banner851

banner614

HESABI ÇALINDI

banner619

AK Parti Düzce Milletvekili Osman Çakır’ın twitter hesabı çalındı. Çakırın hesabından , partiden istifa ettiğini ima eden bazı cümleler, kadrolaşmalarla ilgili bazı linkler verildi. Çakır, takipçilerinden twitlere itibar etmemesi istedi.

banner846
Siyaset 27.05.2014, 17:03
214
HESABI ÇALINDI
banner844

AK Parti Düzce Milletvekili Osman Çakır da twitter hesabı çalınan siyasiler kervanına dahil oldu. Çakır facebook hesabından twitter hesabının” hack”lendiğini açıkladı. Çakır, " resmi Twitter hesabım çalınmıştır. Takipçilerimin yapılan paylaşımlara, itibar etmemelerini istiyorum" ifadesini kullandı.

 

 


Osman Çakır’ın hesabından atılan twitlerde, partiden istifa ettiğini ima eden bazı cümleler, kadrolaşmalarla ilgili bazı linkler, Başbakan’ın oğlu Bilal Erdoğan olduğu tahmin edilen bir twitte de onu unutmadıklarını belirten bazı linkler verildi.

Çakır'ın savcılığa suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.


Öte yandan Düzce Milletvekili Osman Çakır’ın yaşadığı olay daha öncede başka milletvekillerinin başına geldi. Siber korsanlar, sıradan kullanıcıların yanı sıra özellikle politikacıları hedef alıyor. Bilişim uzmanları, herhangi bir politikacının resmi e-posta ya da sosyal paylaşım sitesi şifresini çalan bir siber korsanın, o adresten atacağı elektronik posta ile siyasetten ekonomiye kadar birçok alanda sıkıntı yaratabileceği uyarısında bulunuyor.


Kullanıcıların hesaplarını korumak için kendilerine elektronik posta ile gelen ve bilgilerin güncellenmesini isteyen hiçbir linke tıklamaması ve güncelleme için yeni bir internet sayfası üzerinden ilgili siteye ulaşarak site üzerinden yapması öneriliyor.


Bilişim uzmanları ayrıca, harf ve sayılardan oluşan, en az 10 karakter uzunluğunda şifreler kullanılmasını ve bu şifrelerin belirli aralıklarla değiştirilmesini öneriyor.

 

Haber;S.Kaşkır

 

 

 

Yorumlar (0)