banner851

banner955

İSTİFA POLEMİĞİ

CHP Düzce Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü geçtiğimiz günlerde yerel bir gazeteye verdiği röportajında Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in istifasının nedenini açıklamasını istemesinin ardından Keskin’in sarf ettiği iddia edilen “Kendi içlerinde sıkıntılı ve problemleri var” söylemlerine, “Belediye başkanları o şehrin halkına hesap vermeden gidemezler” yanıtını verdi. Ayrıca Keskin’in aynı röportajında, yüksek katlı yapılardan duyduğu rahatsızlığı dile getirmesine ise, “Sanırsınız iktidarın değil, muhalefetin il başkanı. Sanki yerel yönetimleri siz yönetmiyormuşsunuz gibi, yüksek katlı binalardan rahatsızız demişsiniz” dedi.

Siyaset 27.03.2018, 15:28 27.03.2018, 19:01
3380

CHP Düzce Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü, bugün yaptığı basın açıklaması ile AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’e yüklendi.

“Belediye başkanları o şehrin halkına hesap vermeden gidemezler”
Yerel bir gazeteye verdiği röportajında Keskin’e, Mehmet Keleş’in istifasının arkasında ne olduğunu Düzce kamuoyuna açıklamak zorunda olduğunu belirtmesi üzerine Keskin’in, ‘Kendi içlerinde sıkıntılı ve problemleri var. İç dinamiklerini düzeltmeleri gerekiyor’ iddialarına Tütüncü şu yanıtı verdi:

“Ben kendi iç dinamiklerimize baktım ancak bir problem göremedim. Bizim birbirimizle bir derdimiz yok. İl ve ilçe başkanlarımızla bütün örgütümüzle uyum içerisinde çalışıyoruz. Ama bir şehrin belediye başkanı istifa ediyor ya da ettiriliyorsa bu parti iç dinamiği olmaz. Mesela ben ya da siz Sayın Keskin, istifa etseniz bu partilerimizin iç dinamiği olur. Sadece partimize ve üyelerimize hesap veririz. Ama belediye başkanları o şehrin halkına hesap vermeden gidemezler. Giderse de bu konuyla ilgili bizlerin cevap beklemek en doğal hakkıdır. Bir derdimiz olduğunu söylemişsiniz. Derdimiz, ülkemizin huzuru, kalkınması ve refahı. Keşke siz de bunu dert edinseniz.”

“Sanki yerel yönetimleri siz yönetmiyorsunuz gibi rahatsızız demişsiniz”
Keskin’in aynı demecinde yüksek katlı binalardan duyduğu rahatsızlığı dile getirmesini de eleştiren Tütüncü şöyle konuştu:

“Sanki yerel yönetimleri siz yönetmiyormuşsunuz gibi, yüksek katlı binalardan rahatsızız demişsiniz. Biz de rahatsızız. Depremin üzerinden 19 yıl geçmesine rağmen prefabrik okullarımızın olduğundan şikayet etmişsiniz. Söylemlere baktığınızda sanırsınız iktidarın değil, muhalefetin il başkanı. Azmimilli de o yıl doğan çocuklar doktor çıktı, o yıl doğan çocuklar askere gidecek siz hale o binayı yenileyemediniz. Kendi ağzınızla bunu itiraf ediyorsunuz. E bu da bir meziyettir sağ olunuz.”

“Seçimle gelen seçimle gitmeliydi”
Tütüncü son olarak Hecinler bölgesine 16 milyon artı KDV ile yapılan katı atık depolama tesisinin maliyetini eleştirdiği konuşmasında şunları kaydetti:

“ÇED raporuna göre uygun olmayan bir yere çöpler dökülmüş ve kendi kaderine terk edilmiş durumda. Üstelik böylesine ilkel bir yatırım için de 16 milyon lira ödenmiş. Ben Hecinler’de 16 milyonluk bir yatırım göremedim. Düzce’mizin her yerini çöplüğe çevirmişsiniz. Her taraf vahşi depolama alanı ve bu depolama kaynaklarının hepsi su kaynaklarına çok yakın. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi seçimle gelen seçimle gitmeliydi. O zaman size ve partinize birkaç gün sonra başka sorularım da olacak.”

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (21)
soyulmuş salata 5 yıl önce
Piyasada olmayan il ve ilçe başkanı derhal istifa etmelidirler.Başak hanıma çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.Nerede o merkez ilçedeki sosyeteler,sahalarda yoklar..
Tarafsız taraf 5 yıl önce
Hanfendi haklı dağılın beyler
düzceli 5 yıl önce
düzcedeki akp li milet vekilleri ii başkanı belediyesi ne yaptınız düzce için düzcelileri husrana uğrattınız
Hakli 5 yıl önce
Bu kadında hakikatten iş var.tozandan milyon kat iyi
Edep ya 5 yıl önce
Allah ıslah etsin hepsini suan keskin ve avareleri top koşturuyor belediyede Keleş zamanında yaklaşamaz ken suan hepsı soz sahibi dursun ayda esnaf gezsin bos beleş işlerle uğrassn bunlarn işi gucu rant iş yok iş yapıyo gıbı gorunmek yazık
Meraklı 5 yıl önce
Çok merak ediyorum. İl başkanı neden sakal bırakmış.
Düzce 5 yıl önce
Düzceye bir muhalefet şart bu vekillede iş yok bakanımız hariç AKP inşallah bir dahaki seçimlerde sıradan birini vekil göstermez
Serdar 5 yıl önce
Başka bir partiden olsa idi (eğer suçu varsa) adli makamlara hesap veriyor olurdu ama kendilerinden olunca hesap yok istifa var.Bence Mehmet Keleş çıkar kavgasında kurban oldu partiyi ve il başkanını dinlemiyordu....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
parçalı bulutlu