banner851

banner614

İŞTE AKŞENER’İN SEÇİM BEYANNAMESİ

banner619

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, partisinin Ankara Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen aday tanıtım toplantısında seçim bildirgesini açıkladı. “Milletin beyannamesini millete açıklayacağım” diyen Akşener'in, protokol koltuklarının vatandaşlara verilmesi talimatı dikkat çekti.

banner846
Siyaset 30.05.2018, 14:16 31.05.2018, 15:55
1195
banner844

Türkiye, 24 Haziran'da sandık başına gidecek. Son olarak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili adaylarının oylanacağı seçimler öncesi İYİ Parti de seçim beyannamesini açıkladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener “Milletin beyannamesini millete açıklayacağım” diyerek protokol koltuklarının vatandaşlara verilmesi talimatını verdi. Tribünde oturan vatandaşlar milletvekilleri için ayrılan sandalyelere geçti.
Seçim Beyannamesini açıklayan İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener şu ifadelere yer verdi

“Elzem olan değerler koparılmıştır”
Her gün ama her gün kriz çıkaran sorunlu devlet yerini, sorumlu devlete bırakmalıdır. Değerli arkadaşlarım, herkesi birleştiren bir yönetim anlayışı ile Türkiye yönetilsin istiyoruz. Ülkemizin potansiyelini açığa çıkarmanın bir yolu var diyoruz. Sahip olduğumuz değerlere gvenerek açığı kapatmak yolumuz diyoruz. Bu yeni çağda, yeni teknolojilerle uyum sağlayan devletler ayakta kalacaktır. Yeni dünyada en önemli hassasiyet, ülkelerin bekalarını önceliğine almaktır. İnsanın ne istediğini, ne hissettiğini hayata geçirebilmek önemlidir. Türkiye geleceğin en büyük gücü olmalıdır. Sizlere söz veriyorum, öyle de olacaktır. 21. yüzyılın başlangıç safhası olan içinde bulunduğumuz zamanda hırslarla ülkeyi tehlikeye atan değil, akılcı politikalarla yol alınmalıdır. Egemenliği yeniden millete verecek olan parlamanter sisteme dönüş hedefimizi gerçekleştireceğiz. Cumhuriyet ve demokrasinin tüm uygulamaları T.C Nüfus cüzdanı taşıyan herkese eşit uygulanacaktır. Taşıdığımız kimlik belgelerinin dışında ağa da, paşa da, reis de yoktur. Bizleri yapay şeklinde ayrıştıran her şeyi kötü buluruz. Milletimiz yeni dünyaya hazırlanmak yerine, yönetim boşluğunun sorunları ile boğuşmaktadır. Adalet temelden sarsıldı. Ülkesini adil şekilde yönetemeyenler sadece barbarlık çağından kalmış kimselerdir. Toplumumuz bütünleşme fikrinden koparılmış. Can ve mal güvenliği gibi her insan için elzem olan değerler koparılmıştır.

“OHAL’e son vereceğiz”
Muassır medeniyetten kopmak üzereyiz. Toplumumuz, bireysel silahlanma, taciz, tecavüz gibi durumlarla yaşamaktadır. Ekonomimiz mütahit ekonomisi olmuştur. Huzurlu ve mutlu bir ülkede yaşamak isteyen tüm insanlarımız vardır. Göreve gelir gelmez OHAL'e son vereceğiz.

“En çok alkış alan vaadimiz TRT’nin satılması oldu”
Devletin idari yapısı ve faaliyetlerinde hukukun üstünlüğünü sağlayacağız. Bireysel hak ve özgürlükleri çok geniş kapsamda koruma altına alacağız. Medya aracılığı ile size eksik ve yalan bilgi veriyorlar. Bu anlayışı temelden değiştireceğiz. Tarafsız bilgilendirilmeniz için medyaya önemli düzenlemeler getiriyoruz. Sermayeden bağımsız haber kuruluşlarının önünü açacağız. RTÜK'ü siyasetten arındırarak, asli görevine döndüreceğiz. Kamunun ödediği belgelerle hükümet borazanlığından başka işlevi kalmamış TRT'yi satacağız. Sanırım en çok alkış alan vaadimiz TRT'nin satılması oldu.

“İnterneti özgürleştireceğiz”
Şiddetin toplum içinde azaltılması amacıyla, her türlü şiddeti normalleştiren, meşrulaştıran mesajları yayanlara idari ve cezai işlemler uygulayacağız. İnsanlarımızın temiz duyguları üzerinden oy devşirme işlemini kapatacağız. Allah ile devlet arasına hiçbir mekanizmanın girmesine izin vermeyeceğiz. İnterneti özgürleştiriyoruz.

"Yargı tarafsızlığına özel önem vereceğiz"
Bir uzlaşı Anayasa'sı hazırlamaya gayret ettik, bunu genişleteceğiz. Toplumu tüm kesimlerini kapsayan, parlamenter sistemin güçlendirilmesi için yapılacak yeni bir Anayasa için inisiyatif alacağız. Yargı tarafsızlığına özel önem vereceğiz.

“Seçim barajını % 5’e indireceğiz”
Hedefimiz parlamenter sistemi en kısa sürede hayata geçirmektir, kimsenin bundan şüphesi olmasın. Yurtdışındaki vatandaşlarımız için sayıya göre seçim merkezleri oluşturacağız. Bizim nazarımızda devletin dini adalettir. Baskıcı ve hükümran devlet anlayışı ile güçlüye göre adaletin dağıtıldığı bir düzen utanç düzenidir. Ceza yargılamalarında evrensel hukuk ilkelerine uyum sağlayarak adil yargılamayı hayatı geçireceğiz. Kovuşturma, soruşturma döneminde yasadışı yöntemler uygulayanlara idari yaptırım kararları alacağız. Seçim barajını yüzde 5'e indireceğiz.

"Son dönemde alınan tüm kararları iptal edeceğiz"
Devletin millete üsten bakan değil, vatandaş için var olduğunu belirten bir anlayış yerleştireceğiz. Eşe, dosta göre değil, bilgiye göre karar alan yapıyı kuracağız. Hiçbir örgütün devlette yapılanmasına izin vermeyeceğiz. Mevcut iktidar tarafından tamamen devre dışı bırakılan Sayıştay'ı tekrar işler hale getireceğiz. Devletin sunduğu hiçbir belge vatandaştan talep edilmeyecek. Kamuya atamalarda liyakati hakim kılacağız. Liyakati gözetmeyen sıralı yöneticilere yaptırım getireceğiz. Terör örgütüne soru sevk edenlerin dönemini kapatacağız. Köklü üniversitelerimize dair son dönemde alınan tüm kararları iptal edeceğiz. Yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin seçilmesini liyakat esasına bağlı hale getireceğiz. Bir ferdimizin başı ağrırsa milletimizin başı ağrır. Sağlık hizmetlerinde eşit, ulaşılabilir bir sağlık hizmetleri altyapısı oluşturacağız.

“Milli gelir 16 bin dolar olacak”
Mili gelir konusunda da çalışmalar yapacağız. En önemli projelerimizden olan bu konuda orta vadede kişi başı milli gelir 16 bin dolar olacak. 


Haber: M.AYDIN

Yorumlar (8)
Ay yıldıza kurban 3 yıl önce
Şerife bacıysa işte şerife bacı koca yürekli türk anası Rabbim seninle olsun
İsci 3 yıl önce
Kredi kartlarini odemiyoz sonra su yapma aplam benim
Doğrucu köylü 3 yıl önce
Allah yolunuzu açık etsin trt nin satılmasını çok isterim her ay kesilen paraları haram etmekten bıktım dı zaten
Kaan 3 yıl önce
Meral Abla Oyum Sana Helali Hoş Olsun
Düzce 3 yıl önce
İyiiiiiiiiiiiiii ben dinlerimkikiiiiiiiiiiiiiii
FARUK TÜRKAN 3 yıl önce
planlı ve cesaretli kararlılık çok güzel, başarı getire bilir ama...
Halk 3 yıl önce
Nasrettin Hoca gole yoğurt mayalmış ya tutarsa
AHMET HAKAN 3 yıl önce
UVVVVVVVV SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ APLAAA
24°
kapalı