banner851

banner614

HÜKÜMETİN AMACI NE?

banner619

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Marketlerde ilaç satılmasını gündeme getiren konuşmalarının ardından Chp İl Başkanı Eczacı Zekeriya Tozan açıklamalarda bulundu.

banner846
Siyaset 28.12.2009, 18:54
207
HÜKÜMETİN AMACI NE?
banner844

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın marketlerde ilaç satılmasını gündeme getiren konuşmalarının ardından Chp İl Başkanı aynı zamanda eczacı olan Zekeriya Tozan açıklamalarda bulundu.
Bir aydır eczacılarla hükümet arasında sorunların olduğunu söyleyen Tozan "Eczacıların önemli olan 3 sorunu var. Birincisi SGK programı düzenli çalışmıyor. Ikincisi ilaç fiyatlarının düşmesi yaptığımız zararlar çok gündemde tutuldu ve önemli olan da iskontoların hesaplanması. SGK eczacıların karından aldı.
Başbakanın, Avrupadaki gibi marketlerde ilaç satılabilmesi için başlattığı alt yapı çalışmalarınada tepki gösteren Tozan, Başbakanımız avrupadaki sistemin aynısını Türkiyeye getirmek istiyor. Büyük marketlerin reyonlarında beyaz önlüklü eczacılar göreceğiz. 25 Bin eczane 100 bin istihdam veriyor. Hükümete yakın kişilerin marketleri aracılığı ile paralar yurt dışına çıkartılacak." diyerek fındıkta böyle olmuştu ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)