banner851

banner614

İl Başkanları süreç hakkında bilgi verdi.

Demokrat Parti ve Anavatan Parisi'nin birleşme süreci içine girmesi sonucu iki partinin İl Başkanları'ndan açıklama geldi.

banner619
Siyaset 16.09.2009, 15:37
145
İl Başkanları süreç hakkında bilgi verdi.

Demokrat Parti ve Anavatan Parti'nin birleşme süreci doğrultusunda Demokrat Parti İl Başkanı Fethi Gürsoy ve Anavatan Partisi İl Başkanı Erkan Seçkin ortak bir basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada DP İl Başkanı Fethi Gürsoy, birleşme sürecini değerlendirdi. Birleşme sürecinde ciddi adımlar atıldığını ve 31 Ekim tarihinde birleşmenin net olmamakla birlikte gerçekleşeceğini ifade etti. İki Partinin Genel Başkanı'nın da Cuma günü Düzce'ye geleceğini ve iftar yemeğine katılacağını vurgulayan Gürsoy, cuma günü birleşme sürecinin değerlendirilmesinin daha geniş kapsamlı yapılacağını belirtti.


Anavatan Partisi İl Başkanı Erkan Seçkin ise yaptığı açıklamada birleşme sürecine değinerek gelişmelerin iyi yönde olduğunu ve Genel Başkanlar ile birlikte partilerin yönetim kurullarının uzlaşması sonucu bileşmenin gerçekleşeceğini ifade etti. Birleşme tarihinin 31 Ekim olarak belirlendiğini fakat çıkabilecek küçük aksaklıklarla bu sürenin uzayabileceğini vurguladı. Genel Başkanlar'ın Düzce'ye gelmesini de değerlendiren Seçkin, cuma günü verilecek iftar yemeğinde süreci daha iyi tartışacaklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)