banner851

banner614

HECİNLER MESELESİ TBMM’YE TAŞINDI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal Hecinler’e çöp dökülmesi konusunda TBMM’de karşı karşıya geldi. Tanal’ın “Hecinlere çöp dökülmeyecek dediniz ama yeni belediye başkanı çöp oraya dökülecek diyor, Hecinler halkı kime inanacak?” sorusuna Bakan Özlü, “Düzce’nin çöpünde değil de CHP’li belediyelerin çöplüklerinde biraz dolaşın.” yanıtını verdi.

banner619
Siyaset 19.12.2017, 18:48 20.12.2017, 10:41
1281
HECİNLER MESELESİ TBMM’YE TAŞINDI

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal bugün TBMM’de bütçe görüşmeleri sırasında Hecinler’e çöp dökülmesi meselesini TBMM’ye taşıdı.

“Açıklama buyururlarsa çok memnun olurum”
16 Nisan Referandumu öncesinden Bakan Özlü’nün Hecinler’e gerçekleştirdiği ziyareti sırasında bölgeye çöp dökülmeyeceğini açıklaması üzerine Özlü’ye bir soru yönelten Tanal, “Daha önce Düzce ilinin tüm çöpü Hecinler’e dökülüyordu. Seçim öncesi Sayın Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü köye davul zurnayla gittiğinde artık buraya çöpler dökülmeyecek dedi. Ancak belediye başkanı değişti, yeni belediye başkanı ben çöpleri Hecinler’e dökeceğim başka yer bulamam dedi. Ancak mahkeme kararı var, yönetmelik değiştirildi. Sayın Bakan buradan tüm köylüler cevap bekliyor. Köylüler bir bakanın verdiği söze mi inanacak artık çöp dökülmeyecek, yoksa yeni seçilen belediye başkanının sözüne mi inanacak. Bu konuda açıklama buyururlarsa çok memnun olurum.” Diye konuştu.

“CHP’li belediyelerin çöplüklerinde biraz dolaşın”
Tanal’ın mecliste tartışmak istediğini kaydeden Özlü ise şu ifadelerde bulundu:

“Ben Mahmut Bey’e hep söylüyorum ama mecliste herhalde tartışmak istiyor. Kendinizi boşuna yormayın, Düzce’nin çöpünde değil de CHPli belediyelerin çöplüklerinde biraz dolaşın, onlarla ilgilenin. Sayın Tanal kendinizi yormayın, biz takip ediyoruz.”


Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (12)
Yabanc 4 yıl önce
Bırakın döksünler Hecinlerin, Hasanların ortasına. Hiç kendinizi yormayın.
Nakliyeci tanal 4 yıl önce
O kadar masraf yap köy galkı ayaklanaın tamam ordakilerde haklı.köydekilerin nufuskağudına bakın nereli düzcemi dısardanmı gelmısler,köyü merkeze tasıyalım daha uygun
düzce 4 yıl önce
mahmut tanal çöp işini bırakda düzcenin kavsaklarını meclise tası.çöp hecinlere dökülecek.sana burdan ekmek yok
Bu ne biçim uslup 4 yıl önce
Yani yaptığınız her şeye evet mi denilecek? Yanlışın hesabı sorulamayacak mı? O zaman kapatın muhalefet partilerini. Yıl 2018 geliyor. Avrupa'da böyle cevap olurmu?
onaltı trilyon 4 yıl önce
bu kadar para acaba kaç tır doldurur? hesabını kim verecek?
Yığılcalı 4 yıl önce
Seviyoruz seni sayın bakanım.Tanalı muhatap almaya gerek yok.işleri fitne onların.
srkn 4 yıl önce
Sayın bakan seçim bölgesinin sorunlarında topu taca atmak yerine makul ve anlaşılır cevaplar vermeli ki kafa karışıklığımız bir son bulsun.
Yorumsuz.. 4 yıl önce
Sayın Mahmut tabanlı şiddetle kınıyorum. Sanane ve kardeşim kim çöpünü nereye dökmek isterse istesin. Alan razı satan razı sanane. Hem onlar da istediğine göre çöplerin oraya dökülmesini sana susmak düşer
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın