banner851

banner955

‘KADINA SİDDETLE TAVİZSİZ MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesiyle ilgili sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Kadına karşı şiddetle mücadelenin hiçbir taviz verilmeden süreceğini vurgulayan Keşir, “Kadını güçlendiren, ailenin çözüm üretim kapasitesini artıran ve toplumu güçlendiren politikalarımız “Güçlü Kadın Güçlü Türkiye” anlayışı ile devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Siyaset 20.03.2021, 12:15 20.03.2021, 14:01
1353

Türkiye’nin ilk imzacısı olduğu ve 2014’te yürürlüğe giren, Kamuoyunda "İstanbul Sözleşmesi" adıyla bilinen "Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi", Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye bakımından feshedildi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’den konu ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklama geldi. Keşir, kadına karşı şiddetle mücadelenin kesintisiz şekilde süreceğinin altını çizdi.

“CEZA KANUNUNDA DEVRİM NİTELİĞİNDE DÜZENLEMELER YAPILDI”

Kadının güçlendirilmesine yönelik AK Parti hükümetleri döneminde atılan adımlara dikkat çeken Keşir, “2002 yılından bugüne, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti hükümetleri ile kadının güçlendirilmesi ve insanlık suçu olan şiddetle mücadele için Anayasa’dan TCK’ya kadar devrim niteliğinde düzenlemeler yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

“KADINA KARŞI ŞİDDETE SIFIR TOLERANS”

Kadına şiddetle mücadeleden hiçbir şekilde taviz verilmeyeceğinin altını çizen Keşir, “Sayın Cumhurbaşkanımızın hemen her fırsatta ifade ettiği gibi, sıfır tolerans ilkesiyle, kadına karşı şiddet ile mücadele kararlılıkla sürdürülecektir. Çünkü şiddet, bir insanlık suçudur.

“KADINI, AİLEYİ VE TOPLUMU GÜÇLENDİREN POLİTİKALARIMIZ SÜRECEK”

Medeniyetimizden aldığımız güçle, eğitimde fırsat eşitliği, istihdam, siyasal katılımda, kadını güçlendiren, ailenin çözüm üretim kapasitesini artıran ve toplumu güçlendiren politikalarımız “Güçlü Kadın Güçlü Türkiye” anlayışı ile devam edecektir” vurgusu yaptı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (12)
düzceli 2 yıl önce
Devrim kim? siz Kim? sözle yalanla devrim olsa, sokakta devrimcilerden geçilmez.
halk her şeyi görüyor.
Düzce 2 yıl önce
Sahi Düzce de biri çıktı.Bir sürü isim verdi.Sonuç ne oldu.
Chevrolet 2 yıl önce
Tacizci adamı kurtarcaz diye af bile çıkardınız
offff bu kotu oldu 2 yıl önce
ayse hanım bı geldın pir geldın..ıstanbul sozlesmesıkalktı.gelmenımı bekledır kadın kolları baskanı olup anca boyle gol atılır...gollllllllllll..grecmış olsun
Chevrolet 2 yıl önce
Akp li Hüseyin bey 14 yaşında kıza tacizde bulundu nedediniz dünyanın sonumu evlendiririz dediniz.millet uyuyor heryer size paris
Recep 2 yıl önce
Yalandan kim ölmüş ki hemen hemen hergün bir kadın cinayeti duyuyoruz birde utanmadan yalan konuşuyorlar
Sadrettin Demir 2 yıl önce
Kendi kendilerini inandıra biliyorlar ... bu rezilliği nasıl kiviririz derdi ne hallere düşürdü sizi KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI vuuuuu...
Ali 2 yıl önce
Hep aynı sözler, vaatler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız