşulsuz olarak halkın yanında olabilmektir” vurgusu yaptı.

Düzce Belediyesi’nin fırıncıların masraflarını sübvanse ederek pide ve ekmek fiyatlarını düşürmesi gerektiğini belirten Er, “Düzce Belediyesi de bu manada, gerekirse fırıncının belli masraflarını sübvanse ederek veya maliyetlerinin bir kısmını üstlenerek pide ve ekmek fiyatlarının Ramazan ayı boyunca daha makul fiyatlara çekilmesini sağlamalıdır” cümlelerinin kullandı.

“HALK EKMEK UYGULAMASI HAYATA GEÇİRİLMELİ”

Halk ekmek uygulaması çağrısı da yapan Er, “Düzce Halk Ekmek uygulamasının da bir an önce hayata geçmesi, veya Büyükşehir Belediyelerinin Halk Ekmek bayiliklerinin Düzce’de de açılması için adımlar atılması ivedi olarak yapabileceğimiz öneriler olup, bu çalışmalarda İYİ Parti Düzce Teşkilatı olarak sorumluluk almaya hazır olduğumuzu kamuoyunun dikkatine sunarız. Bu zor günlerde Düzceli hemşehrilerimize destek olabilmek hepimizin en temel görevidir. Düzce halkı da Ramazan Pidesini 1,5 TL’den yiyebilme seçeneğine sahip olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (9)
İhtiyacı olana fırıncılar 4 ay önce
Boş konusmak için partı kurmuşlar Allahım bu zekayı nerden aldı bu adam ulan uçmuş gitmiş fıyatlar un susam kilosun ne kadar senin haberin varmı dingil
iyiler 4 ay önce
Dingil cahil insandır. senin gibiler. yazdıkların kulağın duymuyor. halk ucuz ekmek yesin diyor
adamın teki 4 ay önce
Pide fiyatları evet yüksektir ama halk ekmek yani fabrikasyon ekmek kalitesiz oluyor.
Vatandas 4 ay önce
700 gram pide 8tl ise 350 gram pide 2 TL olurmu.
LÜTFİ IŞIK 4 ay önce
Ç0k iyi olur....
Ak partili 4 ay önce
Chp iyi partili belediyeler milletin yanında hizmet ederse bir sonraki seçimleri de garanti altına alıyorlar ak parti sadece seyrediyor devletin gücünü kullan milletin hizmetine ver ak parti....pide ekmek fiyatları revize edilsin
soygun 4 ay önce
Halkın esnafın karşısına çıkmaya yüzünüz varsa
zks 4 ay önce
Kesinlikle bu olmalı, ekmek fırınları ramazanda sömürüyor insanları yazık günah. Her gün 1 adet ikili pide alan bir aile ramazanda 240 tl sadece pide parası verecek yazık günah belediyenin bu konuya bakması gerekir.
sts 4 ay önce
ÇOK OLUMLU BİR YAKLAŞIM EĞER BELEDİYEMİZ NU KONUDA ADIM ATARSA FIRINCI ESNAFIMIZ MAĞDUR OLMAZ HEMDE VATANDAŞLARIMIZ OCUZ EKMEK YEMİŞ OLUR AMA BU OLMAZSA DÜZCEYE İHE DEN BAYİLİK GETİRİLMELİDİR SEBEB OLANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın