banner851

banner614

‘HAYIR’CILAR BULUŞTU

Mecliste kabul edilen ve nisan ayında referanduma sunulacak anayasa değişikliğine ilişkin partilerde hareketlilik başladı. Olası referandumda ‘hayır’ oyu kullanacak olan CHP, söz konusu değişiklik için kendisiyle aynı kararı Saadet Partisi’yle bir araya gelerek birlikte neler yapabileceklerini görüştü.

banner619
Siyaset 24.01.2017, 12:50 24.01.2017, 19:10
3395
‘HAYIR’CILAR BULUŞTU

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan Düzce’de referandumda ‘hayır’ yönünde oy kullanacaklarını açıklayan Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol’la görüşme talebinde bulunarak referandum sürecine dair ilk somut adımı attı. Tozan ve yönetim kurulu üyeleri, Saadet Partisi’ne nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Görüş ayrılığı olan iki partinin, anayasa değişikliği teklifinin meclisten geçip referanduma gideceğinin netleşmesi üzerine, ‘Başkanlık Sistemi’ne hayır’ yönünde açıklama yapmalarıyla görüşmelerin başlaması, ‘sağ ve sol birlikte mi hareket edecek?’ sorusunu beraberinde getirdi.

Neler yaparız diye konuşmak için…
Saadet Partisi İl başkanlığı binasında yapılan ziyarette konuşan CHP İl Başkanı Tozan, “Saadet partisinin de hayır yönünde oy kullanacaklarını açıklamaları üzerine ‘ne yaparız?’ diye konuşmak üzere bir nezaket ziyaretinde bulunduk” dedi.

“Meclisten geçti ancak söz milletin”
“Anayasa teklifi meclisten geçti ancak söz milletin” diyen CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, değişikliğin beraberinde neleri getireceğine değindi.
“Bu sistemin bir freni yok, buna hayır diyecek mekanizma da yok”

‘Devletin, ileride sorun çıkarsa bakarız’ anlayışlıyla yürütülemeyeceğini ifade eden Tozan sistemle sağlanacak yetkilerin çok büyük olduğuna vurgu yaparak, “bu sistemin bir freni yoktur, buna dur diyecek bir mekanizma da yoktur.” diye konuştu.

Buluşmada Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol basın mensuplarına herhangi bir açıklama yapmadı. Tarafların görüşmesi basına kapalı sürdü.

Yorumlar (51)
serkan yılmaz 5 yıl önce
BİRKAN BEY TEBRİKLER BÖYLE ZAMANDA MANİDAR POZ O KOLTUKTA OTURDUĞUN SÜRECE SAADET PARTİSİ ERİMEYE MAHKUMDUR.TEBRİKLER SOĞUK BAŞKAN
vatansever 5 yıl önce
Bu CHP yönetimi ne zaman sahaya inmiş,şimdi inecekmiş.Bu eczacı ve ekibi partiyi bir yıldır kapalı tutuyorlar.şimdimi sahaya ineceklermiş.Varmıymış adamları sahaya inecek.ayaga kalkıyoruz da daha hiç sahada olmadı bu il yönetimi.istifa
Ferhat 5 yıl önce
Güzel ülkemin güzel insanları geleceğimiz için bir araya gelip ortak hareket edebiliyorsa; UMUT VAR DEMEKTİR ! ALLAH HEPSİNDEN RAZI OLSUN. Tarih ileriyi görüp bir adım öne çıkanları hiç unutmaz bir kenara not eder.
adem 5 yıl önce
Rahmetli Erbakan Hoca Küfür tek millettir derdi
Kemal 5 yıl önce
Değerli arkadaşlar sizce bbp ne diyecek
düzceli 5 yıl önce
bizde referandum bitmez.
celalettin 5 yıl önce
chp neyse de sadet de chphdpsp üçlü koalisyon olmuş.hdp yok yanınız da onun adına iş size düştü.bir daha ki seçim de sadet diye bir parti rahmetli erbakan hocayı anma merasimlerin de duyarız .haa bu sadetciler hep islamiyeti savunmuyormu
posman 5 yıl önce
Bu hayırcılarda hayır yoook.Saadete baktıkça yazık diyorum ve EVET diyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın