banner851

banner955

İLK AÇIKLAMA: CHP’NİN ÜVEY DEĞİL, ÖZ EVLADIYIM

Daha önce bir anısını anlatırken kullandığı sözler nedeniyle partisi tarafından Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilerek “uyarı” cezası alan CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye meclisinde bir kadın meclis üyesiyle arasında geçen diyalog gerekçesiyle kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

Siyaset 14.06.2022, 16:25
1975
İLK AÇIKLAMA: CHP’NİN ÜVEY DEĞİL, ÖZ EVLADIYIM
banner986

Gaflarıyla adından söz ettiren ve kadınlara yönelik kullandığı bazı sözler büyük tepkiye neden olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yine partisini rahatsız etti. Son olarak Bolu Belediye Meclisi’nde bir kadın meclis üyesine kullandığı ifadeler yüzünden CHP'nin MYK toplantısında, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilmesine karar verildi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında şunlar kaydedildi:

“Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından, bir süredir ortaya konulan tutum ve davranışlar genel merkezimiz tarafından hassasiyetle takip edilmektedir. Tanju Özcan bu kapsamda genel merkezimiz tarafından pek çok kez sözlü olarak uyarılmıştır. Ayrıca, bir kadın hemşehrisi ile ilgili anısını anlatırken kullandığı ifadeler nedeniyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş ve “uyarı” ile cezalandırılmıştır. Tanju Özcan’ın “uyarı” cezasının ardından, 16 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen Bolu Belediye Meclisi Toplantısında bir kadın belediye meclis üyesi ile girdiği diyalog, cinsiyetçi yorum ve sözleri Merkez Yönetim Kurulumuzun 13 Haziran 2022 tarihli toplantısında, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir. Bu kapsamda; Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın parti sorumluluğu ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle, “kesin ihraç” istemiyle “tedbirli” olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir."

Özcan’dan ilk açıklama: Çizgim hiç değişmedi

Kararın ardından ilk açıklamayı sosyal medya üzerinden yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Ben siyaseti hiç kıvırmadan yaptım. Atatürkçü, bütün etnik kimlikleri kucaklayan bir Türk Milliyetçisi ve ülkesini çok seven bir anti-emperyalist olduğumu her fırsatta tekrarladım. Çizgim hiç değişmedi bundan sonra da değişmez. Cumhuriyet Halk Partisi’nin üvey değil, öz evladıyım.” dedi.

Ne olmuştu?

Öte yandan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 16 Mayıs'ta Belediye Meclisi'ndeki oylama sırasında el kaldıran üye Hacer Çınar'a "Bana niye el sallıyorsunuz, ben evli barklı adamım ayıp oluyor." sözleri toplumun birçok kesimi tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Meclis Üyesi Çınar, avukatı Fikret Çıracı aracılığıyla Bolu 1'inci Aile Mahkemesi’ne, Özcan'a karşı kendisine yönelik koruma kararı alınması için başvuruda bulunmuş, başvuruyu değerlendiren mahkeme, Çınar'ın "tedbir" talebini kabul ederek, koruma kararı almıştı.

Yorumlar (7)
Cem 2 ay önce
Sıkışınca Türk milliyetçisi,Atatürkçü,antiemperyalist cilasıyla hatalarını ört...yok böyle şey...geç kalınmış bile...kendisine benzeyen bir sürü parti var gitsin onlara.
Ahmet 2 ay önce
İhraç istemi belediye meclisinde kadına söylediği sözler gösteriliyor ama bence asıl sebep Kılıçdaroğluna cesaretsiz yüreği yetmiyor gibi söylediği laflar.
vatandaş 2 ay önce
Hanki chp nin. Atatürkçümü yoksa Apocu,fetöcü mü
Akepemehepeye oy.moy yok 2 ay önce
Ulkesini sevmesi mi suç.Bi silkelenn kendinize gelin.Lan karilariniza kizlariniza gider yapan araplari korumaniz sizin ne kadar vatan haini oldugunuzu gösterir..
Yaşa Başkan. 2 ay önce
Hadi ordan.Turkleri seven koruyan arap yalamasi olmayan Baskana laf eden kendine ilerde ülke arasin.Zira altin tepside araba ulke vermeyen Baskanim ALLAH SAYILARINIZI ARTIRSIN.Heleki bu çakma ulkuculer akepenn eteginn altinda gecinir gider ama az kaldi..
Fatih 2 ay önce
Adamı yiyecekler en sonunda cemal enginyurt gibi
BOLU BEYİ TANJU ÖZCAN 2 ay önce
Tüm medya çarpıtmalarına rağmen görmek istediğimiz bu duruştur başkan.
25
açık